Kysel
28.10.08,13:25
Prosím o radu, nie som si stále istá. Ak zamestnanec v rámci mesta trv. bydliska ide na prac.cestu MHD na autobusové nádražie, SC začína už odchodom z domu /teda preplácam mu aj lístok MHD / alebo SC začína až odchodom z nádražia ???
Ďakujem
VERONIKA6
28.10.08,12:34
Prosím o radu, nie som si stále istá. Ak zamestnanec v rámci mesta trv. bydliska ide na prac.cestu MHD na autobusové nádražie, SC začína už odchodom z domu /teda preplácam mu aj lístok MHD / alebo SC začína až odchodom z nádražia ???
Ďakujem
Odchodom z domu.
Chobot
28.10.08,12:36
Prosím o radu, nie som si stále istá. Ak zamestnanec v rámci mesta trv. bydliska ide na prac.cestu MHD na autobusové nádražie, SC začína už odchodom z domu /teda preplácam mu aj lístok MHD / alebo SC začína až odchodom z nádražia ???
Ďakujem

Zákon o CN § 3:

(1) Zamestnávateľ vysielajúci zamestnanca na pracovnú cestu písomne určí miesto jej nástupu, miesto výkonu práce, čas trvania, spôsob dopravy a miesto skončenia pracovnej cesty; môže určiť aj ďalšie podmienky pracovnej cesty. Zamestnávateľ je pritom povinný prihliadať na oprávnené záujmy zamestnanca.

Takže ak zamestnávateľ určí, že miestom nástupu je bydlisko zamestnanca, tak všetky náklady sú nákladmi na PC. Ak určí, že miestom nástupu bude sídlo firmy, tak sa zamestnanec musí dostaviť do sídla firmy na vlastné náklady.
Kysel
28.10.08,12:39
Ďakujem za rýchlu odpoveď.