jaroba1
27.10.08,15:07
Dobry den potrebujem poradit dna 1.3.08 som za zamestnal. pracoval som u slovenskej firmy v ceskom sklade. dna 17.6:08 som domov obdrzal pisomnu vypoved okamzite som kontaktoval zamestnavatela ktory mi nato povedal ze sa stala chyba a ze mam dalej pokracovat v praci ze to napravi .dna 1.7.08 som nastupil na PN pocas PN som zistil ze to nenapravil, na PN este som a dal som to presetrit inspektoratu prace ktory mi uz aj odpovedal ze zamestnavatel predlozi dochadzku (ktoru som nikdy nevidel) ze som bol zamestnany len do toho 17.6. A ze je vsetko v poriadku ale ja do dnesneho dna nemam vypoved a nemozem ist ani na urad prosim poradte mi co mam robit dakujem
Chobot
27.10.08,14:24
Dobry den potrebujem poradit dna 1.3.08 som za zamestnal. pracoval som u slovenskej firmy v ceskom sklade. dna 17.6:08 som domov obdrzal pisomnu vypoved okamzite som kontaktoval zamestnavatela ktory mi nato povedal ze sa stala chyba a ze mam dalej pokracovat v praci ze to napravi .dna 1.7.08 som nastupil na PN pocas PN som zistil ze to nenapravil, na PN este som a dal som to presetrit inspektoratu prace ktory mi uz aj odpovedal ze zamestnavatel predlozi dochadzku (ktoru som nikdy nevidel) ze som bol zamestnany len do toho 17.6. A ze je vsetko v poriadku ale ja do dnesneho dna nemam vypoved a nemozem ist ani na urad prosim poradte mi co mam robit dakujem

Tak bola ti doručená výpoveď alebo nie? Aký dôvod je na výpovedi uvedený? Ak bola výpoveď platná, tak Tvoj PP mal skončiť ku dňu 31.8.2008. Takže niečo v tvojom popise nie je úplne, niečo tam chýba.
jaroba1
27.10.08,14:37
vypoved prisla postov na moju adresu nie doporucene ale som ju nepodpisal, dovod vypovede bol §60
Chobot
27.10.08,14:52
vypoved prisla postov na moju adresu nie doporucene ale som ju nepodpisal, dovod vypovede bol §60

§ 60 je dohoda, pokiaľ si dohodu nepodpísal, tak zamestnávateľ nemohol skončiť s tebou pracovný pomer. Niečo s tým nie je v poriadku, trebalo by vidieť celú dokumentáciu - možno ti stále neskončil pracovný pomer, len ťa evidujú ako pracovníka na PN.

A pýtal si sa v práci, ako je to s tebou? A čo preveroval inšpektorát práce? Kto ti potvrdil, že si u zamestnávateľa skončil PP? A čo ti presne napísali z IP? Neverím, že by potvrdili skončenie, ak nebola podpísaná dohoda.
jaroba1
27.10.08,15:00
zisti som to tak ze som sa bol spitat v socialnej poistovni a povedali ze zamestnavatel ma uz odhlasil ako zamestnanca, inspektorat prace prave toto presetroval ale zevraj im dal vsetki dokumenti podpisane ale ja som nic nepodpisal ziadal som inspektorat o nahliadnutie do toho spisu ale ma odstavili ze je to mozne len sudnou cestou ale na sudi sa mi nekce chodit
Chobot
27.10.08,21:13
zisti som to tak ze som sa bol spitat v socialnej poistovni a povedali ze zamestnavatel ma uz odhlasil ako zamestnanca, inspektorat prace prave toto presetroval ale zevraj im dal vsetki dokumenti podpisane ale ja som nic nepodpisal ziadal som inspektorat o nahliadnutie do toho spisu ale ma odstavili ze je to mozne len sudnou cestou ale na sudi sa mi nekce chodit

AK firma niečo sfalšovala, tak nápravy sa dovoláš jedine súdnou cestou, kde bude treba dokázať, že si dohodu nepodpísal. Inšpektorát nie je oprávnený skúmať, či na dohode je tvoj pravý podpis alebo nie. TO môže jedine súd.
jaroba1
27.10.08,22:42
a viete mi este poradit ze kne mam zacat na policii? dakujem
Chobot
28.10.08,07:55
a viete mi este poradit ze kne mam zacat na policii? dakujem

Najlepšie je začať u advokáta. Priniesť všetky doklady, ktoré máš a spísať žalobu o neplatné skončenie PP. Ak by si mal k dispozícii aj kópiu tej sfalšovanej dohody, bolo by to dobré. Ak nie, tak budeš v žalobe tvrdiť, že si žiadnu dohodu o ukončení PP nepodpísal, zamestnávateľ bude musieť preukázať, že si podpísal. Súd pravdepodobne dá spraviť znalecký posudok podpisu.

Ale teraz pozerám, že ten pracovný pomer skončil už 17.6., takže asi budeš mať smolu, pretože ZP umožňuje podať žalobu o neplatné skončenie PP len do 2 mesiacov od neplatného skončenia. Takže tvoja lehota už uplynula 17. 8. - § 77:

Neplatnosť skončenia pracovného pomeru výpoveďou, okamžitým skončením, skončením v skúšobnej dobe alebo dohodou môže zamestnanec, ako aj zamestnávateľ uplatniť na súde najneskôr v lehote dvoch mesiacov odo dňa, keď sa mal pracovný pomer skončiť.

Ale aj tak zájdi za advokátom, možno žalobu nakoncipujete inak - nie ako neplatné skončenie, ale ako podvod (sfalšovanie dokumentu, či neviem, ako). S takýmto prípadom som sa ešte nestretol, preto neviem univerzálny postup. Pokiaľ nemáš v ruke tú sfalšovanú dohodu, tak na polícii nemáš čo preukázať. Čo by si im povedal - že na nejakom doklade niekto sfalšoval tvoj podpis? Asi budú chcieť dôkaz - tú dohodu.

Buď sa s tým zmieriš, alebo budeš bojovať, ale výsledok je veľmi neistý, a stálo by ťa to nemalé peniaze a čas.