Lila
27.10.08,15:33
prosím o radu, kde nájdem zmenu cestovných náhrad od 1.6.2008 za použitie
Vlastného MV na služ. cestu ?
Pôvodná sadzba 6,20 sk /km sa zmenila od 1.6.2008 na 5,50sk/km, ale neviem to nikde nájsť.
mysimis
27.10.08,14:35
mysimis
27.10.08,14:40
Lila
27.10.08,14:46
ďakujem, asi som slepá, lebo v tom zákone som to presnorila tu na Porade a nenašla som to
ekopo
27.10.08,15:02
Zákon o cestovných náhradách : http://www.porada.sk/t18030-zakon-o-cestovnych-nahradach-od-01-09-2007-a.html
zlý link, suma základnej náhrady nie je uvedená v zákone, ale v opatrení o sumách základnej náhrady, tak ako je uvedené v príspevku 3
MartinkoK
28.10.08,10:29
Prosím Vás,
môj šéf chodieva na nákup tovaru do Poľska, väčšinou je to sobota, uplatňuje si cestovné náhrady - stravné + vreckové.
Mal by mať aj nejaké príplatky za to, že je to víkend? On síce nič nechce aby sa mu nenavyšovali odvody, ale ja chcem vedieť správny postup.
Doteraz sme to robili tak, že sme zrátali koľko dní v mesiaci bol na ceste a o tieto dni sme krátili stravné lístky. Ale stravné lístky na víkend neprislúchajú, ako to teda urobiť aby bolo všetko v poriadku?
Chobot
28.10.08,10:59
Prosím Vás,
môj šéf chodieva na nákup tovaru do Poľska, väčšinou je to sobota, uplatňuje si cestovné náhrady - stravné + vreckové.
Mal by mať aj nejaké príplatky za to, že je to víkend? On síce nič nechce aby sa mu nenavyšovali odvody, ale ja chcem vedieť správny postup.
Doteraz sme to robili tak, že sme zrátali koľko dní v mesiaci bol na ceste a o tieto dni sme krátili stravné lístky. Ale stravné lístky na víkend neprislúchajú, ako to teda urobiť aby bolo všetko v poriadku?

CN sú rovnaké, či sa cesta uskutoční cez pracovný deň alebo cez víkend. Netreba si lámať hlavu so žiadnym príplatkom.
MartinkoK
28.10.08,11:13
CN sú rovnaké, či sa cesta uskutoční cez pracovný deň alebo cez víkend. Netreba si lámať hlavu so žiadnym príplatkom.

Ale asi to nemôžem robiť tak, že na konci mesiaca zrátam počet dní za ktoré boli vyplatené CN odrátam od počtu pracovných dní a na ten rozdiel dostane stravé lístky. Budem musieť rozdeľovať PC cez víkend a PC v prac.deň?
Chobot
28.10.08,11:35
Ale asi to nemôžem robiť tak, že na konci mesiaca zrátam počet dní za ktoré boli vyplatené CN odrátam od počtu pracovných dní a na ten rozdiel dostane stravé lístky. Budem musieť rozdeľovať PC cez víkend a PC v prac.deň?

Áno, to budeš musieť. Obedové lístky krátiš len za tie dni, kedy v pracovný deň bol na pracovnej ceste. ALe nie preto, že bol na pracovnej ceste, ale preto, že v ten deň neodpracoval vo firme aspoň 4 hodiny.
KEJKA
28.10.08,11:40
Prosím Vás,
môj šéf chodieva na nákup tovaru do Poľska, väčšinou je to sobota, uplatňuje si cestovné náhrady - stravné + vreckové.
Mal by mať aj nejaké príplatky za to, že je to víkend? On síce nič nechce aby sa mu nenavyšovali odvody, ale ja chcem vedieť správny postup.
Doteraz sme to robili tak, že sme zrátali koľko dní v mesiaci bol na ceste a o tieto dni sme krátili stravné lístky. Ale stravné lístky na víkend neprislúchajú, ako to teda urobiť aby bolo všetko v poriadku?
len k zvýraznenému.......... odvody sa neplatia zo sumy CN, takže ak nič nechce, uvádza nesprávny dôvod.
machac.stanislav
28.10.08,11:59
Stravné od 1. júna 2008, sumy základnej náhrady za používanie motorových vozidiel

180
OPATRENIE
Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny Slovenskej republiky
z 13. mája 2008
o sumách stravného
Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny Slovenskej republiky podľa § 5 ods. 2 zákona č. 283/2002 Z. z. o cestovných náhradách ustanovuje:
§ 1
Sumy stravného pre časové pásma sú:
a) 98 Sk pre časové pásmo 5 až 12 hodín,
b) 149 Sk pre časové pásmo nad 12 hodín až 18 hodín,
c) 230 Sk pre časové pásmo nad 18 hodín.
§ 2
Toto opatrenie nadobúda účinnosť dňom vyhlásenia.
Viera Tomanová v. r.

181
OPATRENIE
Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny Slovenskej republiky
z 13. mája 2008
o sumách základnej náhrady za používanie cestných motorových vozidiel pri pracovných cestách
Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny Slovenskej republiky podľa § 7 ods. 2 zákona č. 283/2002 Z. z. o cestovných náhradách ustanovuje:
§ 1
Suma základnej náhrady za každý 1 km jazdy pre
a) jednostopové vozidlá a trojkolky je 1,50 Sk,
b) osobné cestné motorové vozidlá je 5,50 Sk.
§ 2
Toto opatrenie nadobúda účinnosť dňom vyhlásenia.
Viera Tomanová v. r.

Poznámka:Opatrenia síce nadobúdajú účinnosť dňom vyhlásenia, však podľa § 8 ods. 1 zákona č. 283/2002 Z. z. o cestovných náhradách upravené sumy náhrad patria zamestnancovi od 1. dňa kalendárneho mesiaca nasledujúceho po kalendárnom mesiaci, v ktorom boli zverejnené. To znamená, že sumy náhrad upravené uvedenými opatreniami sa môžu uplatňovať až od 1. júna 2008.

Poradca podnikateľa, spol. s r. o., Martina Rázusa 23A, 010 01 Žilina, všetky práva vyhradené |