ichromekova
27.10.08,19:13
Ahojte poraďáci, potrebujem potvrdiť nasledovné ( alebo vyvrátiť?):
Mám známeho, ktorý začal tento rok podnikať v oblasti klimatizácií. Bol nezamestnaný a dostal dotáciu na začiatok podnikania. Pri vybavovaní dotácie mu pani na úrade práce povedala niečo v tom zmysle, že prvý rok bude oslobodený od dane. Ja som sa mu snažila vysvetliť, že to myslela pravdepodobne že prvý rok bude oslobodený od platenia preddavkov na daň.
On je však stále presvedčený, že ona mu povedala že je oslobodený od dane... Už si pripadám ako na inej planéte, ale poprosila by som, keby mi niekto v tomto pomohol, aby som mu mohla dať správne vysvetlenie...
Ďakujem
ekopo
27.10.08,18:28
Určite nebude oslobodený od dane z príjmov, ani od prípadných preddavkov. Maximálne do 30.6.2009 nemusí platiť odvody do SP
§ 9 zákona o dani z príjmov hovorí čo je oslobodené: tu je link http://www.porada.sk/t6023-zakon-o-dani-z-prijmov-od-31-5-2008-rozpracovane.html#9
ichromekova
27.10.08,18:39
Ďakujem
Orsz
27.10.08,21:40
Inak týmto pozdravujem panie z úradov práce - neviem čím to je, ale takéto dotazy od klientov som mala tiež, a len veľmi ťažko som ich presvedčila o tom, čoho sa ich oslobodenie týka....
cloe
27.10.08,21:50
Inak týmto pozdravujem panie z úradov práce - neviem čím to je, ale takéto dotazy od klientov som mala tiež, a len veľmi ťažko som ich presvedčila o tom, čoho sa ich oslobodenie týka....

... to je najhoršie, klient príde so "zaručenou" informáciou a my zasa nič nevieme. Ako je to možné, veď ten a ten povedal...