barto
28.10.08,10:43
Ahojte Poraďáci.
Prečítala som si mnoho príspevkov ohľadne sociálneho fondu, ale som z toho nejako mimo.
Jedná sa mi o príspevok zamestnancovi, ktorý mu vyplácame každý mesiac na stravovanie. Stravovanie majú každý deň zabezpečené. Mám tento príspevok zdaniť zamestnancom alebo nie?
Ďakujem za odpovede.
barto
28.10.08,09:59
Nevie mi nikto v tomto poradiť?
Anja111
28.10.08,10:02
Ahojte Poraďáci.
Prečítala som si mnoho príspevkov ohľadne sociálneho fondu, ale som z toho nejako mimo.
Jedná sa mi o príspevok zamestnancovi, ktorý mu vyplácame každý mesiac na stravovanie. Stravovanie majú každý deň zabezpečené. Mám tento príspevok zdaniť zamestnancom alebo nie?
Ďakujem za odpovede.
Príspevok zo SF na stravovanie zamestnancov sa im nezdaňuje...
optimistka
28.10.08,10:02
príspevok zo SF na zabezpečenie stravoania zamestnancov v zmysle Zákonníka práce sa nezdaňuje, je to príjem podľa § 5 ods. 7 oslobodený od dane - hodnota stravy poskytovanej zamestnávateľom zamestnancovi na spotrebu na pracovisku alebo v rámci stravovania zabezpečovaného prostredníctvom iných subjektov
Chobot
28.10.08,10:04
Ahojte Poraďáci.
Prečítala som si mnoho príspevkov ohľadne sociálneho fondu, ale som z toho nejako mimo.
Jedná sa mi o príspevok zamestnancovi, ktorý mu vyplácame každý mesiac na stravovanie. Stravovanie majú každý deň zabezpečené. Mám tento príspevok zdaniť zamestnancom alebo nie?
Ďakujem za odpovede.

Pokiaľ to nie je vyplácané v hotovosti, tak príspevok zo SF na stravovanie sa nezdaňuje - zákon o DzP:

(7) Okrem príjmov oslobodených od dane podľa § 9 sú od dane oslobodené aj príjmy poskytnuté ako

a)...
b) hodnota stravy poskytovanej zamestnávateľom zamestnancovi na spotrebu na pracovisku alebo v rámci stravovania zabezpečovaného prostredníctvom iných subjektov,

AK by to bolo vyplatené v hotovosti (alebo na účet zamestnanca), tak to už podlieha zdaneniu.
barto
28.10.08,10:08
Ďakujem za odpovede, aj ja som si to takto vysvetľovala, len som bola domotaná a neistá zo starších príspevkov.