ludka09
27.10.08,15:45
stretli ste sa s tym, ze na vykaze dph je medzi zakladom dane a danou rozdiel? poviem priklad 37,-?
Anja111
27.10.08,14:59
stretli ste sa s tym, ze na vykaze dph je medzi zakladom dane a danou rozdiel? poviem priklad 37,-?
Pri vysokom obrate by to mohlo vzniknúť napr. zaokrúhľovaním (ERP)...
ludka09
27.10.08,15:08
TAK TO AJ VZNIKLO NO A JA NEVIEM AKO TOMU PREDIST, DNES SOM VOLALA NA DAN. URAD A TAM MI POVEDALI ZE TI NIEJE SUMA PRE KTORU BY MA MALI VOLAT ALE PRI DAN. KONTROLE BY TO BOL PROBLEM.
Monikov
27.10.08,17:28
stretli ste sa s tym, ze na vykaze dph je medzi zakladom dane a danou rozdiel? poviem priklad 37,-?

Áno. V registračnej pokladni bolo zle nastavené zaokrúhlovanie DPH. Stále zaokrúhlovalo daň smerom nahor.
Orsz
27.10.08,21:14
TAK TO AJ VZNIKLO NO A JA NEVIEM AKO TOMU PREDIST, DNES SOM VOLALA NA DAN. URAD A TAM MI POVEDALI ZE TI NIEJE SUMA PRE KTORU BY MA MALI VOLAT ALE PRI DAN. KONTROLE BY TO BOL PROBLEM.


Podľa mňa, nie každá RP sa dá "ideálne" nastaviť, s tým musí počítať aj DU. A aj keď mnohé kontroly sú viac menej o ľuďoch, toto je vec, ktorá naozaj ak vznikla v dôsledku zaokruhľovania, čo sa dá zdôvodniť, a preto nemôže prekážať - keďže je táto daň aj riadne vybraná a zaúčtovaná. Možno treba lepšie prehodnotiť zaokrúhľovanie, ale pri vysokých obratoch to nie vždy býva také jednoduché...... Ak je to v poriadku, tak sa treba brániť :).
evuša
27.10.08,22:51
Stáva sa to hlavne pri vysokých obratoch. Nemyslím, že by to bol až taký veľký problém, a daniari z toho žiadnu tragédiu nerobia. Dokonca majú tlačivo na DPH na stránke drsr prisposobené, aby sa dala suma DPH opraviť t.j. ak dáte základ dane, automaticky vyhodí DPH, ale táto suma sa dá prepísať. Síce upozorňuje, či to nie je chyba, ale v pohode to vytlačí. Nie je to až taká tragédia, hlavne vtedy, ak im pošlete viac. Dokonca ani daňový kontrolor mi to nevytkol ako chybu.
betka
28.10.08,13:47
stretli ste sa s tym, ze na vykaze dph je medzi zakladom dane a danou rozdiel? poviem priklad 37,-?

Neôže ísť o sadzbu DPH 10%?