ilona
27.10.08,09:09
Firma má kontrolu na DPH,bol tam nadmerný odpočet, jedná sa o vývoz a pracovníčka DU povedala,že to ešte potrvá,lebo si musia vyžiadať doklady zo zahraničia.Viete mi niekto povedať koľko to asi môže trvať,kto má s tým už skúsennosti?
karpis
27.10.08,08:17
Ja som mala tiež NO a kontrolu, tiež si žiadali doklady zo zahraničia a trvalo to cca dva mesiace
m.hladka
27.10.08,08:18
Jednu kontrolu som mala asi mesiac a druhú viac ako tri mesiace. Len ich netreba súriť, treba čakať, bude to dobre. Držím palce
ilona
27.10.08,08:21
Takže tie peniaze možno aj za 2 mesiace neuvidia?
karpis
27.10.08,08:37
Peniažky uvidia až po skončení kontroly
ilona
27.10.08,09:01
To je hrozné,z kadial teraz nabrať na nákup,jedine pozastaviť obchod.
m.hladka
27.10.08,09:12
Ich to nezaujíma, je to ich práca.
daniver
31.10.08,23:51
Jednu kontrolu som mala asi mesiac a druhú viac ako tri mesiace. Len ich netreba súriť, treba čakať, bude to dobre. Držím palce

prosím Vás a aké doklady si žiada daňový úrad zo zahraničia. Vaše faktúry ktoré ste odberateľovi fakturovala? budem rada ak mi odpoviete, pomôže mi to. ďakujem.
m.hladka
04.11.08,10:02
prosím Vás a aké doklady si žiada daňový úrad zo zahraničia. Vaše faktúry ktoré ste odberateľovi fakturovala? budem rada ak mi odpoviete, pomôže mi to. ďakujem.
áno
cloe
04.11.08,10:27
Nie vždy si DU robí krížovú kontrolu so zahraničím. Ja som teraz absolvovala DK u firmy, ktorá mala dodanie do iného čl.štátu vo výške cca 4 mil. Sk, odpočet bol cca 400 tis. Sk. V piatok som im dala doklady a dnes volali, že všetko O.K., dnes bude aj protokol na podpis. Takže firma dostane vrátený odpočet ešte skôr ako 25.11.
m.hladka
04.11.08,12:51
To je pravda, ale v zadaní otázky je, že DU si chce vyžiadať doklady zo zahraničia a preto bude kontrola trvať dlhšie.
Zoltán Kovács
04.11.08,12:57
To je hrozné,z kadial teraz nabrať na nákup,jedine pozastaviť obchod.

Dosť zaujímavé, ak celé fungovanie firmy je postavené na peniazoch z nadmerného odpočtu. Snáď odberatelia zaplatili za tovar.
Monikov
04.11.08,13:05
Mala som DK s kontrolou dokladov v EU (Nemecko, Rakúsko). Jednalo sa o dovoz nákladných áut. Ukončená bola po 3,5 mesiacoch s tým, že si kontrolóri aj fyzicky skontrolovali autá. Nemec akurát pýtal čestné prehlásenie o tom, že autá boli dovezené a prihlásené na území SR. Ináč z našej strany bolo všetko bolo v poriadku.
jaja99
04.11.08,13:24
Pozri § 15 z 511/1992 Zb.
(17) Správca dane ukončí daňovú kontrolu do šiestich mesiacov odo dňa jej začatia. Orgán najbližšie nadriadený správcovi dane môže lehotu uvedenú v prvej vete v zložitých prípadoch pred jej uplynutím primerane predĺžiť, najviac však o šesť mesiacov, a ak ide o daňovú kontrolu zahraničných závislých osôb, ktoré vyčísľujú rozdiel základu dane podľa osobitného zákona, 6eg) najviac o 12 mesiacov. Ak vykonáva daňovú kontrolu orgán podľa odseku 15, príslušným orgánom na predĺženie lehoty je ministerstvo.
daniver
04.11.08,13:34
áno

pytala som sa to preto,lebo som na faktúru do zahraničia za služby zabudla napísať odvolávku na smernicu že dph je povinný platiť odberateľ. Faktúru som vystavyla v eurách bez dph. Musím teraz vystaviť znovu faktúru a odoslať na výmenu? alebo stačí ak si na svoju kopiu dopísem odvolávku. prosím o radu.ďakujem
m.hladka
06.11.08,18:53
Ak už prebieha daňová kontrola, nemalo by sa zasahovať už do dokladov.