syrik
28.10.08,07:55
Ahojte,
niekto tu raz spomenul,že pri autoimunitnom ochorení štítnej žľazy nie je vhodné očkovanie proti chrípke. Je to pravda?

ďakujem
Chobot
28.10.08,07:13
Ahojte,
niekto tu raz spomenul,že pri autoimunitnom ochorení štítnej žľazy nie je vhodné očkovanie proti chrípke. Je to pravda?

ďakujem

Vo všeobecnosti pri problémoch s imunitou (znížená imunita) sa nedoporučuje očkovanie proti chrípke. Je to aj na príbalovom letáku očkovacej látky Vaxigrip.
Bionda
28.10.08,07:37
Jednoznačne sa treba poradiť z endokrinológom, ktorý je ošetrujúcim lekárom a ten ti určite fundovane odpovie, nakoľko mám skúsenosti, že v príbalových letákoch bývajú síce kontraindikácie, ale lekár sám rozhoduje o vhodnosti lieku, pre každého pacienta vzhľadom na to čo je pre pac. nebezpečnejšie- (ktoré je vyššie riziko a pod.) s prognózou.
syrik
28.10.08,07:49
Vo všeobecnosti pri problémoch s imunitou (znížená imunita) sa nedoporučuje očkovanie proti chrípke. Je to aj na príbalovom letáku očkovacej látky Vaxigrip.


Ano,ale ja si nemyslim,teda mozno sa mylim,ze autoimunitne ochorenie automaticky znamena znizena imunita...Autoimunitny znamena,ze moj imunitny system si sam napada ŠŽ..nie? nemam pocit,ze by som bola castejsie chora alebo nieco podobne...

Dakujem
syrik
28.10.08,07:50
Jednoznačne sa treba poradiť z endokrinológom, ktorý je ošetrujúcim lekárom a ten ti určite fundovane odpovie, nakoľko mám skúsenosti, že v príbalových letákoch bývajú síce kontraindikácie, ale lekár sám rozhoduje o vhodnosti lieku, pre každého pacienta vzhľadom na to čo je pre pac. nebezpečnejšie- (ktoré je vyššie riziko a pod.) s prognózou.


Ano,to je urcite najlepsie riesenie...no moj endokrinolog mi ani poriadne nevysvetlil,co mi je...bola som na konzultacii v Lubochni,ale tam si ma uz asi pamätat nebudu..

Ale dakujem za odpoved.
Bionda
28.10.08,10:28
Treba si nájsť svojho endokrinológa, ktorému budeš chodiť pravidelne a bude dobre poznať tvoj zdr. stav - je škoda keď pacient nevie čo v skutočnosti mu je, u teba ide o zníženú činnosť št. žľazy- ak si to človek náhodou neprečíta v zdr. zázname, ani nevie často čo mu je. Je málo lekárov , ktorí sa k pacientom stavajú ako k ľuďom , ktorí majú právo na informácie a vysvetlenie zdrav. stavu a postupu liečby a prognóze a nie len ako ku ďlašej diagnóze- vypíšu recept, kontrola o 3 mesiace.
K tej Ľubochni- nuž majú toho veľa, ale je to dobré diagnostické zariadenie- vlastne aj liečebné.
Ešte skús aj u obvodného lekára sa informovať- ak teda máš k nemu dôveru, on by tiež mal vedieť posúdiť tvoj zdr. stav a tú vakcínu by ti pichli aj u neho.
syrik
29.10.08,05:29
Treba si nájsť svojho endokrinológa, ktorému budeš chodiť pravidelne a bude dobre poznať tvoj zdr. stav - je škoda keď pacient nevie čo v skutočnosti mu je, u teba ide o zníženú činnosť št. žľazy- ak si to človek náhodou neprečíta v zdr. zázname, ani nevie často čo mu je. Je málo lekárov , ktorí sa k pacientom stavajú ako k ľuďom , ktorí majú právo na informácie a vysvetlenie zdrav. stavu a postupu liečby a prognóze a nie len ako ku ďlašej diagnóze- vypíšu recept, kontrola o 3 mesiace.
K tej Ľubochni- nuž majú toho veľa, ale je to dobré diagnostické zariadenie- vlastne aj liečebné.
Ešte skús aj u obvodného lekára sa informovať- ak teda máš k nemu dôveru, on by tiež mal vedieť posúdiť tvoj zdr. stav a tú vakcínu by ti pichli aj u neho.


Ďakujem za odpoveď...Chcela som chodiť do Ľubochne,no tam povedali,že stačí našmu spádovému...je to ťažke...chcela ísť hocikomu inému,napr.do Trenčína,no tam nespadá naše mesto do ich spádovej oblasti...takže smola...a o našom sa vyjadrovať nebudem..
Dobrého lekára je dnes ťažko zohnať a ak aj zoženieš,ťažko sa k nemu dostaneš...
Bionda
29.10.08,06:52
Mám skúsenosti, že niektorí pacienti chodia do BA (dochádzajú aj niekoľko 100km) - napriek tomu, že tiež to nie je ich spádová oblasť, ale na odporučrnie známeho si tam našli "svojho" odborníka, ktorý im konečne pomohol a nie len skúšal liečbu, ktorá "možno" zaberie a výsledky sú konečne - celkom slušné.
Skús sa poinformovať, spádová oblasť- to ešte platí? Záleží to asi na lekárovi, ak má veľa pacientov, tak je to vhodná výhovorka.
Držím palce, ale tá vakcinácia proti chrípke, by asi nemala byť kontraindikácia tvojej dg.hypothyreosi.
Zita5
27.04.10,05:54
Takto je to s očkovaním proti chrípke

TV Markíza zo dňa 23.4.2010 "Krívajúci lekár " - kuk do príspevku .
http://video.markiza.sk/archiv-tv-markiza/televizne-noviny/41403