Vera
16.05.05,17:22
Ahojte všetci,

chcela by som sa Vás spýtať, či máte niekto skúsenosti s LAST MINUTE dovolenkami.
Chceli by sme íst s priateľom tento rok na dovolenku a rozmýšľame nad touto alternatívou.
Neviem, či mám v lete každý deň obehávať cestovky, alebo sa to dá nejakým iným spôsobom?? Jedno malé šťastie mám, že pracujem priamo v centre BA, takže ich tu zopár pod nosom mám.
Dala som si z niektorých CK zasielať last minute dovolenky na mail, no neviem, či to bolo zrovna šťastné riešenie :-(
Ak by ste mali niekto nejakú radu, budem mu vdačná :-)

Zatím ahojte
bepo
16.05.05,15:35
To ti začne chodiť denne niekoľko sto mailov,zruš to.Ja to robím tak že si vyberiem zájazd a termín a čakám kedy ho zlacnejú.A je to také isté ako keď si ho kúpiš v predstihu,len raz sa mi stalo že objednaný hotel bol prebukovaný tak na 3 dni sme išli do iného hotela-vyerali z tých klientov ktorí to mali v last minute kúpené.Ale bolo to v pohode,mohol som porovnať 2 hotely.Priamo na web stránkach cestoviek sú last minute ponuky,každý deň na 10 min pozrieš a máš prehľad.
Braňo
16.05.05,17:15
www.lastminute.sk
:D
HelaLo
16.05.05,18:23
To Vera:
Ahoj, mozem Ti tiez doporucit sposob aky Ti tu prezentovali Brano a Bepo. Ja som mala vlani veľmi tazky rok a vobec som nevedela, kedy sa budem moct uvolnit z prace, takze planovat si mesiac - dva vopred dovolenku bolo nepredstavitelne. Jedine co bolo iste, bola nutnost vypadnut aspon na tyzden, aby som sa nezblaznila. Ked sa v lete koncom jula ukludnil ten zmatok okolo mna, tak som sa v jeden piatok popoludni presla po pesej zone v Nitre a obzerala som si reklamne putace cestoviek, na ktorych propagovali dovolenky "last minute". A porovnavala som, spekulovala. No a nalepila som sa na jeden putac, vošla som dnu a zaujala ma jedna ponuka na 10 dni letecky do Grecka . Stihla som sa este opytat telefonicky mojej dcery (takisto vycerpanej po mesiacoch plnych skusania, maturity, prijimaciek a nervov), ci by sla so mnou k moru, neprotestovala, a tak som to dohodla na fest. No a hned v utorok rano sme leteli do Pargy. Bolo tam uzasne a dovolenka sa vydarila. Mimochodom bolo to cez Koala-tour. Takze ak sa rozhodnes podobne, prajem Ti prijemnu pohodu pocas pobytu.
Hela
Beba
17.05.05,05:24
Ja som len náhodou listovala v bleskovkách a klikla na ponuku, overila som si poistenie cestovky proti úpadku a poslala som email. Obratom mi poslali bližšie informácie a o dva dni sme boli na lodi smer od Splitu po Dubrovník a späť inou cestou. Ešte som nezažila tak perfektnú dovolenku za pár korún. Každý večer v inom prístave a pritom stále na jednom mieste s plnou penziou a perfektnou posádkou drevenej plachetnice pre 28 ľudí. Boli sme perfektná skupina, i keď sme sa niekedy dorozumievali rukami - nohami. Boli tam napr. chlapec zo Sydney, dievčatá z New Yorku, rodina z Nemecka a Rakúska, ale všetci sme sa spojili na uvítacej párty, ktorú pre nás zorganizoval kapitán plachetnice. Niet nad nočné posedenia na palube v prístave pri dobrom vínku a kúpanie priamo z lode v nádherných zátokách. Ak by sa mi podarilo, ideme znovu začiatkom septembra. Želám všetkým, aby ste mali tiež len krásne spomienky na dovolenku / aj na poslednú chvíľu /.
dara
17.05.05,05:40
S last minute mám skúsenosti, zatiaľ som tak cestovala dva krát. Jeden krát s Koala Tours, ale NIKDY VIAC!!!!! Cez túto cestovnú kanceláriu už cestovať nebudem. A z môjho okolia nie som jediná. Druhý krát som hľadala last minute spôsobom, že som si pohľadala stránky rôznych cestoviek a porovnávala. Šla som cez Kartago (bola s nimi aj kamarátka ale v inej destinácii) a priamo v BA som si cez telefón zabookovala zájazd jednalo sa o Turecko - hotel Club Armonia vrele každému odporúčam, na 8 dní 12.090,-- Sk all inclusive. Bolo tam super. Tento rok neviem ešte či pôjdem ale už pozerám zájazdy, ale zrejme cez Kartago.
tibor
17.05.05,05:54
ako píše dara - nikdy Koala už. ja keďže mám deti viac choré ako zdravé - musím chodievať last minute - resp. si sám hľadám ubytovanie cez net v súkromí.
ale môj postup je nasledovný - idem do cestovky - motivujem patrične kočku čo má na starosti last minute, že čo by som chcel asi - a do 1-2 dní ideme...
dobrá skúsenosť SATUR a Kartago.
Vera
17.05.05,06:16
Dakujem Vám pekne za príspevky.

No my by sme si mali napísať termíny dovoleniek čo najskôr a tak nechcem dopadnúť tak, že sa mi nepodarí nič nájsť a ostanem doma. :-(
No uvidíme, snáď to dopadne v pohode. Včera keď som to prechádzala cez net som našla jednu dovolenku, čo by stála za to objednať už teraz, no uvidím
Máte niekto skúsenosti s CK Solux??

Ešte raz díky :-)
dara
17.05.05,06:44
Nemám. Ale neriskovala by som to, pretože si pokazíš dovolenku ak to nebude tak ako uvádzajú v katalógu, čo bolo v prípade KOALY TOURS a dovolenka nás teda stála na osobu veľmi, veľa a bývali sme ako v 1* hotely. Takže to by som už neriskovala odporúčam Kartago, má najlepšie ceny na Tunisko, výborné aj na Egypt. Alebo Satur. Hydrotour sú príliš drahý a nemajú veľa ponúk all inclusive zájazdov. A tie sa veľmi vyplatia práve keď ideš cez last minute.

Pripájam adresy stránky: www.kartago.sk (http://www.kartago.sk), www.satur.sk (http://www.satur.sk), www.hydrotour.sk (http://www.hydrotour.sk).
Vera
17.05.05,09:16
Hm, tie last minute máme šancu dostať len dvaja, je málo pravdepodobné, že by sme našli pre viacej osôb?

Určite to poznáte, čim viac ľudí, tým väčšia zábava :-)
dara
17.05.05,10:06
Čo sa tohto týka, podľa mňa teraz ešte nie je taká sezónna, že sú vybrakované všetky zájazdy, určite nájdeš aj pre 4 osoby do jedného hotela.
Vera
17.05.05,10:08
Myslela som na Last minute pre 4 osoby - ale v sezóne, asi mám príliš veľké nároky - či predstavy :-)

Nakoniec pojdem len s priateľom a basta fidli :-)
bepo
17.05.05,10:12
S termínom si nerob starosti,nejaký zájazd v rozpätí 3 dní kúpiš-a či to bude Grécko,Špan,Turecko alebo niečo iné je jedno.
Vera
17.05.05,10:31
Dík, to si ma potešil.
dara
17.05.05,11:02
Kúpiš aj v sezónne treba obvolať cestovky, pretože niekedy last minute čo majú uvedené na internetovej adrese nie sú už aktuálne. Tá ponuka sa im stále mení :). Veľa šťastia prajem.
DanielaSL
17.05.05,15:31
No a ja som bola na last minute cez Kartago pred dvoma rokmi v Tunise a nebola som vôbec spokojná, bola som vlani a bolo super, len sa často stáva , že človek si vyberie z ponuky hotel a nakoniec sa dostane celkom do iného.
Myslím , že katalógy majú zaujímavé všetky cestovky a skutočnosť je celkom iná častokrát. Je to taký risk. Ale ceny bývajú niekedy podstatne rozdielne medzi zájazdom kúpeným normálne a last minute.
Vera
17.05.05,15:41
To že katalógy majú foto a informácie skreslené som už zistila. Našťastie som vždy bola spokojná. Napr. viem, že ak napíšu že hotel je v pokojnejšom prostredí, môže sa stať že bude aj 1-2 km od letoviska a šlapať taký kus by sa mi teda nechcelo...Skoro som takto dopadla v Grécku, ale našťastie sme si ten hotel nakoniec nevybrali. Keďže mám rada na dovolenke po večeroch rušno, zábavu a život, tak mi viac vyhovuje centrum diania :-)
Samozrejme, že za málo peňazí nemôžeme chcieť veľa muziky, ale musí to mať ako takú úroveň - teda ak ide človek do hotela.
Armola
18.05.05,08:29
Hm, tie last minute máme šancu dostať len dvaja, je málo pravdepodobné, že by sme našli pre viacej osôb?

Určite to poznáte, čim viac ľudí, tým väčšia zábava :-)
Vera presne viem o com hovoris. My ideme tento rok 14! na dovolenku na Chalkidikki. Sice sme to vybavovali v januari (vtedy nas bolo 11) ale este 3 sa nasli pred tyzdnom a mali sme take stastie, že bolo volne este jedno studio. Ani si nevies predstavit ako sa tesime. Bude to zabava roka!!!
Ideme autobusom ale myslim si, ze pri takejto partii aj ta cesta ubehne rychlo.
Ja idem cez Senecu. Aj minuly rok sme boli cez tuto CK, vtedy 5. Som s nou nadmieru spokojna.
Zelam ti vela stastia pri hladani!
bepo
18.05.05,09:01
Tie spomínané cestovky sú dobré,možeš si vybrať hociktorú ale pri problémoch to vždy hodia na klienta aby ich to stálo čo najmenej takže zlé alebo dobré skúsenosti sú len otázkou štastia.To by sme museli chodiť inými cestovkami za drahšie aby sa pri problémoch zachovali slušne voči klientom.
bef
18.05.05,16:29
Minulý rok sme boli cez Senecu na last minute na Kréte. Cena bola dobrá, ubytko super do prvej noci. Dostali sme totiž izbu presne pri hlavnej ceste po ktorej prešlo obrovské množstvo aut a hlavne motoriek t.j. musela som zabudnúť na nočné spanie. Čo sa týka pláže pekná s lehátkami a slnečníkmi ale zasa len dva dni dokedy neprišli veľké vlny a všetko museli odniesť ak nechceli aby to zobralo more. Našťastie boli lehátka a slnečníky aj pri bazéne tak sme boli tam. Čo sa týka stále sa sťažujúcej delegátky, tú sme videli 3 krát. Našťastie sme z manželom toho názoru, že keď ideme na dovolenku, tak si ideme oddýchnuť a nenecháme si ju nikomu pokaziť a pozeráme viac na to pekné a nehľadáme chyby. Vždy musíte rátať s tým, že nebude všetko tak ako si predstavujete a ako to prezentuje cestovka.
Prajem Vám všetkým, aby ste mali pri výbere šťastie a nezabudnite, že idete oddychovať. :)
ivusho
23.05.05,22:19
Ja som len náhodou listovala v bleskovkách a klikla na ponuku, overila som si poistenie cestovky proti úpadku a poslala som email. Obratom mi poslali bližšie informácie a o dva dni sme boli na lodi smer od Splitu po Dubrovník a späť inou cestou. Ešte som nezažila tak perfektnú dovolenku za pár korún. Každý večer v inom prístave a pritom stále na jednom mieste s plnou penziou a perfektnou posádkou drevenej plachetnice pre 28 ľudí. Boli sme perfektná skupina, i keď sme sa niekedy dorozumievali rukami - nohami. Boli tam napr. chlapec zo Sydney, dievčatá z New Yorku, rodina z Nemecka a Rakúska, ale všetci sme sa spojili na uvítacej párty, ktorú pre nás zorganizoval kapitán plachetnice. Niet nad nočné posedenia na palube v prístave pri dobrom vínku a kúpanie priamo z lode v nádherných zátokách. Ak by sa mi podarilo, ideme znovu začiatkom septembra. Želám všetkým, aby ste mali tiež len krásne spomienky na dovolenku / aj na poslednú chvíľu /.
A cez aku cestovku si isla? a kolko ta to stalo?
(Nieco take by som xel zazit) :)

i.
Evelyn36
24.05.05,05:46
Ja to robím takým sposobom, že sledujem na rak. teletexte ponuky dovoleniek a ked mi niektorá vzhovuje,tak zavolám do CK E Com, oproti tržnice, vedla ČSOB, a objednám si u nich ,ak sú volné miesta ,vybraný zájazd.
Nedoporučujem chodit na dovolenku so Slov. CK,sú to hrozné služby.
Bionda
24.05.05,12:04
Ja to robím takým sposobom, že sledujem na rak. teletexte ponuky dovoleniek a ked mi niektorá vzhovuje,tak zavolám do CK E Com, oproti tržnice, vedla ČSOB, a objednám si u nich ,ak sú volné miesta ,vybraný zájazd.
Nedoporučujem chodit na dovolenku so Slov. CK,sú to hrozné služby.EVELYn36 plný súhlas!!!!!!!:D
ale aj tí Slováci sú strašná vec, občas radšej celá rodina v inom jazyku sa bavíme
luebchenko
24.05.05,14:13
Ja to robím takým sposobom, že sledujem na rak. teletexte ponuky dovoleniek a ked mi niektorá vzhovuje,tak zavolám do CK E Com, oproti tržnice, vedla ČSOB, a objednám si u nich ,ak sú volné miesta ,vybraný zájazd.
Nedoporučujem chodit na dovolenku so Slov. CK,sú to hrozné služby.
žiadnu takú cestovku som na nete nenašla - môžeš konkrétnejšie? Inak všetkým čo si vyberajú zájazdy odporúčam po vybratí si konkrétneho miesta, nájsť si doplnkové info na nemeckom nete (možno aj anglickom, ale nemčina je mi bližšia :D ) - nájdete tam oveľa viacej informácii, fotiek, reportáží, linkov priamo destinácií (letoviská už zväčša majú vlastné stránky - buď v AJ alebo NJ)do ktorých sa chystáte, osobných zážitkov ľudí, ktorí tam už boli (minulý rok som našla babu, ktorá chodí už x-rokov práve tam, kam sme sa tiež chystali, takže som perfektne vedela kam idem a čo ma čaká-nielen podľa reklamy z CK, ktorá často zavádza). Slovenský net je v tomto smere žiaľ len v plienkach.
Viki
24.05.05,14:23
Lubi, ja som tiež hľadala a obtiažne som sa dostala k ck ecomm - tu je link, len neviem, či je to tá správna CK...
http://www.ck-ecomm.sk/
Viki
24.05.05,14:36
ešte pridám jednu stránku, možno pomôže
http://www.recenzie-hotelov.sk
dojmy z dovoleniek, CK, skúsenosti z hotelov, praktické rady.... a iné
pyton
29.06.05,11:42
Do témy "Tunisko Hotel SOVIVA alebo MARHABA?" som pred chvíľou pripojila príspevok č. 45 s mojou skúsenosťou last minute vlani s :mad: CK Ruefa Reisen na Rhodose v hoteli Memphis, tri a pol hviezdičky.

A Dara zas s Tuniskom!

Ak máte niekto dobré tipy na dovolenku, určite viacerí sa potešíme, aby sme sa takýmto skúsenostiam a cestovným kanceláriám vyhli.
DanielaSL
10.07.05,16:40
Ja som sa práve vrátila z Egypta, bola som cez Koalu. Bola som veľmi spokojná. Všetko sme mali super , hotel, izbu, stravu.Už som tu niekde o tom písala. Odporúčam Hotel Cataract v Hurghade. Cez Koalu som bola prvýkrát a teda som s ňou oveľa spokojnejšia ako s Kartagom.