Airam25
27.10.08,10:20
Dobrý deň,
vedel by mi niekto rýchlo poradiť na aký účet správne zaúčtovať školenie-seminár zamestnanca, školiaca spoločnosť nie je platcomDPH ? Úhrada bola realizovaná cez pokladňu.Ďakujem za skorú odpoveď.
Tweety
27.10.08,09:21
Dobrý deň,
vedel by mi niekto rýchlo poradiť na aký účet správne zaúčtovať školenie-seminár zamestnanca, školiaca spoločnosť nie je platcomDPH ? Úhrada bola realizovaná cez pokladňu.Ďakujem za skorú odpoveď. Zrejme máš faktúru: 518AE/321AE, úhrada v hotovosti 321AE/211AE.
Airam25
27.10.08,09:27
Faktúru konkrétne vo FD nemám.Mám pozvánku na seminár, kde je uvedená suma a uvedená veta,že pozvánka slúži objednávateľovi ako daňový doklad. Je to doklad = faktúre ?? Mám teda tento doklad zaevidovať do FD ako bežnú faktúru ???
Tweety
27.10.08,09:30
Faktúru konkrétne vo FD nemám.Mám pozvánku na seminár, kde je uvedená suma a uvedená veta,že pozvánka slúži objednávateľovi ako daňový doklad. Je to doklad = faktúre ?? Mám teda tento doklad zaevidovať do FD ako bežnú faktúru ???
Ak má všetky náležitosti faktúry, tak ju zaeviduj ako záväzok.
Airam25
27.10.08,10:04
Mám tomu rozumieť tak,že nenahrať ako FD ale zúčtovať IDokladom ?
A zaúčtovať na účty ako bolo uvedené pre faktúru?
Tweety
27.10.08,10:06
Mám tomu rozumieť tak,že nenahrať ako FD ale zúčtovať IDokladom ?
A zaúčtovať na účty ako bolo uvedené pre faktúru?
Ako záväzok som myslela 321-aj ten je účtom záv. Takže ešte raz, zaúčtuj to ako faktúru. Neviem, čo je skratka FD.
Airam25
27.10.08,10:19
FD=faktúra došlá. Nie som si celkom istá či pozvánku možem nahrať do došlých faktúr,kedže dodávateľ školenia nemá tiež vystavenú faktúru, a už ju ani nevystaví. Može byť úhrada za školenie zaučtovaná priamo pokladničným dokladom : 518004/221 ??
Tweety
27.10.08,10:46
FD=faktúra došlá. Nie som si celkom istá či pozvánku možem nahrať do došlých faktúr,kedže dodávateľ školenia nemá tiež vystavenú faktúru, a už ju ani nevystaví. Može byť úhrada za školenie zaučtovaná priamo pokladničným dokladom : 518004/221 ??
Na týchto pozvánkach, zvlášť ak dodáv. nie je platiteľom dph, čo je aj tento prípad, je uvedené, že slúži zároveň aj ako faktúra. Takže ju môžeš kľudne tak aj zaúčtovať . Ak dodatočne faktúru pošlú, tak ju prilož k pozvánke.