SAIVI
28.10.08,09:26
V účtovníctve evidujeme faktúru so splatnosťou 03/2005 vo výške 127 200,- Sk. Táto bola v skútočnosti uhradená, ale v účtovníctve chýba doklad a dodávateľ nereaguje na výzvy o vystavenie duplikátu dokladu. Od splatnosti faktúry už ubehlo viac ako 36 mesiacov, to znamená že na koci roka budeme musieť túto sumu zdaniť?
...taktiež tam máme záväzok vo výške 250,- Sk, ktorý bol tiež uhradený, ale nemáme doklad o platbe. Splatnosť bola 08/2006 ...ako ho zlikvidovať?
michelle84
12.11.08,08:03
Posúvam ...
Orsz
25.11.08,22:09
V účtovníctve evidujeme faktúru so splatnosťou 03/2005 vo výške 127 200,- Sk. Táto bola v skútočnosti uhradená, ale v účtovníctve chýba doklad a dodávateľ nereaguje na výzvy o vystavenie duplikátu dokladu. Od splatnosti faktúry už ubehlo viac ako 36 mesiacov, to znamená že na koci roka budeme musieť túto sumu zdaniť?
...taktiež tam máme záväzok vo výške 250,- Sk, ktorý bol tiež uhradený, ale nemáme doklad o platbe. Splatnosť bola 08/2006 ...ako ho zlikvidovať?

Ja by som to nezdaňovala, pokiaľ je to spôsobené v dôsledku straty dokladu. Ešte by som tlačila na dodávateľa, aby tento doklad vydal .... asi by som ho aj osobne navštívila:rolleyes:, ak nie je ďaleko. No a dosiaľ môže konateľ čestne prehlásiť, že uvedený záväzok bol zaplatený .... a tiež by som poznačila, že dodávateľ zatiaľ nebol ochotný vydať kópiu dokladu o úhrade. Ak by daniari išli po tom, určite by ho navštívili, aby si to overili, či dodávateľ eviduje takúto pohľadávku....