pánkoj
27.10.08,08:36
Má niekto skúsenosti so spoloč. OVB? Poraďte prosím.
willma
27.10.08,08:13
hľadám hľadám hľadám, minimálne 5 tém je tu už založených.
lesozienka
28.10.08,09:54
Hm, tak ja nahodou osobne skusenosti s OVB mam - z pozicie klientky. Momentalne je to moj dost vazny problem, ktory mi robi vrasky a pochybujem o profesionalite ich pristupu a zamestnancov. Pred casom, pred rokom, som hladala moznost akym sposobom zhodnotit svoje uspory. Mojou poziadavkov bolo, aby som si mohla niekde setrit, mierne urocit a mala financie v horizonte 2 rokov k dispozicii. Poradca mi odporucil investicne poistnie Amslico Global Invest, pricom mi podal informacie KTORE BOLI NEJASNE NEPRESNE. Myslim, ze to bolo aj napriek tomu, ze videl, ze nerozumiem o aku hru tu ide a nerozumiem financnemu trhu. Dostala som tieto informacie: ak si nedam do tejto poistky cast zivotneho poistenia iba investovanie, OVB mi zarucuje, ze budem mat ine podmienky ako dava poistovna Amslico. Amslico podmienky su v tomto produkte velmi prisne - znizit mesacnu sadzu je mozne iba o 25% a to najskor po 2 rokoch, vyber nasporenych prostriedkov je mozny o 10 rokov (je mozny ale je tam vysoky stornopoplatok - v 3 rokou poistenia je to napriklad "iba" 70% z nasporenej sumy..). OVB mi teda udajne ruci, ze si kedykolvek mozem hybat mesacnou sumou pricom najnizsie mesacne poistne je 700 korun, mozem si bez stornopoplatku po 2 rokoch kedykolvek financie vybrat. Poradca ma presvedcil, ze mam dat na zaciatok cim viac a potom uvidim ako budem vediet platit. Tak som suhlasila - s mesacnym poistnym 3000 korun. A dan za hlupost a naivitu dala na seba cakat 12 mesiacov. Teraz, po roku, si chcem poistne znizit, OVB poradca tvrdi, ano vybavili sme - OVB bude "samo" doplacat storno kvotu kvartalne na vas ucet v Amslicu... A amslico ma ide skalpovat ze neplnim poistne. Od mojej ziadosti presli 2 mesiace a tak je hypoteticky mozne, ze to OVB este len zaplati. Avsak myslim si, ze je to blbost. OVB tvrdi, ze "ziadne" potvrdenie klientom nedavaju (rozumej, ustna dohoda staci) ale ze je to vybavne - je to profesionalne? Podla mna jednoznacne nie. Platim 36tisic rocne a preto si myslim, ze jednoznacne potvrdenie potrebujem. Takze suma sumarum, povazujem ich pristup za zavadzajuci, neprofesionalny a zo zasady neodporucam. Pristup povazujem za oportunisticky a pokial sa vo svete zlozitych financnych produktov nevyznate tak detto. Tazko je odlisit co je pravda a co nie. Ale ak sa predsalen rozhodnete dat si poradit - ziadajte o vsetky poistne podmienky vopred a pisomne, citala som dokonca aj o moznosti ziadat vyhotovit zaznam o vasich poziadavkach, ktore davate poradcovi - ak vas oklame je to dokaz v pripadnom sudnom konani, budte skor kriticky nez otvoreny.. No a co bude s mojim poistnym? Zvazujem, uvidim, este par dni pockam a zrejme sa budem stazovat.... na lamparni :-).
Otakar.2
07.11.08,13:23
Mám dobré skusenosti so spoločnostu OVB je to veľká spoločnosť kde je aj veľa pracovníkov. Má dobré rozpracované know how.

Otakar.2
silvia1979
07.11.08,13:53
V OVB je vela ludi a vzdy sa tam najdu dobry a aj ty horsi. Myslim, ze sa treba zamerat na konkretneho cloveka, a nie na firmu. Co sa tyka setreni ci investii, je dolezite aby ste mali cloveka, ktory sa tomu rozumie, len treba najst toho spravneho, ktoremu budete doverovat, lebo sam si taketo zalezitosti clovek nevyriesi, pokial sa tomu nerozumie. A to nie je zle, ze tomu nerozumie, ved ako aj moze, kto na to ma cas, studovat si doma taketo ino, a tak ci tak sa nemusi dozvediet vsetko.
Verim ze to vyriesite a najdete co hladate:-)
mirkoooo
07.11.08,14:14
V OVB sú experti, ale aj "experti", ak chápete ako to myslím.
Niekto je spokojný, niekto zas menej - všetko záleží od toho, čo ten poradca chce, či len oblbnúť mozgy alebo naozaj poradiť.
Ale AKO ZISTIŤ, KTORÝ JE AKÝ??? ŤAŽKO
Lianka
20.11.08,16:18
Mala som od nich dva produkty. Po case som zistila, ze ziadny nesplnil ich pociatocne sluby ohladom podmienok a vynosov. Nepaci sa mi, ze preferuju len urcite poistovne. Mala som napr. zaujem o zivotne poistenie, evidentne preferovali jednu poistovnu - zrovna tu, s ktorou som mala negativne skusenosti z minulosti. Podobne to bolo aj u II. piliera - tiez preferovali urcitu DDS. (Neskor som presla do inej.)

Dalsia skusenost: pokial som bola v stadiu, ze som mala zaujem o produkt, ta dievcina mi volavala, stretavali sme sa. Akonahle sme poistenie uzavreli, volala len raz za rok v zmysle, ci nahodou nepotrebujem dalsie. Uz asi dva, tri roky som nepotrebovala, tak mi prestala aj telefonovat.

A co sa tyka dotaznika ohladom prijmov a vydavkov - bol az velmi podrobny. Taketo dotazniky z principu odmietam. Cudzich ludi si az tak velmi do sukromia nepustam.
Viki K.
05.01.09,12:03
Ahoj,
my s manželom máme finančného poradcu z OVB a sme s ním spokojní. záleží asi aj na tom na koho natrafíš, ale my sme s ním spokojní.
mona091
05.01.09,15:13
V OVB sú experti, ale aj "experti", ak chápete ako to myslím.
Niekto je spokojný, niekto zas menej - všetko záleží od toho, čo ten poradca chce, či len oblbnúť mozgy alebo naozaj poradiť.
Ale AKO ZISTIŤ, KTORÝ JE AKÝ??? ŤAŽKO
Zistovat odbornost experta = PYTAT SA!!!

1. vyziadat si zmluvne a vseobecne podmienky, aj ku viacerym produktom
2. Na nasledujucom stretnuti, po domacom nastudovani, so zvyraznovacom v ruke sa pytat na kazdy jeden detail, pojem, bod
3. vyznacene odpovede si odkontrolovat cez inych odbornikov, literaturu, zakony
4. na zaklade pochopenia a vysvetlenia klient sa rozhoduje

5. Ak poradca odmietne poskytnut zmluvne a vseobecne podmienky = odchadzam
6. ak poradca nevie vysvetlit: napriklad princip a rozdiel medzi rovnymi a klesajucimi splatkami, pojmy atd. = odchadzam
7. vsetky garancie a sluby, ktore poradca povie ustne, ziadat ukazat v zmluvach
8. ziadat vsetky poplatky v roznych variaciach, napriklad pri predcasnom zruseni, priebezne atd
9. vysvetlit spravcovske poplatky, ale jasne
DeepGirl
10.01.09,21:42
Prvý raz som sa stretla s OVB ako gymnazistka pred maturitou, keď sa ma pokúsila "naverbovať" bývalá učiteľka:) Dojem nula bodov. Potom sa raz za mnou nasáčkoval bývalý spolužiak, vychŕlil na mňa kvantum informácii, ako môžem v 30-ke byť za vodou a brať dôchodok a podobné nezmysly:) Po tom jeho výstupe som si povedala, že OVB je banda hochštaplerov a zaprisahala som sa, že nechcem o nich v živote už nič počuť...

Potom som cez manžela (vtedy ešte snúbenca) a jeho kolegu - keď sme začali plánovať svadbu a uvažovať o kúpe bytu - spoznala jednu úžasnú osobu, ktorá sa OVB venuje už niekoľko rokov. Odhliadnuc od toho, že sme si "padli do rany" a spriatelili sa, tak jej dôverujem, pretože ona patrí medzi tých, kde jej ide o človeka a nie o províziu. Keď sme potrebovali zobrať úver, momentálne na naše pomery vychádzal najlepšie v nemenovanej banke X, ktorú OVB v tom čase nemala v portfóliu. A tá baba nám otvorene povedala - "Pozrite, keby som bola mrcha a chcela na vás zarobiť, tak vám vybavím úver buď v banke Y alebo Z. Ale v tejto banke X je to pre vás najvýhodnejšie, tak si to choďte tam vybaviť, ja síce nedostanem ani korunu, ale nebudem vám predsa úmyselne niečo nevýhodné nastavovať..."

Takže podľa mňa je aj celé OVB o človeku, na ktorého natrafíš. Ale to je asi vo všetkých branžiach - lekári, právnici, predavači, predajcovia áut či kozmetiky :)
bepo
11.01.09,06:58
Takže podľa mňa je aj celé OVB o človeku, na ktorého natrafíš. Ale to je asi vo všetkých branžiach - lekári, právnici, predavači, predajcovia áut či kozmetiky :)
To je pravda len ten právnik alebo lekár na to aby mohol robiť musí niečo vedieť čo sa učí pár rokov na VS a pravidelne je preskúšavaný, na makléra stačí dvojdňové školenie a už strčí guvernéra banky do vrecka. :) Za pár rokov sa im bude dať veriť lebo budú za svoju prácu aj zodpovedný- zle si poradil, zaplatíš to zo svojho.
didifule
20.01.09,15:37
Má niekto skúsenosti so spoloč. OVB? Poraďte prosím.
Ja mam ten isty problem, neviem ci mam s OVB byt spokojna alebo nie. Ponukli mi robotu ktora by ma bavila, ale na druhej strane nepocula som o nich takmer nic dobre a teraz som sa nechtiac stala ich zamestnancom. :confused:
marcela.t
20.01.09,17:55
na tuto pracu musi mat clovek aj povahu
Juraj Hájko
16.10.09,23:48
Hm, tak ja nahodou osobne skusenosti s OVB mam - z pozicie klientky. Momentalne je to moj dost vazny problem, ktory mi robi vrasky a pochybujem o profesionalite ich pristupu a zamestnancov. Pred casom, pred rokom, som hladala moznost akym sposobom zhodnotit svoje uspory. Mojou poziadavkov bolo, aby som si mohla niekde setrit, mierne urocit a mala financie v horizonte 2 rokov k dispozicii. Poradca mi odporucil investicne poistnie Amslico Global Invest, pricom mi podal informacie KTORE BOLI NEJASNE NEPRESNE. Myslim, ze to bolo aj napriek tomu, ze videl, ze nerozumiem o aku hru tu ide a nerozumiem financnemu trhu. Dostala som tieto informacie: ak si nedam do tejto poistky cast zivotneho poistenia iba investovanie, OVB mi zarucuje, ze budem mat ine podmienky ako dava poistovna Amslico. Amslico podmienky su v tomto produkte velmi prisne - znizit mesacnu sadzu je mozne iba o 25% a to najskor po 2 rokoch, vyber nasporenych prostriedkov je mozny o 10 rokov (je mozny ale je tam vysoky stornopoplatok - v 3 rokou poistenia je to napriklad "iba" 70% z nasporenej sumy..). OVB mi teda udajne ruci, ze si kedykolvek mozem hybat mesacnou sumou pricom najnizsie mesacne poistne je 700 korun, mozem si bez stornopoplatku po 2 rokoch kedykolvek financie vybrat. Poradca ma presvedcil, ze mam dat na zaciatok cim viac a potom uvidim ako budem vediet platit. Tak som suhlasila - s mesacnym poistnym 3000 korun. A dan za hlupost a naivitu dala na seba cakat 12 mesiacov. Teraz, po roku, si chcem poistne znizit, OVB poradca tvrdi, ano vybavili sme - OVB bude "samo" doplacat storno kvotu kvartalne na vas ucet v Amslicu... A amslico ma ide skalpovat ze neplnim poistne. Od mojej ziadosti presli 2 mesiace a tak je hypoteticky mozne, ze to OVB este len zaplati. Avsak myslim si, ze je to blbost. OVB tvrdi, ze "ziadne" potvrdenie klientom nedavaju (rozumej, ustna dohoda staci) ale ze je to vybavne - je to profesionalne? Podla mna jednoznacne nie. Platim 36tisic rocne a preto si myslim, ze jednoznacne potvrdenie potrebujem. Takze suma sumarum, povazujem ich pristup za zavadzajuci, neprofesionalny a zo zasady neodporucam. Pristup povazujem za oportunisticky a pokial sa vo svete zlozitych financnych produktov nevyznate tak detto. Tazko je odlisit co je pravda a co nie. Ale ak sa predsalen rozhodnete dat si poradit - ziadajte o vsetky poistne podmienky vopred a pisomne, citala som dokonca aj o moznosti ziadat vyhotovit zaznam o vasich poziadavkach, ktore davate poradcovi - ak vas oklame je to dokaz v pripadnom sudnom konani, budte skor kriticky nez otvoreny.. No a co bude s mojim poistnym? Zvazujem, uvidim, este par dni pockam a zrejme sa budem stazovat.... na lamparni :-).
Náhodne som si prečítal tento príspevok. Ja som tiež OVB-ák, no toto sa "poradca" vyznamenal. Podľa toho čo som čítal, išlo mu od začiatku len a len o čo najvyšší zárobok, pretože to čo nakecal nedáva žiadnu logiku s tým, čo bolo požadované. Žiaľ aj takýto sú naozaj medzi nami a vôbec nás to neteší. Pri podpisovaní návrhu zmluvy je protokol, do ktorého uvediete svoje konkrétne požiadavky. A ak príde k takejto situácii, treba sa obrátiť na centrálu OVB.
petra bajzikova
10.01.11,21:21
Hm, tak ja nahodou osobne skusenosti s OVB mam - z pozicie klientky. Momentalne je to moj dost vazny problem, ktory mi robi vrasky a pochybujem o profesionalite ich pristupu a zamestnancov. Pred casom, pred rokom, som hladala moznost akym sposobom zhodnotit svoje uspory. Mojou poziadavkov bolo, aby som si mohla niekde setrit, mierne urocit a mala financie v horizonte 2 rokov k dispozicii. Poradca mi odporucil investicne poistnie Amslico Global Invest, pricom mi podal informacie KTORE BOLI NEJASNE NEPRESNE. Myslim, ze to bolo aj napriek tomu, ze videl, ze nerozumiem o aku hru tu ide a nerozumiem financnemu trhu. Dostala som tieto informacie: ak si nedam do tejto poistky cast zivotneho poistenia iba investovanie, OVB mi zarucuje, ze budem mat ine podmienky ako dava poistovna Amslico. Amslico podmienky su v tomto produkte velmi prisne - znizit mesacnu sadzu je mozne iba o 25% a to najskor po 2 rokoch, vyber nasporenych prostriedkov je mozny o 10 rokov (je mozny ale je tam vysoky stornopoplatok - v 3 rokou poistenia je to napriklad "iba" 70% z nasporenej sumy..). OVB mi teda udajne ruci, ze si kedykolvek mozem hybat mesacnou sumou pricom najnizsie mesacne poistne je 700 korun, mozem si bez stornopoplatku po 2 rokoch kedykolvek financie vybrat. Poradca ma presvedcil, ze mam dat na zaciatok cim viac a potom uvidim ako budem vediet platit. Tak som suhlasila - s mesacnym poistnym 3000 korun. A dan za hlupost a naivitu dala na seba cakat 12 mesiacov. Teraz, po roku, si chcem poistne znizit, OVB poradca tvrdi, ano vybavili sme - OVB bude "samo" doplacat storno kvotu kvartalne na vas ucet v Amslicu... A amslico ma ide skalpovat ze neplnim poistne. Od mojej ziadosti presli 2 mesiace a tak je hypoteticky mozne, ze to OVB este len zaplati. Avsak myslim si, ze je to blbost. OVB tvrdi, ze "ziadne" potvrdenie klientom nedavaju (rozumej, ustna dohoda staci) ale ze je to vybavne - je to profesionalne? Podla mna jednoznacne nie. Platim 36tisic rocne a preto si myslim, ze jednoznacne potvrdenie potrebujem. Takze suma sumarum, povazujem ich pristup za zavadzajuci, neprofesionalny a zo zasady neodporucam. Pristup povazujem za oportunisticky a pokial sa vo svete zlozitych financnych produktov nevyznate tak detto. Tazko je odlisit co je pravda a co nie. Ale ak sa predsalen rozhodnete dat si poradit - ziadajte o vsetky poistne podmienky vopred a pisomne, citala som dokonca aj o moznosti ziadat vyhotovit zaznam o vasich poziadavkach, ktore davate poradcovi - ak vas oklame je to dokaz v pripadnom sudnom konani, budte skor kriticky nez otvoreny.. No a co bude s mojim poistnym? Zvazujem, uvidim, este par dni pockam a zrejme sa budem stazovat.... na lamparni :-).

hmm mila lesozienka tak takto to nefunguje a uz vobec nemozes hadzat ovbkov do jedneho vreca
zuzikova
04.03.11,11:29
musim ti nato nieco napisat co si ty napisala ohladom tej poitky vies ty vobec co je Amslico Global Invest?je to investicne zivotne poistenie a vies co to znamena? ze to sa nedava na 2 roky ako si to napisala...ale dava sa to na minimalne 10 rokov ...to mas setrenie do dochodku a nie aby si si tu poistkuz zrusila o 2 roky vies ...nehnevaj sa ale pises tu uplne somariny a ani sa tomu nerozumies...ja tiez pracujem pre OVB a dobre som sa zasmiala co si tu napisala...
OOORG
15.03.11,17:51
tu si žial mala smolu na človeka, hovorí sa, že negatívna reklama sa šíri 12x rýchlejšie ako pozitívna. Preto je možno aj často počuť tých, čo sú nespokojní, lebo tí čo sú spokojní nemajú potrebu to vykrikovať.
JA VŠAK SPOKOJNY SOM S MOJÍM PORADCOM A KTOKOLVEK BUDE POTREBOVAT RADY OD NEHO, RAD HO ODPORUCIM CEZ PROFIL,ABY SOM TU NEROBIL REKLAMU :)
Moon_Spirit
17.03.11,15:19
musim ti nato nieco napisat co si ty napisala ohladom tej poitky vies ty vobec co je Amslico Global Invest?je to investicne zivotne poistenie a vies co to znamena? ze to sa nedava na 2 roky ako si to napisala...ale dava sa to na minimalne 10 rokov ...to mas setrenie do dochodku a nie aby si si tu poistkuz zrusila o 2 roky vies ...nehnevaj sa ale pises tu uplne somariny a ani sa tomu nerozumies...ja tiez pracujem pre OVB a dobre som sa zasmiala co si tu napisala...
prosimta to co mas za pristup? to ze sa niekto nerozumie neznamena ze ho zdrbem ak mas taky pristup k svojim klientom tak dakujem pekne.. mne tiez vrela krv v zilach ked som ten clanok citala (a bohuzial nieje jediny) ale to pre toho idiota co nam robi zle meno a nie koli nespokojnemu klientovi.. ja sa jej vobec necudujem ...
balutato
24.03.11,09:36
Moje skúsenosti z OVB boli rovnaké ako u ostatných nikdy som neveril že niekto ti môže pomôcť bezplatne a skutočne odborne . Všetko sa zmenilo keď môj syn prišiel s tým , že začal robiť v OVB moc ma to síce nenadchlo ale ked som videl a ukázal mi možnosti ako si zabespečiť rodinu pred možnými rizikami tak aby na tom poisťovňa takmer nič nezískala . Neveril som ako som mohol byť tak slepí ved je to úplne jednoduché. Sledujem už dlho vývoj celého finančného trhu a i to aké sú v súčstnosti veľmi prísne kritéria na prácu v oblasti finančného poradenstva čo vlastne OVB zabezpečuje i keď názov v súlade z našou legislatívou už nepovoľuje takéto pomenovanie nakoľko oni ako správny poradcovia by si mali od ľudí pýtať poplatky za služby ale , nechcú nič a naopak stále sa zvyšujúce nároky na ich špecializáciu skúšky odbornosti ktoré im kontroluje národná banka a nekompromisne ich nepustí ďalej keď nevyhovujú to budí vo mne dojem čím ďalej vyššej dôvery hodnosti tejto spoločnosti. Dnes som už sám klientom OVB a som spokojný lebo ako to tu už odznelo je to o ľuďoch. Aj preto každý musí hľadať dobrého poradcu a je to všetko o dôvere najskôr niečo malé a keď sa osvedčí skúsim niečo ťažšie a dôležitejšie. Ja som začal poistkou od auta teda PZP dnes mi riešia prefinancovanie nevýhodných úverov a kúpu domu na moju novú reštauráciu.:):---;)
balutato
24.03.11,09:59
k téme predo mnou : nie každý musí vedieť čo je amslico global... neviem čo ved od toho oslovujeme našich poradcov aby ste nám poradili ty kočena zuzikova. Tak čo sa tu rozčuľuješ ,nevedomosť oprávnených nie je na mieste alebo úmyselné klamstvo? alebo ako mám posúdiť odrb toho típka čo navrhol životné poistenie ako krátkodobú rezervu. len aby mal čo najväčší zárobok ? do kelu s nim . my obyčajný ľudia sa vám zdôverujú aj z tými naj tajnejšími tajomstvami len aby ste nám pomohli objektívne a na oplátku sa dočkať niečoho takého, no pekné ďakujem. ale ako môže byt niekto tak naivný aby si myslel že niekto za neho niečo doplatí,???? nechápem ešte sú tu taký ľudia ? to ozaj??? v poriadku ak niekto nerozumie ale v analýze potrieb si musela tá slečna ktorej tak vážne ublížili podpísať čo chce jej priority túžby a sny potreby a nutnosti od toho som ju aj ja podpisoval alebo ani nepočúvala čo sa jej poradca pýtal?ľahko sa hodí vina na iného keď sa niekto pomýli.
balutato
24.03.11,10:00
klídek
balutato
24.03.11,10:25
To je pravda len ten právnik alebo lekár na to aby mohol robiť musí niečo vedieť čo sa učí pár rokov na VS a pravidelne je preskúšavaný, na makléra stačí dvojdňové školenie a už strčí guvernéra banky do vrecka. :) Za pár rokov sa im bude dať veriť lebo budú za svoju prácu aj zodpovedný- zle si poradil, zaplatíš to zo svojho.
Troška sa mýliš lebo už dnes môžeš takéto neprávne rozhodnutie napadnúť a môžeš súdnou cestou žiadať náhradu škody. A pokial ja viem ani jeden začiatočník nemôže rozhodovať sám musí všetko riešiť z tými čo sú mu ako vedúci. Pokial nebol urobený audit na základe analýzy potrieb tak je to v rozpore zo zásadami "AFISP" aj zo zákonom. len ludská naivita a nevedomosť je strašne silná. Neviem aké máš skúsenosti ale ja viem a je to dostupná informácia že každý kto chce robiť makléra či ako sa dnes volajú poradcovia OVB musí mať vyššie vzdelanie a odborné skúšky ako pracovníčka banky za prepážkou alebo pracovníčka poisťovne ktorá si sedí v kaclíku a robí sa že niečo vie. samozrejme Finančný poradca má ešte vyššie náročnosti v skúškach ale nieje ten rozdiel až tak markantný. Dnes je na takých poradcov z "dvojdňovým vzdelaním " velké sito z národnej banky nemajte obavu pomiznú z radov maklérskych spoločností. a chvala bohu, treba očistit meno tých ktorý nám chcú pomôcť
berry
24.03.11,10:26
Moje skúsenosti z OVB boli rovnaké ako u ostatných nikdy som neveril že niekto ti môže pomôcť bezplatne a skutočne odborne . Všetko sa zmenilo keď môj syn prišiel s tým , že začal robiť v OVB moc ma to síce nenadchlo ale ked som videl a ukázal mi možnosti ako si zabespečiť rodinu pred možnými rizikami tak aby na tom poisťovňa takmer nič nezískala . Neveril som ako som mohol byť tak slepí ved je to úplne jednoduché. Sledujem už dlho vývoj celého finančného trhu a i to aké sú v súčstnosti veľmi prísne kritéria na prácu v oblasti finančného poradenstva čo vlastne OVB zabezpečuje i keď názov v súlade z našou legislatívou už nepovoľuje takéto pomenovanie nakoľko oni ako správny poradcovia by si mali od ľudí pýtať poplatky za služby ale , nechcú nič a naopak stále sa zvyšujúce nároky na ich špecializáciu skúšky odbornosti ktoré im kontroluje národná banka a nekompromisne ich nepustí ďalej keď nevyhovujú to budí vo mne dojem čím ďalej vyššej dôvery hodnosti tejto spoločnosti. Dnes som už sám klientom OVB a som spokojný lebo ako to tu už odznelo je to o ľuďoch. Aj preto každý musí hľadať dobrého poradcu a je to všetko o dôvere najskôr niečo malé a keď sa osvedčí skúsim niečo ťažšie a dôležitejšie. Ja som začal poistkou od auta teda PZP dnes mi riešia prefinancovanie nevýhodných úverov a kúpu domu na moju novú reštauráciu.:):---;)

Áno súhlasím, že treba mať dobrého poradcu. Ale tých je žiaľ pomenej. Nie ako mne (už bývalej klientke ) robila poradcu jedna pani a tá keď odišla z OVB tak ma prebral jeden pán a ten mi chcel všetko porušiť (životnú poistku som platila v tom období už štyri roky:confused: čo znamená , že pri zrušení by mi nevrátili skoro nič) ževraj to je nevýhodne a že iný produkt by my viac vyhovoval . Tak som s nimi skončila. A od vtedy si svoje financie radšej sama spravujem :-)
Moon_Spirit
24.03.11,10:48
Áno súhlasím, že treba mať dobrého poradcu. Ale tých je žiaľ pomenej. Nie ako mne (už bývalej klientke ) robila poradcu jedna pani a tá keď odišla z OVB tak ma prebral jeden pán a ten mi chcel všetko porušiť (životnú poistku som platila v tom období už štyri roky:confused: čo znamená , že pri zrušení by mi nevrátili skoro nič) ževraj to je nevýhodne a že iný produkt by my viac vyhovoval . Tak som s nimi skončila. A od vtedy si svoje financie radšej sama spravujem :-)
no pekne, teraz otazka ze kto bol lepsi ci pani alebo ten pan to sa asi nikdy nedozvieme ...
balutato
24.03.11,11:00
rušiť nieje nijak múdre ale niečo také ako uviesť do stavu splateného účtu . to znamená, že účet síce žije dalej sa zhodnocuje dohodnutým spôsobom ale nieje potrebné dalej do neho prispievať a tým sa nám uvolnia prostriedky na založenie si nového životného poistenia ak to pôvodné ozaj bolo nevýhodné čo je možné i z dôvodu vývoja na trhu poistenia. tým neprídete o peniaze ale môžete využiť nové produkty ktoré sú výhodnejšie aj na trhu poistenia funguje konkurencia a v týchto rokoch je obzvlášť evidentný vývoj.
Marcel Záha
31.05.11,07:27
Táto jedna veta povie viac ako čokoľvek iné. S OVB môže byť spokojný len ten, kto nepozná nič lepšie !!!
peter977
02.06.11,11:26
Táto jedna veta povie viac ako čokoľvek iné. S OVB môže byť spokojný len ten, kto nepozná nič lepšie !!!
Svätá pravda!
Marcel Záha
02.06.11,14:30
Podľa obsahu Vášho textu súdim, že nie ste len klientom OVB, ale aj pracujete pre túto spoločnosť !!! Anonymita je je dobrá vec, ale nie k serióznym témam. Alebo áno?
myscheno
28.03.12,16:12
jan.durass
17.05.12,16:51
Ja osobne praxujem u jedného finančného poradcu v OVB... a môžem len potvrdiť ... záleží od toho konkrétneho človeka aký je.
Môjmu nadriadenému nejde o zisk chce poznať sny človeka a podľa toho nastavovať produkty, nie naopak nahádzať mu čo najviac zmlúv aby mal provízie alebo ak to poznáme jednotky a tu máš staraj sa. Ide mu seriózne pomôcť, ale často mladých klientov zabijú práve rodičia tým že sa niečo dopočuli a že je to zlé. Áno všade sú dobrý aj zlý ale tí zlí sa časom vyselektujú, sami sa odpíšu tým že robia zlo. Veľmi málo mladých (vrátane mňa) nevie nič o poistkách ako sa dá na tom zarobiť, o koľko viac budu ročne platiť za to isté ak si to uzatvoria čo i len o 2 roky neskôr. Ja som tiež zo začiatku neveril pokiaľ som nemal skúsenosť. Ďalej druhý pilier. Kto nám mladým seriózne vysvetlí čo to je ? Keď chodili po školách nik ich aj tak nepočúval, ani potom nik nepočúva pokiaľ nie je zle, len nadávame že chcú na nás zarobiť. Ak chce zarobiť čestne, nech sa páči .
Takže moja skúsenosť konkrétne s týmto človekom veľmi dobrá ... odporúčam ho !
A pre tých čo radi vyčítajú chyby ... ospravedlňujem sa :)
Maria S.
20.12.12,12:19
Parada... presne na to iste poistenie od Amslica ma namotala p. Vjeroslava od OVB z BA pred rokmi a teraz sa s nimi asi musim sudit, aby mi dali moje peniaze...
lynch001
27.06.13,22:40
osobne si myslim, ze kazdy normalny clovek ktory sa radi s fin. poradcom vie co je pre neho vyhodne a dobre, aj keby vam poradca nakoniec zle poradil, musite sami spravit rozhodnutie.. treba pouzit zdravy sedliacky rozum.. ja som momentalne spokojnym klientom OVB, poradca mi ukazal vela moznosti ako investovat, sporit a zabezpecenie atd.. vsetko vysvetlil co ma svoje vyhody a nevyhody.. nakoniec som sa sam rozhodol pre jeden produkt.. negativne skusenosti s ovb moze vzniknut vtedy ak sa stretnu davaja hlupy ludia, ak je jeden z nich aspon trocha pri rozume nic zle sa nemoze stat.. v mojom pripade usetrim na hypoteke 23000 Eur (pomocou prefinancovania z investicneho sporenia) a to je uz co povedat.. takze dakujem,,
KoxXxo
28.06.13,05:58
osobne si myslim, ze kazdy normalny clovek ktory sa radi s fin. poradcom vie co je pre neho vyhodne a dobre, aj keby vam poradca nakoniec zle poradil, musite sami spravit rozhodnutie.. treba pouzit zdravy sedliacky rozum.. ja som momentalne spokojnym klientom OVB, poradca mi ukazal vela moznosti ako investovat, sporit a zabezpecenie atd.. vsetko vysvetlil co ma svoje vyhody a nevyhody.. nakoniec som sa sam rozhodol pre jeden produkt.. negativne skusenosti s ovb moze vzniknut vtedy ak sa stretnu davaja hlupy ludia, ak je jeden z nich aspon trocha pri rozume nic zle sa nemoze stat.. v mojom pripade usetrim na hypoteke 23000 Eur (pomocou prefinancovania z investicneho sporenia) a to je uz co povedat.. takze dakujem,,
Tak načo potom je rozumnému človeku drbnutý poradca?
Z.E.Ú.S.
28.06.13,06:12
osobne si myslim, ze kazdy normalny clovek ktory sa radi s fin. poradcom vie co je pre neho vyhodne a dobre, aj keby vam poradca nakoniec zle poradil, musite sami spravit rozhodnutie.. treba pouzit zdravy sedliacky rozum.. ja som momentalne spokojnym klientom OVB, poradca mi ukazal vela moznosti ako investovat, sporit a zabezpecenie atd.. vsetko vysvetlil co ma svoje vyhody a nevyhody.. nakoniec som sa sam rozhodol pre jeden produkt.. negativne skusenosti s ovb moze vzniknut vtedy ak sa stretnu davaja hlupy ludia, ak je jeden z nich aspon trocha pri rozume nic zle sa nemoze stat.. v mojom pripade usetrim na hypoteke 23000 Eur (pomocou prefinancovania z investicneho sporenia) a to je uz co povedat.. takze dakujem,,

Normálny človek na Slovensku má podľa viacerých prieskumov nízku finančnú gramotnosť, bohužiaľ dovolím si povedať, že väčšina "poradcov" tiež... (ani od manažerov a majiteľov nie sú vždy vedení ku kvalite... )Takže nakoniec je to vo väčšine prípadov všetko na rozhodnutí emócií... Dúfam že tých 23 000 € neušetril investičným sporením cez investičné životné poistenie
lynch001
28.06.13,07:02
KoxXxo: myslis teda ze financny poradca je zbytocna profesia? ok to je tvoj nazor..
podla mna kazdy vie rozlisit dobry produkt od zleho..
a Z.E.U.S pokial pozorne citas (ved som to jasne napisal), tak ano hypoteku neskor prefinancujem ziskom z Investicneho + mam znizeny urok na hypoteku na zaklade stavebneho sporenia.. takze v zasade mi chces tymto naznacit ze Investicne sporenie je uplne zle ako dlhodobe sporenie? (to je odvazne tvrdenie)
Z.E.Ú.S.
28.06.13,07:13
a Z.E.U.S pokial pozorne citas (ved som to jasne napisal), tak ano hypoteku neskor prefinancujem ziskom z Investicneho + mam znizeny urok na hypoteku na zaklade stavebneho sporenia.. takze v zasade mi chces tymto naznacit ze Investicne sporenie je uplne zle ako dlhodobe sporenie? (to je odvazne tvrdenie)[/QUOTE]

Ja to nenaznačujem ja to viem a stojím si za tým čo som napísal, ešte raz opakujem ak ti poradca spravil sporenie či investovanie cez poistný produkt (IŽP) tak to s dobrou radou nemá nič spoločné. Daj si do googla "blog Peter Cmorej" tento kolega to rozpísal vo svojich článkoch a všetko dobre prepočítal, ja ani počítať nemusím, lebo to vidím v kalkulačkách poisťovní koľko dostanú pri predpokladanom výnose, ak niekto chce investovať tak nech investuje napriamo cez správcovskú spoločnosť a nie cez poisťovňu ! Mnoho ľudí sa už popálilo ked im bolo sľubované sporenie cez poistku ako výhodnej dokonca aj na 10 a menej rokov (totálny podvod) no neoplatí sa v porovnaní s inými typmi investovania ani na 20 a viac....
Mám taký pocit že ten poradca z ovb čo ti poradil si ty sám a robiš si tu reklamu aj sa snažiš zlepšiť zlé meno tvojej firmy, ktorá ho ma pokazené u ľudí aj vdaka takémuto radeniu sporenia cez poistku !

čo sa týka toho čo napísal KOxXxo tak to je bohužial výsledok zlého mena tejto profesie, samozrejme že finančný poradca (podla legislatívy teda skôr sprostredkovateľ) je dôležité povolanie no 80 % "poradcov" sú len obchodníci viac či menej úspešní.... a skutočne kvalitných je tak 10 % možno a to som niekde čítal že je názor aj nejakého veľkého manažera vo firme typu OVB, ktorý verejne priznal ako to je s kvalitou v týchto firmách...

ešte som si všimol že čisto náhodou si sa včera zaregistroval :D a hneď ospevuješ ako ti poradca z OVB dobre poradil :D vôbec to nie je podozrivé. OVBáci radšej si povedzte pravdu sami sebe o sporení cez poistky a potom čím skôr aj svojím klientom lebo pôjdete dole vodou ! (ľudí, ktorí ešte nepochopili že sa sporit cez poistku neoplatí je čoraz menej) Verím tomu že nie všetci ste tam rovnakí že aj tam je tých 10-20 % kvalitných ľudí ale takéto príspevky oslavujúce sporenie cez IŽP na internetovej diskusii Vám meno nezlepšia !!!
lynch001
28.06.13,07:58
takze neviem co si domyslas,ja pre nich nepracujem, ale mne kamarat z OVB spravil to IŽP, a chcel som si pozriet recenzie ci som spravil dobre a vsade kukam ze OVB je nejaky odpad, tak som sa pozrel do tohoto fora, ze napisem osobnu skusenost.. a hned tu na mna vyskakuju ludia co tu maju ty 153 prispevkov a xoxo cez 2000, cize je jasne ze mate nejaky ciel, alebo nemate co robit :D
o vyhodach a nevyhodach IŽP by sa dalo dlho bavit.. ale to nie predmetom diskusie.. a mne sa tu nechce obhajovat IŽP, samozrejme mas pravdu ze je to menej vyhodne ako priame sporenie do fondov.. ale priame sporenie do fondov, je ze si vyberies jeden fond vstupny poplatok na depozitny ucet je niekedy vysoky.. a hotovo.. a budes riskovat ze sa mu bude darit, alebo rozlozis riziko na viacej fondov, ale to musis zase zalozit presne tolko depozitov, co uz je investovanie vo velkom, naco ludia nemaju peniaze.. ja som si preto zvolil, ze radsej to necham na velku spolocnost, ktora to spravi za mna, a ja uz sa budem zaujmat o ine veci, dalej to neriesim.. pohodlne pre mna.. samozrejme za pohodlie musim zaplatit tym ze si poistovna zo zisku a poplatkov strhne velku cast..
Z.E.Ú.S.
28.06.13,08:24
pracuješ nepracuješ je mi to jedno... kamarát (ak to nie si naozaj ty sám) z OVB to berie ako dobrú investíciu, ale skôr pre seba...
a či sledujem alebo nesledujem nejaký cieľ, hlavne tu pravdivo radím ľuďom a neospevujem drahé sporiace schémy cez IŽP ktoré by boli výhodné len pre mňa, firmu a poisťovňu no nie pre klienta ! Ale chápem že veľké MLM typu OVB sa inak ako ižp-ečkom nedajú nakrmiť...
Správcovské spoločností ponúkajú toľko možností a toľko fondov že neexistuje aby ich akékoľvek IŽP predbehlo v ponuke a lacnejšie to je omnoho len chápem "poradcov" z firiem typu OVB, PG a pod. MLM že sa potom nenakrmia tak ako z drahého ižp ! Hlavne ked musia nakrmiť 5 manažerov nad sebeou (lebo takto MLM funguje)
Nechcem teraz hovoriť že všetci v MLM takto rozmyšľajú a takto robia a všetci z iného typu firiem len dobre radia...
Tak plať poisťovňu aj OVB že radia takéto drahé produkty ak si myslíš že cez iný produkt by si to mal s menším pohodlím , uvidíš po rokoch koľko si zarobil resp. prerobil na tej super rade od kamaráta. Alebo ak píšeš naozaj pravdu a je to tvoje ižp tak si to nechaj niekym prepočítať (naskénuj zmluvu ) a pošli niekomu nestrannému nemusíš mne ak nechceš, kľudne pošli napr. Cmorejovi nech ti to prepočíta koľko prerobiš týmto super obchodom ! Tu sú 2 články od neho na túto tému nech si po prečítaní každý spraví vlastný názor.
http://cmorej.blog.sme.sk/c/278292/Vsetko-o-IZP-Pseudovyhody-sporenia-cez-IZP.html
http://cmorej.blog.sme.sk/c/329724/Ani-AXA-Prestige-nie-je-vhodna-na-investovanie.html

Alebo máš druhú možnosť plať to, slepo ver kamarátovi a uvidíš po rokoch kto mal pravdu, niekto si musí "rozbiť hlavu" aby sa poučil
Dubak2000
28.06.13,08:56
Mam tiez skusenost s OVB aj produktmi ako IZP. Vseobecne si myslim ze poradca je niekedy vyhodny, ale bohuzial casto je ta vyhodnost len pre neho. Neobvynujem ze to robi cielene, ale proste dostava nejake informacie a tie dava klientovi. A klient sa snazi verit. Po rokoch co platim IZP zistujem, ze to nie je vobec vyhodne pre klienta. ved ono ako by mohli mat poistovne take zisky keby to bolo take uzasne pre klientov. A este vyplacaju provizie sprostredkovatelom atd. A potom problemy ako napr pri poisteni nehnutelnosti cez OVB mi trvalo asi 2 tyzden ziskat vyinkulaciu poistky kvoli hypoteke. Lebo poistovna to nemohla potvrdit priamo, lebo to je cez OVB. Takze dakujem, OVB nikdy viac. A momentalne musim prehodnotit vsetky svoje IZP lebo mam dojem ze aj ked ich ukoncim po niekolkych rokoch platenia stale usetrim nez ich platit dalej. Strata velka, pokracovanie este vecsia.
lynch001
28.06.13,08:58
viem kolko prerobim, prepocital som si to, je to dost.. ale len v prvych rokoch sporenia.. diky ze si mi poradil, ten blog od cmoreja som cital uz predtym..
ak by sme teda vynechali sprostredkovatela, poistovnu a fondy, najlepsie by bolo potom investovat na vlastnu pest.. to sa uz musi clovek trocha vyznat.
otazkou ostava, kolko % ludi sa da na investovanie do fondov a spravcovskych spolocnosti priamo a kolko % nepriamo cez sprostredkovatela.. a ci by obycajny ludia mali iniciativu sami zalozit si depozit v spravcovskej spolocnosti..
lynch001
28.06.13,09:01
dodam ze IZP je pre trpezlivych ludi :) a ja som trpezlivy, pockam si na zisk a nebudem to rusit po 2 rokoch.. IZP je na 30 a viacej, a az potom mozete ocakavat slusny zisk
Dubak2000
28.06.13,09:06
hahaha. Mam vyhodne poistenie od Amslico. Platim uz 10 rokov cca 1000 euro rocne. teraz mi maju vyplatit prvu cast + podiel na zisku. Vraj to bude asi 4000 dokopy:( po dalsich 5 rokoch dalsiu tretinu a dalsich 5 zas tretinu. takze celkove zaplatim cca 20 tisic, a dostanem spet asi 12 000. mam v tom aj zivotne poistenie co cast platieb zozerie, ale to poistenie je asi na 15 000 euro co mi nepride az take vyhodne aby som zaplatil 8000 za poistku, ktora mi mozno prinesie 15 000. Pisem cistky len orientacne z hlavy, ale proste toto nie je vyhodne. Ale podla OVB toto je este vyhodna stara zmluva:) IZP a podobne veci su vymyslom poistovni a su robene tak aby oni dobre zarobili. Aj ked pri prezentacii to je maximalne vyhodne pre klienta. ALE NIE JE:(
lynch001
28.06.13,09:28
1000 eur rocne je kurva vela, dalej to uz nebudem rozpitvavat. vsetko zalezi od okolnosti aka je poistka atd.. napr pri mojom IZP zarobim za 30 rokov okolo 23000 eur, ak by mali fondy zisk v priemere 6%, funguje tam aj urcita garancia..
Dubak2000
28.06.13,10:37
drzim ti palce aby si mal pravdu. Ale ja im neverim, mne to tiez tak popisovali kolko to bude. Ake su podiely na zisku a pod. A ked som tam zavolal teraz tak moj podiel na zisku za 10 rokov je necelych 500 euro (alebo tak nejak, nepametam sa presne). A napr v CR mam podiel vo fonde generali, kde chapem ze som ich dal do akciovycho fondov a bola kriza, ale oni najviac klesali v case kedy kriza uz nebola. proste schopne vedenie fondu asi. A maju pekne rozdelene pociatocne jednotky a dodatkove atd a vyplacaju len niektore... Chcel som investovat tak aby som to mohol hocikedy ukoncit a vybrat. OVB clovek sluboval ako to vsetko ide... Realita.. investovanych 240 000 kc, aktualne stav asi 190 000 kc, ak chcem vyplatit daju mi 167 000. Chapem pokles kvoli akciam, ale poplatky a ine veci to stahuju este o hodne viac. A zaujem OVB poradcu mi radit aj teraz co najlepsie urobit.... velka NULA, proviziu uz ma a kasle na to. Proste ziadnej poistovni v investicnych veciach neverim, vzdy klient taha za kratsi koniec a prerobi:(
lynch001
28.06.13,11:24
to mas blbe no, ja to mam tak ze aj keby boli fondy neziskove a klesali, aj tak mi vyplatia 105% sumy co som vlozil je to garantovane..
este sa nestalo v tej spolocnosti ze by vyplatili menej ako dotycny clovek vlozil..
Dubak2000
28.06.13,11:34
ved oni si uz najdu sposob ako na tom urcite zarobit:)
Z.E.Ú.S.
28.06.13,13:13
Mam tiez skusenost s OVB aj produktmi ako IZP. Vseobecne si myslim ze poradca je niekedy vyhodny, ale bohuzial casto je ta vyhodnost len pre neho. Neobvynujem ze to robi cielene, ale proste dostava nejake informacie a tie dava klientovi. A klient sa snazi verit. Po rokoch co platim IZP zistujem, ze to nie je vobec vyhodne pre klienta. ved ono ako by mohli mat poistovne take zisky keby to bolo take uzasne pre klientov. A este vyplacaju provizie sprostredkovatelom atd. A potom problemy ako napr pri poisteni nehnutelnosti cez OVB mi trvalo asi 2 tyzden ziskat vyinkulaciu poistky kvoli hypoteke. Lebo poistovna to nemohla potvrdit priamo, lebo to je cez OVB. Takze dakujem, OVB nikdy viac. A momentalne musim prehodnotit vsetky svoje IZP lebo mam dojem ze aj ked ich ukoncim po niekolkych rokoch platenia stale usetrim nez ich platit dalej. Strata velka, pokracovanie este vecsia.

Dubak2000 presne si to vystihol množstvo poradcov si nie je vedomých že klientovi v podstate svojou radou (napríklad šporiť cez IŽP a to hoci aj na 20 a viac rokov) škodí a nie pomáha a áno je to chyba aj ich nadriadených manažerov.
Ale zoberme si priklad pre človeka s príjmom 700 € mesačne sa dá spraviť kvalitná poistka už od 25 € mesačne, ale títo "poradcovia" ho nahovoria na poistku napr. za 50 € so sporením, ukážu mi grafy (s často až nereálnymi výnosmi, nespomenú poplatky, nespomenú že v prvých 10 rokoch je odkopuná hodnota úplne iná a potom to klient podpiše...)

To s tým predčasným zrušením IŽP máš pravdu, je šírená lož že po 2och rokoch sa ich už rušiť neoplatí ale to je pravda len ak by si znovu spravil poistku so sporením ale na trhu je už viac produktov kde sa dá komplexne a kvalitne poisti bez nutnosti sporiť (aj cez niektoré ižp ! )

Viac ku tématike ŽP som napísal v tomto článku, ktorý je aj tu na porade :
http://www.porada.sk/entry.php?b=834
Ak by si chcel ty alebo niekto iný poradiť detaily alebo si nechať nezáväzne skontrolovať súčasnú zmluvu či urobiť prepočet na poistku bez sporenia pre porovnanie s vašimi súčasnými kľudne napíšte súkromnú správu.
Z.E.Ú.S.
28.06.13,13:16
to mas blbe no, ja to mam tak ze aj keby boli fondy neziskove a klesali, aj tak mi vyplatia 105% sumy co som vlozil je to garantovane..
este sa nestalo v tej spolocnosti ze by vyplatili menej ako dotycny clovek vlozil..

a na infláciu si zabudol ??? Kombinácia sporiacich účtov a termínovaných vkladov zarobí za 10 aj 15 rokov viac ako akékoľvek ižp (kvôli poplatkom ! ) v banke máš peniaze kedykoľvek k dispozícii ak sa niečo stane bez ďalších poplatkov za predčasný výber ako pri ižp
Z.E.Ú.S.
28.06.13,13:22
drzim ti palce aby si mal pravdu. Ale ja im neverim, mne to tiez tak popisovali kolko to bude. Ake su podiely na zisku a pod. A ked som tam zavolal teraz tak moj podiel na zisku za 10 rokov je necelych 500 euro (alebo tak nejak, nepametam sa presne). A napr v CR mam podiel vo fonde generali, kde chapem ze som ich dal do akciovycho fondov a bola kriza, ale oni najviac klesali v case kedy kriza uz nebola. proste schopne vedenie fondu asi. A maju pekne rozdelene pociatocne jednotky a dodatkove atd a vyplacaju len niektore... Chcel som investovat tak aby som to mohol hocikedy ukoncit a vybrat. OVB clovek sluboval ako to vsetko ide... Realita.. investovanych 240 000 kc, aktualne stav asi 190 000 kc, ak chcem vyplatit daju mi 167 000. Chapem pokles kvoli akciam, ale poplatky a ine veci to stahuju este o hodne viac. A zaujem OVB poradcu mi radit aj teraz co najlepsie urobit.... velka NULA, proviziu uz ma a kasle na to. Proste ziadnej poistovni v investicnych veciach neverim, vzdy klient taha za kratsi koniec a prerobi:(

súhlas, v poisťovni sa poisťuje a nie investuje či sporí !!! Aj pri poistení treba porovnávať lebo rozdiely v cene aj kvalite sú pomerne veľké. A treba dodať že väčšina poisťovní ešte klienta komplexne nepoistí bez nutností sporiť aspoň 15-20 € mesačne (nechcú sa vzdať tohto špinavého biznisu asi) no tie uvedomelejšie už majú produkty kde sa dá poistiť bez sporenia a aj lacno a kvalitne. Ale to Vám nemusia povedať ani na pobočke poisťovne ako si vyskúšal jeden (teraz už môj) klient, kedže ho na pobočke nútili do produktu so sporením aj ked mali nový výhodný produkt bez sporenia takže ani obehať si sám pobočky nemusí byť výhra pre klienta.
matelik
06.07.13,19:46
OVB sú čistý podvodníci, ktorých absolutne nezaujíma klient. Pre nich je to len objekt ktorý oni chcú pripraviť o peniaze. Každýmu odporúčam s ďaleka sa vyhýbať hlavne p. Agáte Kaššovej.
Z.E.Ú.S.
06.07.13,20:20
Môžte konkretizovať aký ste mali problém ?, nie je pekné napísať meno a nenapísať čo sa stalo... No tá pani dnes už pracuje s firmou Fincentrum. Osobne považujem Fincentrum za firmu kde sú lepšie podmienky na poskytovanie kvalitných služieb klientom. Ale nerobím si ilúzie, že tam sú len kvalitní a transparentní ľudia.
To kto kde robí si môžte skontrolovať na stránke NBS, konkrétne tu :
http://regfap.nbs.sk/search.php zistíte aj odkedy je osoba registrovaná v NBS a s kým spolupracuje aj spolupracovala... V každej firme sú lepší, priemerní, horší, odborníci aj podvodníci.