kaja211
27.10.08,09:34
Prajem pekný deň.
Som začiatočník v JU a potrebujem poradiť:
Klient mi poslal za tovar peniaze na účet,nakoľko sme sa nedohodli koľko mi 1.pošle. Na výpise z banky som zistil že napísal záloha na...... Ja mu teraz musím vystaviť faktúru na určitú sumu a tá je presne taká akú mi poslal takže nemusí nič doplácať. Čo s tým teraz môžem mu vystaviť faktúru na sumu ktorú mi uhradil na účet aj keď mám na výpise uvedené záloha....(on si myslel asi že to nebude stačiť.... a bol príjemne prekvapený)
2. druhá sa týka tiež banky vybral som z banky 60000 a zabudol som si vypítať potvrdenie od pracovníčky banky ... čo s tým ... stačí že bude bankový výpis?
Veľmi pekne ďakujem
AHA
27.10.08,11:30
Prajem pekný deň.
Som začiatočník v JU a potrebujem poradiť:
Klient mi poslal za tovar peniaze na účet,nakoľko sme sa nedohodli koľko mi 1.pošle. Na výpise z banky som zistil že napísal záloha na...... Ja mu teraz musím vystaviť faktúru na určitú sumu a tá je presne taká akú mi poslal takže nemusí nič doplácať. Čo s tým teraz môžem mu vystaviť faktúru na sumu ktorú mi uhradil na účet aj keď mám na výpise uvedené záloha....(on si myslel asi že to nebude stačiť.... a bol príjemne prekvapený)Vystavte len ostrú FA
2. druhá sa týka tiež banky vybral som z banky 60000 a zabudol som si vypítať potvrdenie od pracovníčky banky ... čo s tým ... stačí že bude bankový výpis? Stačí
Veľmi pekne ďakujem
Ak ste platcom DPH a na platbu ktorá bola prijatá nebude vystavená do 15 dní po jej úhrade FA tak budete musieť vystaviť FA na prijatú platbu ak nie ste platcom DPH tak sa Vás to netýka.
kaja211
27.10.08,11:40
ďakujem za radu veľmi ste mi pomohli.
nika.sum
07.01.09,11:37
Dobry den, ak platca DPH prijal zalohu na sluzbu, kt. vsak je mimo DPH, je tiez povinny vystavit fakturu do 15 dní, alebo to staci len po uskutocneni sluzby aj ked to bude o mesiac po prijati zalohy?
nika.sum
07.01.09,21:31
prosim, neviete mi niekto poradit, tyka sa povinnost vystavit fakturu po prijati zalohy do 15 dni len ak ide o sluzby, kt. sa tyka DPH alebo je tato povinnost aj vtedy ak ide o sluzby bez DPH?
Orsz
07.01.09,21:34
prosim, neviete mi niekto poradit, tyka sa povinnost vystavit fakturu po prijati zalohy do 15 dni len ak ide o sluzby, kt. sa tyka DPH alebo je tato povinnost aj vtedy ak ide o sluzby bez DPH?

Upresni prečo sú to služby mimo.... o aké služby sa jedná.
nika.sum
07.01.09,22:19
su to sluzby podla §15 odst. 4 (vystava v Saudskej Arabii), ja si myslim, ze by mala byt vystavena fa do 15 dni, ale neviem to nikde najst.
nika.sum
21.01.09,10:48
Vie mi niekto poradit, ak sa jedna o sluzby podla § 15 odst.4, kde miestom dodania je stat mimo unie, je tiez povinny platitel vyhotovit fakturu do 15 dni od prijatia platby??? Prosim suri mi to, dakujem
nika.sum
22.01.09,05:58
Vie mi niekto poradit, ak sa jedna o sluzby podla § 15 odst.4, kde miestom dodania je stat mimo unie, je tiez povinny platitel vyhotovit fakturu do 15 dni od prijatia platby??? Prosim suri mi to, dakujem

Prosim naozaj mi nikto nevie poradit?
simka999
11.03.09,09:22
teraz mi klient doniesol doklady za rok 2008. Je tam zálohová fa kde je vyčíslená DPH dátum 19.11.2008. Dňa 21.11.208 bola táto zálohová fa uhradená. Nemám fa na odpočítanie DPH po uhradení zálohy až 22.1.2009 bola vystavená faktúra na celkovú sumu mínus preddavok. kedy môžem odpočítač DPH. ďakujem za odpoveď