robin1
27.10.08,14:25
Začínam s JÚ v Pohode - a neviem určiť predkontácie:

1. Zrážková daň z kladného bankového úroku
2. Samozdanenie /v deníku mi to hodilo do PNZD/-vklady,úvery.. a do VNZD-rezerva,spot.úvery.../


Dik
robin1
28.10.08,11:14
Začínam s JÚ v Pohode - a neviem určiť predkontácie:

1. Zrážková daň z kladného bankového úroku
2. Samozdanenie /v deníku mi to hodilo do PNZD/-vklady,úvery.. a do VNZD-rezerva,spot.úvery.../


Dik
posúvam
Heni
28.10.08,20:11
na zrážkovú daň z klad. úroku na účte som si vytvorila vlastnú predkontáciu:
v karte "Predkonácie" je:
skratka: dVNdanúrok - názov: daň z úrokov - typ: VN daň z príjmu
a pri samozdanení došlej fa z EÚ dávam (alebo skor nechávam) účt. predkontáciu "neviem" a predkontáciu dph DDnadEU a PDnadEU - ale to sa mi ukáže len na internom doklade, do denníka to nevstupuje.
robin1
29.10.08,06:11
Ďakujem, a tú zrážkovú daň v peňažnom denníku ti dáva do akého stĺpca? Ja to mám vo VNZD-rezerva, spot.úvery,ostatné.
Heni
29.10.08,06:21
Ďakujem, a tú zrážkovú daň v peňažnom denníku ti dáva do akého stĺpca? Ja to mám vo VNZD-rezerva, spot.úvery,ostatné.
áno, to toho stlpca, pretože to nie je ani nákup IMaFM, ani DPH, ani SF (teda do týchto stlpcov VNZD peň.denníka v Pohode to určite nepatrí) , ale zostáva teda ten posledný stlpec - rezerva,spot.úvery,ostatné. a preto mám teda tú analytiku, aby som si vedela vyfiltrovať podľa predkontácie, koľko sa na dani z úrokov zaplatilo ;)
kaja211
17.05.11,04:57
Prajem pekný deň.Aký typ predkontácie mám dať pri kúpe auta v hotovosti? Urobila som si novú obstaranie,lebo som to nemala tam ,ale pýta ma typ predkontácie inak mi to nechce uložiť.Poradíte?