menfor
28.10.08,17:02
prosim poradte ako sa da vycistit automaticka pracka od vodneho kamena a prasku z vnutra je pekna a zvonka od kamena (skusal som aj vselijake kameno zruty ale aj ocot a nic)
Ked mate niecim skusenost sem stym dakujem
aby som nezabudol
je to whirlpool AWG 650
nela88
28.10.08,18:05
Vyskúšaj Pulirapid
duves
29.10.08,12:04
Kyselinu citronovu, taku potravinarsku.
AlaNR
29.10.08,14:27
za tú kyselinu sa prihováram aj ja.
Ja to ale čistievam 2 litrami octu na jeden cyklus prania na čo najvyššiu teplotu. Ak máš doma elektrinu na nočný prúd, tak ani nepostrehneš, že si vyvarila práčku....
Ten bubon je zvnútra preto taký čistý, lebo sa oň obtiera prádlo, ktoré ho "leští".
Keď Ti to s tým množstvom octu nezíde, tak sa treba spýtať opravárov, čo doporučujú.
Bežne dostupné čističe - tie práškové - sú aj tak čistá kyselina citrónová.
Ale ak je veľmi tvrdá voda, je možné, že to nepôjde dolu vôbec....:(
ubka
29.11.10,00:08
mimotemy máte niekto skúsenosti s pracou guľou CLEAN BALLZ ?
Reklamovaná na pranie bez použitia prášku :rolleyes:
janka51
29.11.10,01:24
S tým octom by som bola opatrná, práčka má totiž aj tesnenie, ktoré môže poškodiť. Skús pridávať do prania za hrsť kryštalickej sódy ( dostať v drogérii ) aj prádlo budeš mať pekné aj veľmi dobré odstraňuje kameň.
digehe1
05.02.11,16:41
mimotemy máte niekto skúsenosti s pracou guľou CLEAN BALLZ ?
Reklamovaná na pranie bez použitia prášku :rolleyes:



to by zaujímalo aj mna, kedže je pracia guľa viac a viac reklamovaná
arizona
05.02.11,17:10
digehe1
06.02.11,15:53
babka - ježibabka
06.02.11,19:05
mimotemymimotemymimotemy

http://www.porada.sk/gsearch.php?do=process&quicksearch=1&childforums=1&exactname=1&cx=013962655869552257570%3A2wxbimc9wmy&cof=FORID%3A10&ie=ISO-8859-2&s=&query=pracia+gu%B5a&securitytoken=1296929409-af4bc59da7ffac363da430551ac68d831c324f02#969
Janka a Lubka niečo tu robím a skúšam pridať viac citátov do príspevku, tak Vám obom odpoviem. Lubka, guľu presne takú o ktorej píšeš mi doniesol v piatok syn z Moravy za l20 českých korún a vyskúšala som ju zatiaľ jeden krát. Ináč v reklame TV som to nevidela, návod nie je v češtine, ale prečítala som si tuná priložený link a niečo som našla na internete, takže viem o čo sa jedná. Dala som prať mierne zašpinené košele, tielka a pár iných vecí vhodných prať na 40°C. Keďže to bola skúšobná - testovacia - várka, prihodila som k tomu jeden dosť špinavý uterák na ruky. Ako som sa na internete dočítala, má sa prať bez prášku aj bez aviváže. Výsledok testu: jemné prádlo je dobre oprané, uterák - s tým som počítala je trochu opraný. Prádlo podľa toho čo na internete v reklame píšu by malo voňať, ale nevonia a ani nesmrdí. Takže uzatváram test: Pre budúcnosť do jemného by som pridala trochu aviváže bez prášku a do špinavšieho trochu prášku a trochu aviváže. Keď budem mať nové skúsenosti, tak sa ozvem.
babka - ježibabka
06.02.11,19:07
Ubka a Digihel vaše príspevky mi to tu nedalo. Musím sa ešte veľa učiť. :D:D:D
18kacena18
08.02.11,11:09
prosim poradte ako sa da vycistit automaticka pracka od vodneho kamena a prasku z vnutra je pekna a zvonka od kamena (skusal som aj vselijake kameno zruty ale aj ocot a nic)
Ked mate niecim skusenost sem stym dakujem
aby som nezabudol
je to whirlpool AWG 650

Ocot by som vobec nepouzivala, ta pracka musi riadne zapachat a to nehovorim ako to musi citit po celom dome. Ja rozhodne raz za cas davam kyselinu citronovu- v kryslalova forma, taktiez na vysoku teplotu-90°, bez bielizne, len tak na prazno. To by ste sa divili na tie zazraky, vsak si to skuste na obycajnej rychlovarnej konvici, trochu vody s kyselinou citronovou a necat to par krat zavarit.