renata77
27.10.08,14:06
Dobrý deň všetkým. Dnes som reštartovala počítač a odvtedy mám tento problém - systém sa mi vôbec neotvorí, začne s načítavaním a vypíše "detecting IDE drives", potom sa obrazí tabuľka, kde mám rôzne možnosti ako
safe mode, last known goog configuation - cez tieto možnosti sa dostanem do núdzového režimu, už som spravila aj zmenu obdobia nepomohlo. Ako by som zistila chybu, kde by som našla popis chyby, alebo mám radšej zavolať odborníka. Ďakujem
duves
27.10.08,13:26
Dobrý deň všetkým. Dnes som reštartovala počítač a odvtedy mám tento problém - systém sa mi vôbec neotvorí, začne s načítavaním a vypíše "detecting IDE drives", potom sa obrazí tabuľka, kde mám rôzne možnosti ako
safe mode, last known goog configuation - cez tieto možnosti sa dostanem do núdzového režimu, už som spravila aj zmenu obdobia nepomohlo. Ako by som zistila chybu, kde by som našla popis chyby, alebo mám radšej zavolať odborníka. Ďakujem
Podla vsetkeho mas OS Win XP?
skus volbu last good configuration...a potom sa ozvi.
renata77
27.10.08,13:29
Ani na tú možnosť sa počítač nezapol správne. Môže to byť nejaká vážna chyba?

P.S. Teraz som zistila, že v núdzovom režime nemám tam tlačiareň.
Stevo5
27.10.08,14:03
Máš poškodený systém.
Skús nabootovať z inštalačného CD Windows a z ponuky dať opraviť systém. Zo začiatku sa ti to bude tváriť ako nová inštalácia, ale niekde je tam ponuka - len opraviť systém. Z ponuky vyber stlačiť "R" - ako repair. Programy a nastavenia ktoré tam boli, tak ti zostanú zachované.

Ak nevieš o čom tu píšem, myslím že by bolo dobre zavolať si toho odborníka.

Až ti dá systém do stavu ako bol predtým, bolo by dobre zistiť prečo sa toto stalo.
- Čo sa s PC práve robilo, niečo si inštalovala alebo nastavovala v systéme?
- Máš v PC spustený rezidentne, funkčný a aktualizovaný antivír a tiež antispyware?
Prezri si PC hĺbkovou kontrolou, najlepšie z núdzového režimu.
Achy
28.10.08,07:25
A ked das spustit v normalnom mode, tak sa to ako sprava? vyhodi nejaky error? padne to?
sthruska
28.10.08,11:34
Mal som presne ten istý problém. Pomohla len totálna reinštalácia. Doteraz netuším o čo išlo.
renata77
29.10.08,08:56
Ahoj chlapci, ďakujem Vám za rady.
Počítač som dala opraviť odborníkom, bolo treba reinštalovať celý Windows.
Upozorňovali ma, že takáto systémová chyba sa môže vyskytnúť aj v budúcnosti a môže odísť celý počítač, a aby som zálohovala všetky dáta.
Čaute
Achy
29.10.08,11:03
Tak to je potom odbornik kazdy. :) Dolezite data si treba vzdy zalohovat, ci je PC nove, alebo stare.