DankaP
27.10.08,10:38
uz som v koncoch a neviem, ako dalej, snad mi niekto tu poradi:(
podala som na sud este v auguste navrh na platobny rozkaz, aj s kolkami. ziadna odozva. napisala som staznost na necinnost predsedkyni sudu, ziadna odozva. kam vyssie sa da stazovat?
riccado
27.10.08,09:44
uz som v koncoch a neviem, ako dalej, snad mi niekto tu poradi:(
podala som na sud este v auguste navrh na platobny rozkaz, aj s kolkami. ziadna odozva. napisala som staznost na necinnost predsedkyni sudu, ziadna odozva. kam vyssie sa da stazovat?

nemyslim si, ze ak od augusta do oktobra sud nevydal platobny rozkaz, je dovod tvrdit, ze sud je necinny.

staznost predsedkyni sudu musia vybavit do 30 dni, takze sa neponahlaj, ale predpokladam, ze bude zamietnuta. naozaj sa este nejedna o necinnost ani o prietahy...
zsazsula
27.10.08,09:47
nerozčuluj sa mne sa to ťahá od maja teraz čakám už takmer 3,5 týždňa aby exekútor dostal neakú pečiatku od súdu aby mohol tie peniaze vymáhať .

Takto je u nás no čo už, ale hlavne ti radím nerozčuluj sa je to zbytočné .
DankaP
27.10.08,09:55
no, myslim si, ze 3 mesiace su dost na to, aby nieco robili :mad:
okrem toho, mam aj iny "rozrobeny" pripad, tam mi uz samotna predsedkyna sudu odpisala, dokonca 2x (odpovede su akoby cez kopirak pisane :mad:) a aj tak sa nic nedeje... a to sa taha uz treti rok - takze necinnost jak hrom :mee:
kamjan
27.10.08,14:33
no, myslim si, ze 3 mesiace su dost na to, aby nieco robili :mad:
okrem toho, mam aj iny "rozrobeny" pripad, tam mi uz samotna predsedkyna sudu odpisala, dokonca 2x (odpovede su akoby cez kopirak pisane :mad:) a aj tak sa nic nedeje... a to sa taha uz treti rok - takze necinnost jak hrom :mee:

Skús navštíviť,alebo aspon zatelefonovať.
DankaP
27.10.08,14:59
myslis pani sudkynu???;););)
kamjan
29.10.08,11:51
myslis pani sudkynu???;););)

Začni v poradí :
1, tajomníčka
2, predseda
3, krajská tajomníčka
Ja som sa dostal po 2, a stačilo.
ibiza
05.11.08,17:00
ja pracujem u advokáta a viem o čom sa tu hovorí... najlepšie by bolo keby si zašla osobne za tajomníčkou daného senátu, ktorý ti to vybavuje a tam pourgovala...
DankaP
05.11.08,19:17
dakujem za rady, medzicasom sud vydal platobny rozkaz
:)
takze uz len cakam, co odporkyna....
jeso
06.11.08,14:27
naše súdnictvo má čas,
aj ja som podala návrh na súd 11.8.2008 a až 5.11.2008 mi prišlo predvolanie ...a pojednávanie určili na 21.11.2008 , dúfam, že pojednávanie bude -ak vôbec odporca prevezme predvolanie, ak nie zas budem čakať 3 mesiace
jeso
21.11.08,15:58
poradí mi niekto ?
dnes bolo súdom určené pojednávanie, na ktoré sa odporca / exmanžel / nedostavil, ani sa neospravedlnil , jednoducho ignoroval sud...
sudkyna stanovila nové pojednávanie na 21.1.2009 bez akejkolvek poznámky o ignorácii súdu / pokuta,napomenutie/ zo strany odporcu, nakolko ho pozná ...
postupovala správne?
kolkokrát sa odporca nemusí dostaviť na súd / ak sa ospravedlní alebo neospravedlní / , aby súd začal vobec rozhodovať o veci aj bez jeho prítomnosti
dík za odpovede
ibiza
23.11.08,14:17
no, tak to záleží od sudkyne... ale ty by si sa napríklad mohla aspoň písomne dožadovať toho, aby boli z tohto jeho správania vyvodené nejaké dôsledky.. sudkyňa má právo udeliť mu pokutu..
VANUSKA
23.11.08,14:44
poradí mi niekto ?
dnes bolo súdom určené pojednávanie, na ktoré sa odporca / exmanžel / nedostavil, ani sa neospravedlnil , jednoducho ignoroval sud...
sudkyna stanovila nové pojednávanie na 21.1.2009 bez akejkolvek poznámky o ignorácii súdu / pokuta,napomenutie/ zo strany odporcu, nakolko ho pozná ...
postupovala správne?
kolkokrát sa odporca nemusí dostaviť na súd / ak sa ospravedlní alebo neospravedlní / , aby súd začal vobec rozhodovať o veci aj bez jeho prítomnosti
dík za odpovedeTazko povedat ci konala spravne. Ex mohol poslat nejake opravedlnenie a toto sudu nebolo dorucene do casu pojednavania. Moze prist aj po. Teoreticky predpokladajme, ze dostal dve hodiny pred pojednavanim zlcnikovy zachvat. Pokial tvoj ex bude chciet robit obstrukcie tak ma velmi siroke pole posobnosti. Musis sa obrnit velkou davkou trpezlivosti inaksie prides o nervy. Dovolat sa spravodlivosti o prietahoch v konani to je u nas " nekonecna piesen". DO TROCH ROKOV UKONCENI AKYKOLVEK MALICHERNY SPOR JE PRE NASE SUDY super VYKON. Ak to ukoncis do 5-tich rokov tak budes dobra. To ta nechcem strasit, mam so sudmi svoje skusenosti.
VANUSKA
23.11.08,14:54
no, myslim si, ze 3 mesiace su dost na to, aby nieco robili :mad:
okrem toho, mam aj iny "rozrobeny" pripad, tam mi uz samotna predsedkyna sudu odpisala, dokonca 2x (odpovede su akoby cez kopirak pisane :mad:) a aj tak sa nic nedeje... a to sa taha uz treti rok - takze necinnost jak hrom :mee:Mas pravdu, ale tu necinnost im nedokazes aj keby si na kolomaz rozliala. Mam svoje skusenosti. SU VSAK AJ PRACOVITI sudcovia, ale tych je ako safranu. Niekedy ale sudcovia skutocne spor zbytocne natahuju a potom niet sa co cudovat, ze su zavaleni nevyriesenymi pripadmi. KYM ROZHODNE JEDEN PRIPAD MA DVA NOVE a potom sa im to kopi. Najparadoxnejsie sa mi vsak javi to, ze sa mota v jednom pripade dva-tri roky a potom vuriekne taky rozsudok, ze to pripada, ako by bola z inej planety. Nuz co ubohy cloviecku, pan BOH ta prerd sudmi ochranuj.
jeso
21.01.09,16:53
chcem poprosiť o pomoc
dnes sme mali dalšie pojednávanie ohladne výživného , na ktorom pani sudkyna okato držala stránku môjmu exmanželovi, dokonca mu radila ako uhrádzať aspon časť výživného, aby sa nedostal na trestné stíhanie... a podobné rady ... manžel jej po celý čas tykal !
ked ma už prešla akákolvek trpezlivosť a začala som hovoriť o zaujatosti sudkyne pani sudkyna sama priznala, že je manželova spolužiačka...
vie niekto poskytnúť nejaký návrh / žiadosť / ohladne zmeny sudkyne ... má s tým niekto skúsenosti ?
dík za pomoc
arizona
21.01.09,17:59
chcem poprosiť o pomoc
dnes sme mali dalšie pojednávanie ohladne výživného , na ktorom pani sudkyna okato držala stránku môjmu exmanželovi, dokonca mu radila ako uhrádzať aspon časť výživného, aby sa nedostal na trestné stíhanie... a podobné rady ... manžel jej po celý čas tykal !
ked ma už prešla akákolvek trpezlivosť a začala som hovoriť o zaujatosti sudkyne pani sudkyna sama priznala, že je manželova spolužiačka...
vie niekto poskytnúť nejaký návrh / žiadosť / ohladne zmeny sudkyne ... má s tým niekto skúsenosti ?
dík za pomoc
Môžeš podať žiadosť o zmenu sudkyne zo zaujatosti a opísať dôvody.
Nadriadení preskúmajú,overia a musia Ti odpovedať. Môžu uznať Tvoje dôvody, ale aj nemusia...
- Kde máš istotu, že Ti nezmenia sudkyňu za jej najlepšiu kamarádku?:rolleyes:
-Keď máš nedôveru, môžeš zároveň požiadať aj o zmenu súdu do iného mesta.
wagner
21.01.09,18:48
Napísať to môžeš, zažila som to na vlastnej koži. Veľká pani sudkyňa ešte na súde na mňa vyskakovala. Tiež som požiadala o zmenu, pretože je zaujatá. Po pol roku prišlo vyrozumenie, že vôbec nie je zaujatá. A od vtedy žiadne pojednávanie - už sú to tri roky. So sudcami nevykývaš, oni sú páni. Možno keby si písomne pozdravila pána ministra, tak ten by zaujal iný postoj. Ten má sudcov asi plné zuby - hoci to môže byť aj naopak.
jeso
21.01.09,20:15
už teraz ma mrzí, že som sa na konci súdu nechala uniesť a po tom ako sudkyna povedala, že je manželova spolužiačka a, že ako to, že som to nevedela som jej ja povedala, že budem žiadať zmenu sudkyne...
ona na to, že dobre , ale písomne...
najviac ma naštvalo, že mu radila, / pred zapisovatelkou aj kurátorkou/ aby zaplatil aspon časť výživného aby som na neho nemohla podať trestné oznámenie - ale v zápisnici, ktorú som si na konci vypýtala nie je nič poznamenané- ani čo som hovorila ja , ani čo hovoril exmanžel !!!!
Eleonora Pyšná
23.01.09,21:01
treba podat stažnost o zaujatossti sudkyni z dôvodu aký uvádzaš , že je spolužiačkou manžela . stažnost predsedovi OS.
Eleonora Pyšná
23.01.09,21:03
kam si písala stažnost , treba ju naapísat najskôr predsedovi OS a ked nedostaneš odpo vedˇdo 3O dní potom na príslušný Krajský súd k rukám predsedu krajského súdu
jeso
26.01.09,11:40
stažnosť som ešte nepodala...
pod dlhom uvažovaní som zvážila svoje možnosti / či vôbec súd uzná zaujatosť..., kto to dostane a ako sa ten nový sudca k tomu postaví.../
radšej sa po vynesení rozsudku v môj neprospech odvolám - a potom to odvolanie by malo ísť automaticky na iný vyšší súd- moja úvaha -dúfam, že správna a že to bude lepšie riešenie ako tá sťažnosť o zaujatosti...
DankaP
25.02.10,08:23
tak som sa opat vratila k tejto teme
v decembri mi prisiel od sudu platobny rozkaz
do vcerajsieho dna, teda temer po 3 mesiacich, stale v spise v PC nemaju nic zaznamenane ohladom dorucenia odporcovi
tak som si vcera zasla "nahliadnut" do spisu a zistila, ze sa im to vratilo ako nedorucene. ziadali o zistenie adresy dotycneho odporcu. obratom im prisla odpoved (12/01/2010) ze je v base. podotykam, ze do basy ho odsudil TEN ISTY SUD!!!! a do dnesneho dna sa s tym nic viac nedialo. ziadny zaznam, ci to poslali do basy, ci co s tym robili. asi nic. asi zas musim absolvovat popisany postup....