ZuzanaTi
28.10.08,16:09
Prosím Vás o radu,
máme zamestnanca v pracovnom pomere, ktorý chce poodede pracovať v tej istej firme na tom istom pracovnom mieste tú istú prácu ako živnostník. Ja s tým nesúhlasím, on tvrdí, že sa radil s právnikmi a aby som mu napísala inu prácu. Nechcel konať protiprávne. Prosím poraďte.
veronikasad
28.10.08,15:18
Prosím Vás o radu,
máme zamestnanca v pracovnom pomere, ktorý chce poodede pracovať v tej istej firme na tom istom pracovnom mieste tú istú prácu ako živnostník. Ja s tým nesúhlasím, on tvrdí, že sa radil s právnikmi a aby som mu napísala inu prácu. Nechcel konať protiprávne. Prosím poraďte.
o akú prácu sa jedná ? je predmetom podnikania uvedeného zamestnanca v živ. liste ?
ZuzanaTi
28.10.08,16:18
Ano je predmetom živnosti.
ZuzanaTi
29.10.08,05:41
Týka sa to zámočníckej práce a práce na CNC ohybačke. Menovaný má v živnostenskom liste predmet podnikania zámočnícke práce, kovoobrábanie...
Tweety
29.10.08,06:16
Prosím Vás o radu,
máme zamestnanca v pracovnom pomere, ktorý chce poodede pracovať v tej istej firme na tom istom pracovnom mieste tú istú prácu ako živnostník.
Podčiarknuté má znaky závislej práce- teda zamestnanca. Takže tým by bol porušený ZP.
rimoslav
29.10.08,11:34
Podčiarknuté má znaky závislej práce- teda zamestnanca. Takže tým by bol porušený ZP.
A co v pripade ak mame zamestnanca na pracovny pomer, ktory ale povedzme k 1. decembru chce pracovny pomer skoncit a zacat pre nas pracovat na zivnost ako vodic (ma na to vybavenu zivnost). Osobne sa mi to vobec nepozdava, ale on na tej zivnosti trva a argumentuje, ze sa to tak v roznych prepravnych firmach robi bezne. Ze vraj na to staci jednoducho uzavriet mandatnu zmluvu.
Lenze..ako vodic by pre nas vykonaval zivnost na nasom vozidle, my by sme sa starali o beznu udrzbu, pohonne hmoty...postupoval by podla nasich pokynov..co mi vzdy vychadza len tak, ze sa jedna o zavislu pracu a teda obchadzanie zakonnika prace.
Cital som na tuto temu strasne vela diskusii, len nejak som sa nikde nedopatral jasneho zaveru. Zatial ako jedine riesenie sa mi vidi prenajat mu vozidlo a nasledne uzavriet mandatnu zmluvu. Lenze..neviem ci toto pri danovej kontrole obstoji...Nema s tym niekto skusenost?