vicik
28.10.08,11:33
ahojte,
potrebovala by som radu....
Minuly rok v auguste (2007), nam z Korei poslali balik znacnych rozmerov, ktory obsahoval veci pre nas potrebne - to nie je podstatne co :) ide o to, ze vtedy sme to neprevzali.... tak DHL-ka to poslala naspat... uplynul nejaky cas, a nakoniec asi v novembri roku 2007 nam znova ten balicek prisiel, s tym, ze sme ho uz prevzali...
Problemom vsak je, ze JCD-cko mi prislo asi minuly tyzden... Takze teraz riesim dilemu, ci mam narok dat si toto clo do N a tiez si uplatnit DPH-cku alebo nie, kedze sa to vztahuje na minuly rok...
Budem vdacna za akukolvek radu.. :) dakujem pekne
Vladimír Ozimý
28.10.08,10:53
A) clo je obstarávací náklad, ktorý účtujem vecne a časovo s obdobím s ktorým súvisí a to je rok 2007 takže osobne si myslím že clo jednoznačne nebude daňovým výdavkom roku 2008
b) DPH pri dovoze si môžem nárokovať až po jeho zaplatení, to znamená že ak ho zaplatíte až teraz v oktobri tak nárok na odpočítanie vám vznikne za 4 kvartál alebo za mesiac oktober ak ste mesačným platiteľom. Nemá na to vplyv že tovar bol dovezený v roku 2007 ale čas úhrady a samozrejme podmienka že ide o tovar ktorý využívate na podnikanie pri ktorom vzniká nárok na odpočítanie DPH
vicik
28.10.08,11:39
vyborne... dakujem velmi pekne :)
pekny den!!
j.u.l.i.a
28.10.08,11:56
Toto nesúvisí presne s JCD, ale chcela by som vedieť, či sa dá uplatniť vrátenie cla za dovezený materiál z Kórei, z ktorého výrobky sa predávajú v rámci SR a ČR.
Ďakujem.
j.u.l.i.a
28.10.08,13:18
prosííím, nikto nevie? :-(