bianka117
27.10.08,12:37
Chcem sa poradiť. mam nejake korunky na korunovom peňaznom fonde, ale zistila som ze môzem dostat spať menej ako som vložila. Terminovany vklad je nejako kryty? Nemôzem prist o tie peniaze /nemyslim ze keby prišiel koniec sveta:))))/. Nevyhodou terminovaneho vkladu je teda vypovedna lehota od 3.mesiacov. Poradte prosim.
Chobot
27.10.08,11:50
Chcem sa poradiť. mam nejake korunky na korunovom peňaznom fonde, ale zistila som ze môzem dostat spať menej ako som vložila. Terminovany vklad je nejako kryty? Nemôzem prist o tie peniaze /nemyslim ze keby prišiel koniec sveta:))))/. Nevyhodou terminovaneho vkladu je teda vypovedna lehota od 3.mesiacov. Poradte prosim.

Áno, v prípade fondu môžeš dostať späť menej, než si vložila, ale to si musela vedieť od začiatku. Teraz by bolo nerozumné odpredávať podiely vo fonde, pretože majú najnižšiu hodnotu - veľa by si stratila. Počkaj, kým znovu trochu narastie hodnota a potom ich odpredaj.

Termínovaný vklad je úplne iný typ produktu. Tam sa hodnota istiny nemení, ručí za ňu banka a za banku ručí fond ochrany vkladov. Takže peniaze na term. účte sú istejšie, ale menej výnosné.