soccref
28.10.08,07:58
Ahojte. Pracujem v Pohode a chcel by som vedieť, ako sa má správne vybavovať zápočet pohľadávky a záväzku. Som začiatočník. Mohli by ste mi niekto napísať postup "od piky"? Doteraz som to riešil iba likvidáciou bez väzby, čo bude zrejme zle... Vopred ďakujem.
liba2
28.10.08,07:09
McMarti
28.10.08,07:09
Ahoj, započet v programe POHODA sa robi cez interne doklady, kde uctujes cez polozky likvodaciou jednotlivych faktur ako odberatelskej oproti dodavatelskej s tym ze musim mat urobenu predkontaciu s pouzitim uctu 399 oproti jednoltivym analytikam.
soccref
28.10.08,10:02
Ďakujem :)
Dianao
11.03.10,12:41
Ahoj, chcela by som sa poradit. Robim v pohode jednoduche uctovnictvo. Ide mi o vydobropisovanie neprevzateho tovaru. K ppohladavke vystavime dobropis, zlikvidujem to cez interne doklady. Konkretne sa chcem opytat na predkontaciu. Ked dam "prijem zvysujuci zaklad dane", tak, ako ma byt tak mi to zauctuje ako uzavierkovu operaciu. Ale ked dam "tovar" tak je to len prijem. Je to dobre ? Uzavierkovu operaciu by som mala mat na konci roka, ale ked to potrebujem uctovat v priebehu, tak si myslim, ze toto je taky kompromis.
Vyjadrite sa, prosim, niekto, nech viem, ze robim dobre.
Dakujem
Laura1
07.07.11,12:03
Ahojte,
bežne robím zápočet v programe POHODA, ale teraz mám problém.
Firma má viac bankových účtov, ani za svet neviem dostať do zápočtu ten účet,kde nám majú uhradiť zvyšnú pohľadávku.

Už som to niekedy nastavila - teraz /možno kvôli horúčave/ mi to nejde.:o

Ďakujem za pomoc.
Alžbeta
Laura1
07.07.11,12:43
Ahojte,
bežne robím zápočet v programe POHODA, ale teraz mám problém.
Firma má viac bankových účtov, ani za svet neviem dostať do zápočtu ten účet,kde nám majú uhradiť zvyšnú pohľadávku.

Už som to niekedy nastavila - teraz /možno kvôli horúčave/ mi to nejde.:o

Ďakujem za pomoc.
Alžbeta
Prišla som na to sama!
Cez užívateľské nastavenie-banka-východiskové hodnoty-tam si zadám účet.