Personalistka27
28.10.08,11:07
ahojte, viete mi niekto prosim poradit?
Zamestnanec doniesol List SA = kde ma zamestnavatel vyčíslený nedoplatok.
Zamestnanec nebol počas celého roka zamestnancom našej spoločnosti. Je tento nedoplatok ktory ma z poistovne presne vypočítaný alebo si ho mam nejak vypočítať sama?
moc sa v tom neorientujem, ak mozte,niekto mi poradte
dakujem
jankasm
28.10.08,13:31
ahojte, viete mi niekto prosim poradit?
Zamestnanec doniesol List SA = kde ma zamestnavatel vyčíslený nedoplatok.
Zamestnanec nebol počas celého roka zamestnancom našej spoločnosti. Je tento nedoplatok ktory ma z poistovne presne vypočítaný alebo si ho mam nejak vypočítať sama?
moc sa v tom neorientujem, ak mozte,niekto mi poradte
dakujem

No to, že si ho sama vypočítaš, Ti asi veľmi nepomôže. Musel by to opraviť a doniesť Ti nový list ak by Ti to nesedelo s tvojou kontrolou. Ale skontrolovať si to samozrejme môžeš.
Nechápem však jednému, ak nebol celý rok Vašim zamestnancom, ako Vám mohol vzniknúť nedoplatok? Však ak u Vás nerobil celý rok, za ktorý to RZZP podával, tak ste zaňho ani nič neodvádzali. :confused:
Andyke
28.10.08,13:48
Ja len predpokladám, že iba tento rok nebol ich zamestnancom a v r.2007 áno (keď iba len časť roka). Takže teoreticky mohol vzniknúť nedoplatok.
jankasm
28.10.08,13:52
Ak je to tak, ako píše Andyke, tak potom ste mu určite ako zamestnávateľ museli dať k jeho RZZP potvrdenie o príjme a preddavkoch na ZP. Z tohoto potvrdenia si vieš aj sama zistiť, či mal nejaký nedoplatok. Ten mohol pravdepodobne vzniknúť v prípade, ak mal mesačné príjmy v niektorých mesiacoch vyššie ako stanovený maximálny VZ pre ZP. :o
Takže si to prekontroluj a ak je uvedený nedoplatok správny, treba ho oznámiť príslušnej ZP a aj zaplatiť.