zabavac
27.10.08,15:45
Dobrý deň. Chcem sa dozvedieť, či môže dôchodca poberať plný invalidný dôchodok a ďalej pracovať ak vládze, alebo musí po priznaní plneho inv. dôchodku dať výpoveď. Ďakujem za inf.
Anja111
27.10.08,14:57
Dobrý deň. Chcem sa dozvedieť, či môže dôchodca poberať plný invalidný dôchodok a ďalej pracovať ak vládze, alebo musí po priznaní plneho inv. dôchodku dať výpoveď. Ďakujem za inf.
Môže pracovať ďalej.
bonboane
28.03.11,14:58
Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, ako to je ak chcem ísť na invalidný dôchodok a pracujem v školstve na plný úväzok. Môže mi zamestnávateľ znížiť pracovný úväzok aj keď vládzem vykonávať pracovnú činnosť ako doteraz? Ďakujem za Vaše odpovede.
katedrála
28.03.11,16:09
tak načo vám je invalid.dôchodok keď vládzete tomu nerozumiem
alabut
28.03.11,17:47
Tiez sa mi ta otazka na jazyk tisne. :-)
bonboane
28.03.11,18:16
Keď je niekto onkologický pacient, a má nárok na to, a prácu nemá až tak náročnú, myslím, že to môže využiť. Mala som záujem naozaj iba o rady mzdového charakteru a nie o osobné pocity. Ale aj tak ďakujem.
Rozalka
28.03.11,19:27
Invalidný dôchodok nie je o tom, či niekto vládze, alebo nie (katedrála!), býva aj ako náhrada za ťažké spoločenské uplatnenie.
Xanti
28.03.11,19:38
Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, ako to je ak chcem ísť na invalidný dôchodok a pracujem v školstve na plný úväzok. Môže mi zamestnávateľ znížiť pracovný úväzok aj keď vládzem vykonávať pracovnú činnosť ako doteraz? Ďakujem za Vaše odpovede.
V posudku o ZPS býva napísané aké činnosti človek nemôže vykonávať, a všetky obmedzenia. Ak posudkový lekár SP napíše, že nemôžeš vykonávať prácu na plný úväzok tak bude záležať od dohody zo zamestnávateľom aby to znížil.
Ale ak však posudkár SP nedá také obmedzenie do posudku ZPS tak môžeš nadalej pracovať na plný úväzok.
bonboane
29.03.11,04:37
Ďakujem, veľmi ste mi pomohli.
ivka70
29.03.11,04:59
Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, ako to je ak chcem ísť na invalidný dôchodok a pracujem v školstve na plný úväzok. Môže mi zamestnávateľ znížiť pracovný úväzok aj keď vládzem vykonávať pracovnú činnosť ako doteraz? Ďakujem za Vaše odpovede.

Bez tvojho suhlasu ti zamestnavatel nemoze znizit uvazok.
Znizenie uvazku je zmena pracovnej zmluvy, ta musi byt so suhlasom oboch stran. S plnym invalidnym dochodkom nesuvisi.
Ak by si vsak pracu na plny uvazok zdravotne nezvladala, moze si vyziadat od lekara posudok o tom a na zaklade toho uz konat dalej.