gjana
28.10.08,10:07
Dobrý deň, dostala som faktúru za firemné košele a kravaty z ČR, je na nich našité logo našej firmy a zamestnanci ich majú oblečené na výstavách a pri navštevovaní našich zákazníkov - ide o obchodných zástupcov. Faktúrku samozdaním, zaúčtujem ako službu (reklamu) na 518 a kam to môžem uviesť do daňového priznania? Bude riadok 09 pre základ dane a pre daň riadok 10 v poriadku? Ďakujem.
optimistka
28.10.08,09:18
tá firma v čechách vám robila len službu ušitie- vy ste dodali materiál alebo sa všetko šilo z ich materiálov ?
lebo jedno je služba a druhé tovar, a v tom je rozdiel, lebo ti to bude vstupovať do rôznych riadkov Dp DPH
Vladimír Ozimý
28.10.08,09:57
Dobrý deň, dostala som faktúru za firemné košele a kravaty z ČR, je na nich našité logo našej firmy a zamestnanci ich majú oblečené na výstavách a pri navštevovaní našich zákazníkov - ide o obchodných zástupcov. Faktúrku samozdaním, zaúčtujem ako službu (reklamu) na 518 a kam to môžem uviesť do daňového priznania? Bude riadok 09 pre základ dane a pre daň riadok 10 v poriadku? Ďakujem.

pochybujem že česká spoločnosť vám poskytla reklamnú službu. Ako je hore uvedené spoločnosť v CŘ vám poskytla
a) buď len službu šitia
b) dodanie celého oblečenia, .t.j. tovaru

V prípade ak pôjde o šitie, potom si treba zadefinovať kde je predmet dane. Ako zadefinovať túto službu podľa základného pravidla t.j miesto dodania je tam kde má dodávateľ sídlo alebo ide o prácu na hnuteľnom majetku, t.j. oblečenie a potom sa presúva daňová povinnosť na SK?
Ak vám dodali celé oblečenie ako tovar potom ak ide o platiteľov, je to jednoznačne intrakomunitárna dodávka vy máte povinnosť zdaniť a nárokovať si DPH v prípade ak máte naň nárok...v tomto prípade bude nárok vznikať ak ste platiteľ dane ktorý dodáva tovary a služby s DPH.
gjana
28.10.08,10:48
Ospravelňujem sa, nenapísala som všetky potrebné informácie. Tie košele aj kravaty dala ušiť naša materská spoločnosť v ČR a prefakturovala to nám jej organizačnej zložke. My sme nič nedávali ani materiál ani nášivku s logom. Sme platitelia DPH a dodávame tovary a služby s DPH.
Vladimír Ozimý
28.10.08,10:57
Ospravelňujem sa, nenapísala som všetky potrebné informácie. Tie košele aj kravaty dala ušiť naša materská spoločnosť v ČR a prefakturovala to nám jej organizačnej zložke. My sme nič nedávali ani materiál ani nášivku s logom. Sme platitelia DPH a dodávame tovary a služby s DPH.

takže ja by som jednoznačne považoval dodanie tovaru...
Denda
28.10.08,11:05
Dobrý deň, dostala som faktúru za firemné košele a kravaty z ČR, je na nich našité logo našej firmy a zamestnanci ich majú oblečené na výstavách a pri navštevovaní našich zákazníkov - ide o obchodných zástupcov. Faktúrku samozdaním, zaúčtujem ako službu (reklamu) na 518 a kam to môžem uviesť do daňového priznania? Bude riadok 09 pre základ dane a pre daň riadok 10 v poriadku? Ďakujem.
Čo sa týka účtovania:
http://www.porada.sk/t72876-pracovny-odev.html
http://www.porada.sk/t44346-pracovne-osatenie.html
a smernica je potrebná.