grupe
27.10.08,08:08
Sme akciová spoločnosť, športový klub. Vedenie rozhodlo, že našim hráčom budeme preplácať cestovné výdavky, sú to deti do 16 rokov. Mám nárok si uplatniť DPH na vstupe? a čo v tom prípade, že sa to bude preplácať aj spätne, a teraz doniesli bločky z augusta?, môžem teraz uplatniť DPH, ?? asi nie, poradte,
Tweety
27.10.08,07:09
Sme akciová spoločnosť, športový klub. Vedenie rozhodlo, že našim hráčom budeme preplácať cestovné výdavky, sú to deti do 16 rokov. Mám nárok si uplatniť DPH na vstupe? a čo v tom prípade, že sa to bude preplácať aj spätne, a teraz doniesli bločky z augusta?, môžem teraz uplatniť DPH, ?? asi nie, poradte,
Nie, nárok na odpočet dph nie je. Výdavky môžeš uplatniť aj spätne.
grupe
27.10.08,07:13
a mám dať celú sumu na 512, alebo čiastku DPH na 548 999 ako nedaňový??
Tweety
27.10.08,07:13
a mám dať celú sumu na 512, alebo čiastku DPH na 548 999 ako nedaňový??
Celá suma cestovného bude na účte 512AE.
jess
14.10.10,06:26
Sme s.r.o. (činnosť e-shopu aj športového klubu), máme zmluvy s pretekármi o reklame, pretekári nie sú zamestnancami s.r.o. . Pretekári idú svojim (alebo nie svojim) autom na preteky. Ako im preplatím náklady na benzín? Predpokladám, že kilometrovné nie, pretože nie sú zamestnancami.
jess
26.10.10,15:46
posúvam
KEJKA
26.10.10,16:43
prečo by sa im malo nejaké cestovné preplácať,. ked nie su voči vám v pracovnoprávnom vzťahu?
jess
15.11.10,10:18
prečo by sa im malo nejaké cestovné preplácať,. ked nie su voči vám v pracovnoprávnom vzťahu?
A tie deti v prvom príspevku asi tiež nie sú zamestnanci. Či ?
KEJKA
15.11.10,10:28
nie sú zamestnanci, ale zadanie sa mi vidí jednoznačnejšie - športový klub, tie deti sú členovia, klub bol zriadený na šport, takže náklady na športovú činnosť /teda aj cestovné/ sú náklady v súlade so štatútom, s cieľom, pre ktorý bol zriadený.
Druhé zadanie je trochu zvláštna kombinácia e-shopu a športového klubu, a športovci predpokladám, že nie sú členovia, ale pretekári, to je o inom, aspoň podľa mňa.
jess
15.11.10,10:46
nie sú zamestnanci, ale zadanie sa mi vidí jednoznačnejšie - športový klub, tie deti sú členovia, klub bol zriadený na šport, takže náklady na športovú činnosť /teda aj cestovné/ sú náklady v súlade so štatútom, s cieľom, pre ktorý bol zriadený.
Druhé zadanie je trochu zvláštna kombinácia e-shopu a športového klubu, a športovci predpokladám, že nie sú členovia, ale pretekári, to je o inom, aspoň podľa mňa.

My sme s.r.o.-čka , ktorá má športový klub, ktorý je normálne registrovaný na vyššom zväze. Prevádzkujeme aj e-shop, pretože v dnešnej dobe nájsť nejakého sponzora na šport , ktorý nie je masový je veeeľmi ťažké. Zaoberáme sa aj poskytovaním reklamy. Aký je rozdiel medzi hráčom a pretekárom, ktorý jazdí za našu s.r.o. na základe "pretekárskej zmluvy" ? Preteká - bicykluje za našu s.r.o., v našom tímovom drese, na našom bicykli, na pretekoch organizovaných slov.zväzom cyklistiky. Robí reklamu nielen svojim výkonom, ale propaguje aj značky, ktoré naša spoločnosť dováža/distribuuje. Za "pretekanie" nedostáva plat ani nijakú odmenu, akurát mu chceme preplatiť cestovné, keď chodí na preteky po celej republike na svojom aute.

Viem že činnosť športového klubu robia neziskové organizácie, ale my sme, a aj ďalšie iné spoločnosti pôsobia ako s.r.o. , či a.s. .