Dana7
27.10.08,13:56
Dobrý deň,

prosím vás o radu s takýmto problémom. Zamestnanec je na PN-ke od 20. 10. 2008. Oznámil to telefonicky zamestnávateľovi. Keďže je sám a nemá žiadne vychádzky a vraj aj mal vysoké teploty, tak do dnešného dňa nedoručil potvrdenie o PN. /Nemal si to ako zabezpečiť /. Šéf sa mu začal vyhrážať, že mu napíše absenciu s tým, že mal doručiť potvrdenie do 3 dní. Prosím vás ja sa mu snažím pomôcť a nech hľadám ako hľadám nikde v zákone som tu lehotu 3 dni nenašla. Viete mi prosím poradiť, ktorý paragraf o tom hovorí a či je to zákon o náhrade príjmu pri dočasnej PN alebo zákon o soc. poistení. Na samotnom doklade o PN tá lehota uvedená nie je.

Ďakujem
Tweety
27.10.08,12:59
Dobrý deň,

prosím vás o radu s takýmto problémom. Zamestnanec je na PN-ke od 20. 10. 2008. Oznámil to telefonicky zamestnávateľovi. Keďže je sám a nemá žiadne vychádzky a vraj aj mal vysoké teploty, tak do dnešného dňa nedoručil potvrdenie o PN. /Nemal si to ako zabezpečiť /. Šéf sa mu začal vyhrážať, že mu napíše absenciu s tým, že mal doručiť potvrdenie do 3 dní. Prosím vás ja sa mu snažím pomôcť a nech hľadám ako hľadám nikde v zákone som tu lehotu 3 dni nenašla. Viete mi prosím poradiť, ktorý paragraf o tom hovorí a či je to zákon o náhrade príjmu pri dočasnej PN alebo zákon o soc. poistení. Na samotnom doklade o PN tá lehota uvedená nie je.

Ďakujem
Nie, ani ju nikde v zákonoch nenájdeš . ALe ak on DPN nahlásil, oznámil týmto svoju neprítomnosť v práci. Prvých 10 KD prepláca zamestnáv. náhradu, takže to ešte stíha,( veď výplata je v nedohľadne) je to stále v pohode. Ak bude DPN trvať viac ako 10 KD, potom je to horšie, pretože doklad o trvaní je potrebné zaslať do SP.
VERONIKA6
27.10.08,13:24
Dobrý deň,

prosím vás o radu s takýmto problémom. Zamestnanec je na PN-ke od 20. 10. 2008. Oznámil to telefonicky zamestnávateľovi. Keďže je sám a nemá žiadne vychádzky a vraj aj mal vysoké teploty, tak do dnešného dňa nedoručil potvrdenie o PN. /Nemal si to ako zabezpečiť /. Šéf sa mu začal vyhrážať, že mu napíše absenciu s tým, že mal doručiť potvrdenie do 3 dní. Prosím vás ja sa mu snažím pomôcť a nech hľadám ako hľadám nikde v zákone som tu lehotu 3 dni nenašla. Viete mi prosím poradiť, ktorý paragraf o tom hovorí a či je to zákon o náhrade príjmu pri dočasnej PN alebo zákon o soc. poistení. Na samotnom doklade o PN tá lehota uvedená nie je.

Ďakujem
Skúste ho navštíviť, možno mu Vaša návšteva padne vhod, keď je sám.
Paula
27.10.08,13:29
Ak nedoručí do konca mesiaca, nie je na základe čoho mu ani tých 10 dní zaplatiť...teda ja by som to bez dokladu neurobila. Snáď má susedov, ktorí by mu pomohli poštou zaslať zamestnávateľovi. Či nie?