ally9
28.10.08,08:12
ahojte, vy skusenejsi :), potrebujem poradit pri otvoreni historie chatu skype - omylom som ho vymazala a stratila som dôlezite!! udaje. je to subor .dat a cez total com. to nejde precitat. len mi nepovedzte, ze to nejde :mee: dakujem pekne
bobino38
28.10.08,08:50
ak si vymazala tak si vymazala, už ho nenájdeš.
dalid
28.10.08,11:07
Doležité udaje :eek: nie je vhodne sirit a komunikovat cez chatovacie programi... otazka je co tym mas na mysli. (súkromné? pracovne?:eek::mad:)

Uz napr. iba z hladiska vlastnictva udajov, ktore cez chat posles. Vedela si napr. ze ICQ ma v lincecnych podmienkach klausulu, podla ktores sa vzdavas dusevneho vlastnictva plynuceho z informacii odoslanymi cez ICQv prospech tejto spolocnosti?? (v praxi to znamena, ze ak by s niekym na 2 strane cez tento IMS riesila napr nejaky patent (a vobec vsetko z coho by si si mohla uplatnovaťt narok na zisk z dusevneho vlastnictva), tak si ho prave darovala spolocnosti ICQ!!!) Nastasie Skype takuto klausulu nemal (urcite nie pred cca 6 mesiacmi) a dufam, ze do dnes ju tam nedoplnil...:confused:
ally9
28.10.08,12:32
ahojte, to ste ma potesili :confused: boli to udaje sukromneho razu, ale aj tak dolezite. oni su ulozene v historii - ja som ich na svojom pc nasla, ale nedaju sa precitat!!! je tam ten subor .dat, ktory ma haky - baky a ani total commander to nezvladol. ani teraz mi nic neporadite ?
dalid
28.10.08,12:42
ak si ho našla, skús ho nakopírovať na povodné miesto v PC a otvoriťcez skype. Daj vedieť či sa podarilo, zajtra skúsim porzieť kde sa uklada v skype historia. zatiaľ toľko. :)
luigi72
28.10.08,13:00
Skype historiu mas ulozenu na systemovom disku

napr. C: v priecinku "Documents and Settings" potom musis najst zlozku aktualneho usera , v tom priecinku vyhladat "Data aplikací" , v tom "Skype" a tam zase aktualneho usera pre skype a v tom priecinku "IMHistory". Tu by si mala najst html file, ktory obsahuje celu historiu chatu cez skype.

Adresa je napr.:
C:\Documents and Settings\JA_uzivatel\Data aplikací\Skype\moje_skype_meno\IMHistory
ally9
28.10.08,13:02
jeeej, aspon cosi, co ma zatial chrani pred infarktom!! teraz som busy, ale urcite to poskusam. zatial d.
Stefan2005
28.10.08,15:10
Adresa je napr.: C:\Documents and Settings\JA_uzivatel\Data aplikací\Skyp\moje_skype_meno\IMHistory

u mna je to v adresari:

C:\Documents and Settings\JA_uzivatel\Data aplikací\Skyp\moje_skype_meno\chatsync
luigi72
28.10.08,15:50
Ano, samozrejme, ale ak si uz aspon raz otvoril historiu sprav pre konkretneho uzivatela priamo v Skype (pravy klik nad menom - vyber z rolovacieho menu), mal by si mat aj html verziu historie v IMHistory.V chatsync su data.
Stefan2005
28.10.08,16:06
Ano, samozrejme, ale ak si uz aspon raz otvoril historiu sprav pre konkretneho uzivatela priamo v Skype (pravy klik nad menom - vyber z rolovacieho menu), mal by si mat aj html verziu historie v IMHistory.V chatsync su data.

... hej otvoril, a teraz som to skúsil znova ešte raz, a žiadne IMHistory....
ally9
28.10.08,16:46
inak, to som nasla, ale subor je necitatelny. je vo formate DAT File, teda xxx.dat a neviem ho otvorit tak, aby sa dal precitat mojou recou
ally9
28.10.08,16:48
teda ako hovoril Stefan2005, mam presne tu istu cestu a na jej konci je spominany .dat - necitatelny
Stefan2005
28.10.08,17:00
... mam presne tu istu cestu a na jej konci je spominany .dat - necitatelny

takto: v tom adresári \Chatsync sú ešte podadresáre, napr. 04, ff, 7e, atď a až v nich sú uložené dat súbory - napr. b6621b2b5w98bc1a2.dat


... a neviem ho otvorit tak, aby sa dal precitat mojou recou

v čom otváraš tieto súbory ? Ako také samozrejme nie sú zrozumiteľné napr. po F3 TCmmderi.... Toto sú súbory Skype, a ten ich vie čítať a transformovať do "našej reči"...
luigi72
28.10.08,17:06
... hej otvoril, a teraz som to skúsil znova ešte raz, a žiadne IMHistory....


hmm...

:) ja to tam mam.
ally9
28.10.08,19:42
mily Stefan, tie subory .dat samozrejme mam, otvarala som ich v total commanderi - to som myslim uz spominala. je tam ponuka F3. ak myslis tuto volbu, tak nic. ten skype - ktory to dokaze precitat si myslel ako? skopirujem subor do skype - sorry, ale asi som v tomto zmrzla a nechapem co s tym ...:(
a.
Stefan2005
29.10.08,18:51
... tie subory .dat samozrejme mam...

... keď tie súbory máš, dokonca sú na mieste, tak skús priamo v Skype - tak ako to písal luigi72 - pravy klik nad menom s ktorým si viedla ten dôležitý chat - vyber z rolovacieho menu a voľba - zobraziť historiu chatu....
ally9
30.10.08,00:10
este teda k tej history - ja tie data mam na c: s priponou .dat, ktore su necitatelne. ked si otvorim skype a dam pozerat historiu, tak mi neotvori nic! to uz som skusala asi 100x!!
a.
glosy22
09.06.09,10:47
prosim vas podarilo sa vam otvorit ten datovy subor s historiou chatu skype mam taky isty problem, lebo je necitatelny vo worde ...