Martin Mocko
28.10.08,10:00
Potrebujem prilepiť silikónové tesnenie na zárubňu k bezpečnostným dverám. Chlapík, ktorý mi montoval dvere (ak bude dopyt..tak kľudne zverejním i antireklamu firmy, ktorá to montovala - aby ste sa jej mohli vyhnúť) nasľuboval hory-doly a medzi tým i to, že tesnenie na dvere prilepí "superlepidlom" a že potom to tesnenie neodlepí nikto zo zárubne. Avšak prišla k tomu naša malá dcérka a odtrhla kompletne celé tesnenie z dverí jedným "šmahom" ruky.

Tak teraz zháňam buď nové samolepiace tesnenie (tesnenie som už objavil na webe - avšak nie samolepiace) a k tomu lepidlo. Nepoznáte niekto lepidlo, ktoré prilepí silikón k nesavému podkladu?
duves
28.10.08,09:17
Skusil by som chemopren.
Chobot
28.10.08,09:53
Skusil by som chemopren.

Nieee, tým môžeš zničíť tesnenie.

Machinák a máš to tesnenie? Lebo mne toto tesnenie dotrhal kocúr, tak som musel kúpiť nové. Je ho dostať u predajcu bezp. dverí, kúpil som ho u "detektíva" v sklade a stálo na celé dvere nejakých 350 SKK.

Ak to tesnenie máš, tak to sa lepí silikónovým bezfarebným tmelom. Nanesieš tenkú vrstvu tmelu na rám dverí a prilepíš tesnenie. Len treba dať pozor na vrstvu tmelu-lepidla, lebo ak ho dáš veľa, alebo nepritlačíš poriadne tesnenie, tak sa ti budú ťažšie zatvárať dvere. Tam veľa zaváži aj 0,5 mm.

Mne to aj pôvodne lepili týmto silikónom a mal som čo robiť, aby som staré, dotrhané tesnenie odlepil a teraz po prilepení to tiež drží dobre. Treba to ale nechať najprv zaschnúť pri otvorených dverách tak hodinu - dve, aby sa ti zatvorením dverí neposunulo tesnenie.
Martin Mocko
28.10.08,10:04
Skusil by som chemopren.

Chemopreny som pozeral...ale nenašiel som tam žiadny, ktorý by lepil silikónové tesnenie. Toto bývajú špeciálne lepidlá...
Milan.Žiška
28.10.08,10:09
Nieee, tým môžeš zničíť tesnenie.

Machinák a máš to tesnenie? Lebo mne toto tesnenie dotrhal kocúr, tak som musel kúpiť nové. Je ho dostať u predajcu bezp. dverí, kúpil som ho u "detektíva" v sklade a stálo na celé dvere nejakých 350 SKK.

Ak to tesnenie máš, tak to sa lepí silikónovým bezfarebným tmelom. Nanesieš tenkú vrstvu tmelu na rám dverí a prilepíš tesnenie. Len treba dať pozor na vrstvu tmelu-lepidla, lebo ak ho dáš veľa, alebo nepritlačíš poriadne tesnenie, tak sa ti budú ťažšie zatvárať dvere. Tam veľa zaváži aj 0,5 mm.

Mne to aj pôvodne lepili týmto silikónom a mal som čo robiť, aby som staré, dotrhané tesnenie odlepil a teraz po prilepení to tiež drží dobre. Treba to ale nechať najprv zaschnúť pri otvorených dverách tak hodinu - dve, aby sa ti zatvorením dverí neposunulo tesnenie.

Absolútne súhlasím s lepením silikónom - ešte by so doporučil pred lepením tesnenie očistiť.
Martin Mocko
28.10.08,10:11
Nieee, tým môžeš zničíť tesnenie.

Machinák a máš to tesnenie? Lebo mne toto tesnenie dotrhal kocúr, tak som musel kúpiť nové. Je ho dostať u predajcu bezp. dverí, kúpil som ho u "detektíva" v sklade a stálo na celé dvere nejakých 350 SKK.

Ak to tesnenie máš, tak to sa lepí silikónovým bezfarebným tmelom. Nanesieš tenkú vrstvu tmelu na rám dverí a prilepíš tesnenie. Len treba dať pozor na vrstvu tmelu-lepidla, lebo ak ho dáš veľa, alebo nepritlačíš poriadne tesnenie, tak sa ti budú ťažšie zatvárať dvere. Tam veľa zaváži aj 0,5 mm.

Mne to aj pôvodne lepili týmto silikónom a mal som čo robiť, aby som staré, dotrhané tesnenie odlepil a teraz po prilepení to tiež drží dobre. Treba to ale nechať najprv zaschnúť pri otvorených dverách tak hodinu - dve, aby sa ti zatvorením dverí neposunulo tesnenie.

Našiel som ho na webe u "detektíva" ako vravíš. Iba to lepidlo bola pre mňa veľká neznáma...takto vyzerá tesnenie:

TESNENIE (http://www.sherlock.sk/produkty/bezpecnostne-protipoziarne-dvere/dverove-doplnky-a-priplatky/file/images/produkty/bezpecnostne-a-protipoziane-dvere/dverove_doplnky/tesnenia/det_Silikonove_tesnenie.jpg)

A ten silikónový tmel myslíš klasický, ktorý sa používa i napr. na akváriá...v takýchto tubách?

TMEL (http://www.kvadrochem.sk/img/prod/31.jpg)

Tesnenie mi zostalo...ale je potrhané na cca 1m kusy - lebo sa s ním dcérka ešte chvíľku "bavila" po tom, ako ho odtrhla...

PS: u "detektíva" myslíš na Úderníckej v Petržalke?
PS2: nepamatám si presne, ako bolo tesnenie prilepené. Ale predpokladám, že tá "okrúhla" časť tesnenia musí presahovať zárubňu...?
Chobot
28.10.08,10:30
Našiel som ho na webe u "detektíva" ako vravíš. Iba to lepidlo bola pre mňa veľká neznáma...takto vyzerá tesnenie:

TESNENIE (http://www.sherlock.sk/produkty/bezpecnostne-protipoziarne-dvere/dverove-doplnky-a-priplatky/file/images/produkty/bezpecnostne-a-protipoziane-dvere/dverove_doplnky/tesnenia/det_Silikonove_tesnenie.jpg)

A ten silikónový tmel myslíš klasický, ktorý sa používa i napr. na akváriá...v takýchto tubách?

TMEL (http://www.kvadrochem.sk/img/prod/31.jpg)

Tesnenie mi zostalo...ale je potrhané na cca 1m kusy - lebo sa s ním dcérka ešte chvíľku "bavila" po tom, ako ho odtrhla...

PS: u "detektíva" myslíš na Úderníckej v Petržalke?
PS2: nepamatám si presne, ako bolo tesnenie prilepené. Ale predpokladám, že tá "okrúhla" časť tesnenia musí presahovať zárubňu...?

Áno, je to to tesnenie, a majú ho v tom sklade v Petržalke na tej ulici. A to je aj to lepidlo - silikónový tmel - má to taký octový zápach.

A lepí sa takto - viď obrázok:
Milan.Žiška
28.10.08,10:42
Áno, je to to tesnenie, a majú ho v tom sklade v Petržalke na tej ulici. A to je aj to lepidlo - silikónový tmel - má to taký octový zápach.

A lepí sa takto - viď obrázok:

Áno. Chemicky je to silikonacetát - netreba to voňať a stačí vyvetrať.:):):)
Martin Mocko
28.10.08,10:45
Áno, je to to tesnenie, a majú ho v tom sklade v Petržalke na tej ulici. A to je aj to lepidlo - silikónový tmel - má to taký octový zápach.

A lepí sa takto - viď obrázok:

Jo..si malý boh Chobot... :D

Je mi to úplne jasné..skúsim ešte dnes skočiť na Baker Street k Holmesovi a prilepiť - čo to povie :)))