yoyka
27.10.08,13:26
Ahojte,
prosím Vás čo by sa dalo urobiť, keď sa mi stala takáto vec. Celé mesto je rozbúrané, nemáte, kde zaparkovať, každý šofér sa natisne kde sa len dá, no samozrejme aj ja. Zaparkovala som na ulici, ktorá bola predtým jednosmerka, lenže kvôli prácam v meste do určitej miery sa z nej stala slepá ulica (označenie nie na začiatku, že je slepá, ale na konci už len zákaz vjazdu). Na začiatku ulice pribudla nová značka zákaz zastavenia, ktorú som si nevšimla a zaparkovala tam. Keď som sa vrátila z mesta k autu ani som si nevšimla lístoček za stieračom, ten som zbadala až doma. Samozrejme bol od mestskej polície, že som sa dopustila priestupku a to státie v protismere a že sa mám do troch dní dostaviť. Dalo by sa s tým niečo urobiť, prečo mi nedali rovno papuču alebo čo. Môžem si pýtať nejaký dôkaz, dalo by sa s tým niečo urobiť?
jozefstefan
27.10.08,12:35
:) vyplatiť.

Papuča je pre teba lepšia alternatíva ako bloček za stieračom?

A načo ti je dôkaz, keď dobre vieš, že priestupku si sa dopustila? (Väčšinou ináč spravia fotodokumentáciu z priestupku.)
robin78
27.10.08,12:35
urcite to budu mat cele nafotene, takze dokaz pytat mozes :D,
najlepsie je tam zajst a normalne im vysvetlit ako k tomu vlastne prislo ;)
feron
27.10.08,12:42
pravidlá platia aj keď sú absurdné, no a za ich porušenie radi vyberajú pokuty. Poznám križovatku, kde je stopka, hoci tam naozaj niet komu dať prednosť, lebo je to križovatka jednej jednosmerky s druhou jednosmerkou! Stopka tam zostala ako pozostatok z čias, keď tam ešte jednosmerka nebola, ale za jej nedodržanie je podľa predpisov možné udeliť pokutu. Preto ju treba dodržať.:rolleyes:
misomiso
27.10.08,13:49
Dalo by sa s tým niečo urobiť, prečo mi nedali rovno papuču alebo čo.

Asi nemali zo sebou. Nabuduce ti isto daju, neboj. :)