Katarína Bukátová
28.10.08,09:19
Dobrý deň poraďáci

dnes mi volali s DU, že im nesedí riadok 3 s riadkom 4
teda riadok 3 x 19%

V riadko 3 mám uvedené základy zo všetkých odplatných plnení ale v tomto
štvrťroku sme ako prevádzkovateľ parkovísk dodávali bezodplatne pernamentky, takže daň na výstupe som zahrnula do riadku 4, ale do základu
dane som nedala základ z bezodplatného plnenia.
Teraz neviem či tam ten základ má byť alebo nemá. Audítorka tvrdí, že nie. Pracovníčka DU si po mojom vysvetlení nebola istá.

Obdobný prípad je aj pri príjme peňazí od zamestnancov za stravovanie, keďže to nie je v JU príjem zahrňovaný do základu dane.

Poraďte mi prosím Vás, musím to dať na poriadok.

Vopred veľmi pekne ďakujem
Vladimír Ozimý
28.10.08,08:26
Nenechajte sa ovplyvniť auditorkou...vždy ak vyčíslujem daň do riadku 4 musím vyčísliť k nemu aj základ dane do riadku 3 aj keď dodávam bezodplatne. Veď si pozrite § 22 ods. 5 tam máte zadefinované čo vám tvorí základ dane pri bezodplatnom dodaní. To znamená ak by sme nemali uvádzať základ dane ani by to neuvádzali do § 22 kde je základ dane definovaný. Pri bezodplatnom dodaní sú dve možnosti. Buď ich prijímam plnenia na účely ktoré nie sú podnikaním potom som si DPH nemal nárokovať podľa § 49 ods. 5 alebo ak v čase keď si nárokujem plánujem to využiť na dodávky tovarov a služieb ako platiteľ a potom v čase bezodplatného dodania som povinný postupovať podľa § 9 ods. 3 a vyčíslenia základu dane podľa § 22 ods. 5 zákona o DPH.

Ale základ dane musíte vyčísliť!!!!!
Katarína Bukátová
28.10.08,09:16
Ďakujem za rýchlu reakciu, idem to dať na poriadok.

Prajem pekný deň