alicacka
27.10.08,11:39
Dobrý deň,
rada by som sa spýtala, akým spôsobom vyhotovujete faktúry, keď máte viacej položiek. Stretla som sa totiž s dvoma spôsobmi. Jeden zo spôsobov je, keď sumy sú bez DPH a až na konečnú sumu sa vypočíta DPH a druhý spôsob, ak pri každej položke je aj suma s DPH a to sa len matematicky sčíta zhora až nadol. Lenže niekdy pri tomto druhom spôsobe celkový súčet základu a DPH nie je také, aké by malo byť, t.j. ak vypočítame 19 % zo základu, tak vyjde DPH s rozdielom pár halierov viac, ako keď sčítame DPH každej položky. Prosím Vás, sú obidve spôsoby správne aj keď v druhom spôsobe nie jeDPH pri prepočítaní také, ako keby sme počítali rovno zo súčtu základu ? Dúfam, že niekto pochopí, čo chcem povedať a podelí sa so mnou o názor prípadne skúsenosti. Vopred vďaka za všetky ohlasy.
poisonkatka
27.10.08,10:51
my robime faktury v omege a mame kazdu polozku bez dph, dph a spolu s dph
alicacka
27.10.08,12:07
a keď sčítaš bez dph a základy, tak ti sedí so sumou, ktorú ti v sumári na konci uvedie ako základ a DPH ? Ja robím v Oberone a dnes som si všimla, že mi to nesedí, ak dám položkovite. Preto ma zaujíma, či je to aj tak správne, lebo čo sa týka položiek, je správne, ale čo sa týka spolu, vznikne rozdiel.
jankax2
06.11.08,19:06
chcem do fa. zakupit Money S3 Officezabije ma učtovnička?
Paula
06.11.08,19:10
chcem do fa. zakupit Money S3 Officezabije ma učtovnička?


To veru netuší ani pán Columbo;)