luluhaha
28.10.08,11:25
Dobrý deň, v priebehu roka sme zrušili český účet, čím mi vznikol stav CZK 0,- ale stav SKK 5600,- - čo je podľa mňa kurzový rozdiel..
Akým spôsobom to mám v pohode vyrovnať ? Napadá má jedine interným dokladom - ale neviem sa dostať do agendy banka.. Aká má byť správna predkontácia ? Ďakujem
AHA
28.10.08,10:29
interným dokladom 563 / 221
luluhaha
28.10.08,10:31
..zabudla som napisať že vedieme jednoduche učto..
AHA
28.10.08,10:40
..zabudla som napisať že vedieme jednoduche učto..
Taktiež interným dokladom do réžie.
luluhaha
28.10.08,10:44
..lenže to sa v pohode podľa mňa nedá urobiť..nieje previazaná agenda interné doklady a banka..
luluhaha
28.10.08,11:16
volala som s ich "servisom" kde mi povedala pani, že to musím urobiť priamo v agende banka - pridať nový záznam - do kurzu dať nulu, do CM dať nulu a do SK dať kurzový rozdiel. Keď som sa však spýtala čo dať do predkontácie - povedala že niektorú uzávierkovú operáciu - (ktorá sa však v agende banka nedá nastaviť) - ako ste sa vysporiadali s týmto problémom?
Slavena
24.03.09,16:36
:(Dobrý deň, mám podobný problém, v priebehu minulého roka sme zrušili účet v EUR a vznikol nám stav EUR = 0, avšak SKK = 126000,-, je mi jasné, je to kurzový rozdiel, je to však príjem alebo výdavok? Ako to mám zaúčtovať v jednoduchom účtovníctve? Poradíte?
luluhaha
12.03.10,09:49
..tak dozvedela som sa že to nieje kurzový rozidel, pretože 0 CZK sa nedá prerátavať kurzom, čiže nechať to tak a pri prechode na nový rok by to soft mal automaticky vynulovať..
VladoaKatka
12.03.10,10:45
..tak dozvedela som sa že to nieje kurzový rozidel, pretože 0 CZK sa nedá prerátavať kurzom, čiže nechať to tak a pri prechode na nový rok by to soft mal automaticky vynulovať..
Nepoznám pohodu, ale v iných programoch sa to dá.
Cez banku výber z pokladne - kurzová strata
valuta = 0,00 CZK
hodnota v EUR = suma, ktorý program vypočítal a s týmto zaúčtovaním, ba mal byť účet nulový aj na strane valuty aj na strane EUR.
Program prenesie do nového roku počiatočný stav, aký je ku koncu roku.