tibor1000
27.10.08,17:19
Dobrý deň,chcel by som Vás poprosiť,
môžete mi objasniť,či žena,ktorá pracuje na živnosť,potom ide na materskú (živnosť pozastaví),a keď po 3 rokoch znova obnoví živnosť,z čoho sa jej počítaj ú odvody na zdravotné a sociálne poistenie?
bude sa vychádzať z posledného daňového priznania podaného pred odchodom na materskú dovolenku?
alebo sa vychádza vždy z kalendárneho roka pred obnovením živnosti-no v tomto roku predtum bola ale žena na materskej,takže to by znamenalo do zdravotnej minimalne odvody a do socialnej-neviem-tiež minimalne alebo žiadne-keďže sa nedajú z čoho vypočítať:confused:
poradíte mi s týmto prosím?Ďakujem
tibor1000
28.10.08,17:43
Dobrý deň,chcel by som Vás poprosiť,
môžete mi objasniť,či žena,ktorá pracuje na živnosť,potom ide na materskú (živnosť pozastaví),a keď po 3 rokoch znova obnoví živnosť,z čoho sa jej počítaj ú odvody na zdravotné a sociálne poistenie?
bude sa vychádzať z posledného daňového priznania podaného pred odchodom na materskú dovolenku?
alebo sa vychádza vždy z kalendárneho roka pred obnovením živnosti-no v tomto roku predtum bola ale žena na materskej,takže to by znamenalo do zdravotnej minimalne odvody a do socialnej-neviem-tiež minimalne alebo žiadne-keďže sa nedajú z čoho vypočítať:confused:
poradíte mi s týmto prosím?Ďakujem
máte s tým prosím niekto skúsenosti?budem vďačný za akekoľvek odpovede
mysimis
28.10.08,17:46
V tomto prípade ZP platí z minima t.j. 1134,- Sk a do SP neplatí, začne si platiť až po podaní DP.
Muška
28.10.08,17:47
...na ZP bude platiť z minimálneho VZ a 30.6.2009 urobí RZZP
...na SP nemusí platiť, iba ak dobrovoľne. Začne platiť až podľa DP za rok 2008 ak k 1.7.2009 bude SZČO a či presiahne "hrubý" obrat, ktorý bude daný pre rok 2009.
tibor1000
30.10.08,11:13
Ďakujem Vám za odpoveď.