monika-s
17.05.05,06:27
Krásny deň,

akosi nám "zmrzlo" dodávanie Poradcov tak by som Vás chcela poprosiť, či nemáte info o najdôležitejších zmenách v zákonníku práce (čosi o platenom voľne).

Ďakujem.
dara
17.05.05,04:52
Dnes myslím má niečo na túto tému byť v "Pravda".
Velettka
17.05.05,05:00
áno je to tam, pozrite www.pravda.sk , téma ekonomika, a článok platené voľno? Záleží na dôvode :-))))
Velettka
17.05.05,05:03
ale nevidím tam nič čo by bolo nové. To novinári objavili až teraz túto tému?
dara
17.05.05,05:08
ale nevidím tam nič čo by bolo nové. To novinári objavili až teraz túto tému?
Ja tam ten článok ani neviem nájsť:(
Velettka
17.05.05,05:11
otvor si tú stránku, na ľavej strane máš riadky podškrtnuté modrými čiarami - nájdi si medzi nimi riadok v ktorom máš EKOMONIKA na a pod tým Tvoje peniaze, klikni. Zobrazí sa ti stránka, kde máš obrázok s mapou, tak rovno pod nou máš jednoriadkové odkazy .... nájdi si Platené voľno? Záleží na dovode ... a si tam
Dada
17.05.05,05:18
Ten článok tam je, ale je tam chyba.... v prvom odseku uvádzajú, že keď manžel vezie manželku do pôrodnice a späť, tak to má ako neplatené voľno a potom nižšie je už napísané, že je to platené voľno.
Velettka
17.05.05,05:23
je tam toto v prvom odseku: Takisto je to pri narodení dieťaťa - otec má nárok na deň voľna na odvoz do a potom z nemocnice, ale zaplatené to mať nebude.
A ďalej : Narodenie dieťaťa

v prípade, že sa manželke zamestnanca narodí dieťa, zamestnávateľ poskytne zamestnancovi platené pracovné voľno na čas potrebný na prevoz manželky do zdravotníckeho zariadenia a späť

ja tam chybu nevidím ....
Dada
17.05.05,05:26
Akože tam chybu nevidíš? Najprv je uvedené, že má nárok na deň voľna, ale zaplatené to mať nebude a potom je uvedené, že to bude mať ako platené pracovné voľno. Nie je rozdiel náhodou v tom, že jedno je uvedené ako neplatené a druhé platené???
Velettka
17.05.05,05:27
Sorry, dík za prebudenie :-))))


Akože tam chybu nevidíš? Najprv je uvedené, že má nárok na deň voľna, ale zaplatené to mať nebude a potom je uvedené, že to bude mať ako platené pracovné voľno. Nie je rozdiel náhodou v tom, že jedno je uvedené ako neplatené a druhé platené???
Dada
17.05.05,05:28
Dobré ráno!
monika-s
17.05.05,06:26
Veď práve aj ja som reagovala na tú reklamu v pravde. Ale tiež sa mi akosi nezdá, že by sa udiali nejaké hrozné zmeny. Tak len pre istotu som to nadhodila
Chobot
17.05.05,07:15
Takéto clánky v periodickej tlaci nikdy neberte ako smerodajné alebo ako odborné publikácie. Tí, co to písu, casto veci ani nerozumejú, len dajú dohromady kopec faktov, niekedy aj neaktuálnych alebo ich chybne interpretujú, snaziac sa zatraktívnit clánok. To uz som zistil z vlastnej skúsenosti, ked som si potom overoval v panike fakty v zákonoch.

Dá sa verit este odborným clánkom v ekonomických publikáciách (Poradca podnikatela, Verlag Dashofer,...), kde písu ludia z praxe, nie nejaký redaktor.

Ale nezazlievam to tým redaktorom, lebo jeden clovek skutocne nemá sancu oboznámit sa s celou problematikou, ked na neho tlací uzávierka a musí predlozit séfovi clánok. A najmä, ked kazdý týzden (alebo aj viackrát týzdenne) musí písat o rôznych nesúvisiacich témach. Tie noviny sú urcené pre sirokú verejnost, aby sa aspon takto oboznámili s danou témou (mnohí o tom nemajú vôbec ani páru) a prípadné chyby sa tu dajú tolerovat. Ale my, co to posudzujeme z profesionálneho hladiska, z nich vela nových informácií nezískame.
Preto najlepsím zdrojom je znenie zákona, prípadne jeho komentár.