Rebeca06
27.10.08,17:15
Zdravíčko,

chcela by som sa opýtať, aká je náplň práce asistenta učiteľa (z mojej zmluvy to totiž presne nevyplýva)...robím hlavne administratívnu činnosť.

Je asistent povinný SÁM odprevádzať deti (rómske) zo školy k autobusu, alebo je to povinnosť poobedňajších družinárov?

Ak mi dokážete poradiť, budem Vám vďačná;)
alaya1
28.10.08,06:04
[QUOTE=Rebeca06;855178]Zdravíčko,

chcela by som sa opýtať, aká je náplň práce asistenta učiteľa (z mojej zmluvy to totiž presne nevyplýva)...robím hlavne administratívnu činnosť.

Je asistent povinný SÁM odprevádzať deti (rómske) zo školy k autobusu, alebo je to povinnosť poobedňajších družinárov?


Ahoj, ty mas s tym odprevadzanim deti k busu nejaky problem?
A nemyslela si na tie deti co ostavaju v druzine, co bude s nimi dovtedy, kym vychoska bude s detmi cakat na bus, ci to ma brat so sebou aj tie na zastavku? A ty s kabelockou pojdes o 11.40 domov?
Prepac, za ton mojho prispevku, no kypi mi zlc, nakolko ja som ucitelka, nie asistentka ucitela a deti- romske som odporevadzala domov, t.j. pred romsku osadu sama, nemala som inu moznost, pripadne, ked som skoncila vyucovanie 4 vyuc.hodinou, tak som mala na vyber, bud ich zoberiem sama k osade, alebo budem s nimi v budove skoly- konciac 4 vyuc.hodinou a autobus chodil az po 6.vyuc.hodine, tak som si vybrala podla pocasia, ak bolo pekne som sa presla, ak prsala strazila som ich v skole, kym prisiel bus a nalozila som ich na ten bus ja sama.
Vies, je vela ludi, co nemaju pracu a velmi radi by odprevadzali deti k busu, no nemaju to statse ako ty.
Prepac za ton prispevku, neber to v zlom, no rozculilo ma to. my sme ako ucitelky tiez protestovali, nechceli sme s detmi chodit domov a tiez nam bolo povedane, ze na nase miesta je min. po 5 ziadosti, tak je to. Sucasna doba ti da na vyber.
Napln prace ucitela- vlastne asistenta mozes konzultovat na MS SR- osobny urad, pisomne ale aj telefonicky.
legolas
28.10.08,13:20
Zdravíčko,

chcela by som sa opýtať, aká je náplň práce asistenta učiteľa (z mojej zmluvy to totiž presne nevyplýva)...robím hlavne administratívnu činnosť.

Je asistent povinný SÁM odprevádzať deti (rómske) zo školy k autobusu, alebo je to povinnosť poobedňajších družinárov?

Ak mi dokážete poradiť, budem Vám vďačná;)

Ahoj, vieš asistent učiteľa je vlastne tak povediac "dievča na všetko" čiže, vyplýva z toho čo? buď to rob, alebo sa bráň. Apropo prečo vlastne robíš prevážne administratívnu činnosť? veď by si mala pomáhať učiteľovi so slabými žiakmi. Vieš čo? v tomto štáte to asi ani nikto nevie.
Fany1000
28.10.08,16:55
Ahoj, klikni si na vebovú stránku príslušného krajského školského úradu a tam by to malo byť. Aspoň BB to má. A ak to nenájdeš, tak si zadaj do googlu heslo"asistent učiteľa". Tam by to malo byť na isto. Maj sa. A nenechaj sa využívať:-).