dadka212
27.10.08,10:57
Dobrý deň,

potrebujem poradiť s odvolaním proti rozhodnutiu súdu, v skratke:
Ide o to, že priatelka môjho otca si vzala pôžičku a ten jej išiel za ručitela, lenže oni sa rozišli a on už nebýva s ňou na ich trvalej adrese, kam mu chodí aj pošta a on keďže tam nebýva tak nevedel čo sa deje a poštu si ani nevyzdvihoval....tak mňa teraz súd určil za jeho opatrovníka...a keďže ja bývam v Pezinku a ten súd sa nachádza v Kežmarku tak to je nemyslitelné aby som tam chodila s 1,5 ročným dieťaťom a ešte k tomu som znova tehotná....

takže môžem si to odvolanie napísať aj sama alebo treba ísť za právnikom?
je niekde aj nejaký vzor ako to napísať, na internetovej stránke min. spravodlivosti som si našla návod, ale popravde sa v tom nevyznám
a posiela sa to ako? normálne poštou stačí doporučene? alebo ako?

ďakujem za každú radu
hanelie
27.10.08,10:03
z akého dôvodu je potrebný opatrovník - je otec zbavený svojprávnosti?
dadka212
27.10.08,10:11
z akého dôvodu je potrebný opatrovník - je otec zbavený svojprávnosti?
nie, ide o to, že otec sa nezdržiava na adrese svojho trvalého pobytu, ktorý ma v Kežmarku a od februára t.r. sa zdržiava v Pezinku a súd nevedel kde sa zdržiava, tak mňa určili za opatrovníka, keďže sa im nepodarilo doručiť mu predvolanie na súd.

Tu je citovanie z uznesenia:

podľa ustanovenia §29 ods. 2 zákona č. 99/1963 zb. obč. súdneho poriadku v znení neskorších predpisov pokiaľ neurobí iné opatrenia, môže súd ustanoviť opatrovníka aj účastníkovi, ktorého pobyt nie je známy, ktorému sa nepodarilo doručiť na známu adresu v cudzine alebo ak je doručeie písomnosti v cudzine spojené s ťažko prekonateľnými prekážkami, ktorý je postihnutý duševnou poruchou alebo ktorý nie je schopný zrozumiteľne sa vyjadrovať.
súd preto ustanovil opatrovníka žalovanému na zastupovanie v zmysle ustonovenia §29 ods. 2 OSP tak, aby nemuselo dôjsť k prerušeniu konania a aby práva žalovaného boli dostatočne ochránené.
hanelie
27.10.08,10:22
nie je v tom liste aj klauzulka o možnosti odvolania voči rozhodnutiu o opatrovníctve?
pokiaľ nie treba napísať skutočné dôvody, prečo sa nemôžete zúčastňovať pojednávaní, /doporučene
dadka212
27.10.08,10:33
nie je v tom liste aj klauzulka o možnosti odvolania voči rozhodnutiu o opatrovníctve?
pokiaľ nie treba napísať skutočné dôvody, prečo sa nemôžete zúčastňovať pojednávaní, /doporučene
ohladom odvolania je tam toto:

Proti otomuto uzneseniu je prípustné odvolanie do 15 dní od jeho doručenia cestou tunajšieho súdu ku Krajskému súdu v Prešove (dvojmo)

Podľa Ustanovenia §205 ods. 1 OSP v odvolaní sa má okrem všeobecných náležitostí podania (ktorému súdu je určené, kto ho robí, ktorej veci sa týka a čo sleduje) uviesť, proti ktorému rozhodnutiu smeruje, v akom rozsahu sa napáda, v čom sa toto rozhodnutie alebo postup súdu považuje za nesprávny a čoho sa odvolateľ domáha.

Podľa ust. §374 ods. 3 OSP proti rozhodnutiu súdneho úradníka alebo justičného čakateľa je vždy prípustné odvolanie. Odvolaniu podanému proti rozhodnutiu, ktoré vydal súdny úradník alebo justičný čakateľ, môže v celom rozsahu vyhovieť sudca, ktorého rozhodnutie sa považuje za rozhodnutie súdu prvého stupňa, ak sudca odvolaniu nevyhovie, predloží vec na rohodnutie odvlaciemu súdu. Ak odvolanie podané v odvolacej lehote oprávnenou osobou smeruje proti rozhodnutiu súdneho úradníka alebo justičného čakateľa, proti ktorému zákon odvolanie nepripúšťa (§202), rozhodnutie sa podaním odvolania zrušuje a opätovne rozhodne sudca.

Takže to odvolanie asi nezvládnem napísať, bude trebať ísť za právnikom, že???
ale aj tak veľmi pekne ďakujem za radu a čas
hanelie
27.10.08,11:00
Meno , priezvisko, adresa

spis č.
alebo rozhodnutie č.

Odvolanie voči vydaniu rozhodnutia súdu / toho a toho vydaného dňa, v meste / o opatrovníctve vo veci / tej a tej /


vyššiemenovaná využívam možnosť odvolania voči .................................................. ...............................................
podľa ust. §374 ods. 3 OSP z dôvodu:
vymenovať dôvody
dadka212
27.10.08,11:36
Meno , priezvisko, adresa

spis č.
alebo rozhodnutie č.

Odvolanie voči vydaniu rozhodnutia súdu / toho a toho vydaného dňa, v meste / o opatrovníctve vo veci / tej a tej /


vyššiemenovaná využívam možnosť odvolania voči .................................................. ...............................................
podľa ust. §374 ods. 3 OSP z dôvodu:
vymenovať dôvody
ďakujem veľmi pekne za radu.
brandis89
11.07.11,05:01
dobry dem ako mam napisat odvolanie voci rozhodnutiu sudu o vikone trestu?dakujem
Mila123
11.07.11,05:30
dobry dem ako mam napisat odvolanie voci rozhodnutiu sudu o výkone trestu?dakujem
predpokladám, že sa jednalo o trestný čin, ak áno, musel mať zastúpenie právnikom.....prečo teda nie právnou cestou sa nerieši odvolanie?