robert9691
27.10.08,11:38
Dobry den,

potreboval by som niekde najst znenie hospodarskeho zakonnika č. 109/1964 Zb. v zneni neskorsich predpisov. Predovsetkym § 128, ktora pojednava o prevzati zavazku.

Na internete to neviem najst. Nie som si ani isty, ci tento hospodarsky zakonnik este plati alebo bol nahradeny suborom nejakych inych noriem.

Dakujem.
monymon
27.10.08,13:05
Ano, bol nahradeny suborom "inych noriem", ktore sa volaju OBCHODNY ZAKONNIK!!!!!! Konkretne v § 772 sa docitas, ze tento predpis, ktory urcite na nete najdes zrusil okrem inych aj Hospodarsky zakonnik. Nepracuj s Hospodarskym zakonnikom, lebo budes postupovat podla neplatnej pravnej normy...
robert9691
27.10.08,14:01
Jasne... dakujem, ja s nim ani pracovat nebudem, len si potrebujem nieco overit.

Monymon, vedel by si mi povedat, v ktorom roku bola jeho platnost zrusena? Lebo ja mam k dispozicii uznesenie sudu z konca devatdesiatych rokov, ktore sa este odvolava na tento zakon...

Zaujimam ma hlavne cast § 128 toho Hosp. zak. ktora pojednava o prevzati zavazku... Zodpoveda tomu v dnesnom Obchodnom zakonniku cast DIEL VII, Oddiel 1 Sposob plnenia... od paragrafu 324 vyssie... alebo nejaka ina cast?

Ten Obchodny zakonnik je cislo 513/1991 Zb., takze predpokladam, ze plati cca od zaciatku devatdesiatych rokov.
monymon
27.10.08,14:16
obchodny zakonnik je ucinny od 1.1.1992, teda k tomuto datumu bol zruseny aj Hospodarky zakonnik. Inak cele znenie sa da najst na www. justice.gov.sk v sekcii jaspi, ale je potrebne pri zadavani vymazat okienko s ucinnostou k (vzdy je tam aktualny datum - toto treba vymazat ) a len riadne zadat cislo predpisu.