StavGaBe
28.10.08,19:12
Idem si zalozit SRO-cko,idem si otvorit ucet,no potrebujem radu ktora banka je najlepsia pre podnikatelov a preco,prosim piste (ne)vyhody a skusenosti
Dakujem
:)
misomiso
28.10.08,18:20
Ide o to, co od banky potrebujes. Vnutrostatny platobny styk? Uver? Zahranicne prevody?

Co sa tyka cien a poplatkov, mas ich pristupne na strankach bank, treba si to porovnat. Napriklad ak by si casto posielal do CR tak sa oplati CSOB...
mysimis
28.10.08,18:24
Je ťažké určiť ktorá banka je najlepšia, keďže každý podnikateľ má iné nároky a požiadavky. Je to len na Tvojom rozhodnutí pre ktorú sa rozhodneš, určite by som brala do úvahy okrem iného aj výšku poplatkov.
StavGaBe
28.10.08,18:57
Ide o to, co od banky potrebujes. Vnutrostatny platobny styk? Uver? Zahranicne prevody?

Co sa tyka cien a poplatkov, mas ich pristupne na strankach bank, treba si to porovnat. Napriklad ak by si casto posielal do CR tak sa oplati CSOB...
Takze,budem potrebovat flexibilnu banku, na financovanie projektov,ci bankove garancie, mam uz skusenosti so SLSP ako fz. osoba a nemyslim si ze su kompetentny,akurat pre dochodcov (neviem ake mate vy skus.) rozmyslal som medzi Tatrabankou a CSOB-ckou,
PS : ano urcite maju na webe popisane poplatky atd, ale ja by som rad pocul vase skusenosti...
misomiso
28.10.08,19:12
Co sa tyka financovania projektov, ja osobne nemozem odporucit ziadnu slovensku banku. O nejakej flexibilite by som u takych institucii, akymi su banky radsej vobec nehovoril.

Mozno niekto iny napise viac...
Verci
28.10.08,19:22
No ja mám zlé skúsenosti VUB ako profesionálne u mňa zlyhali alebo som natrafila na neskúsených ale to hovorí o kvalite banky.
KEJKA
28.10.08,19:47
mne zasa TTB nepripadá flexibilná, ..........
duves
28.10.08,20:09
Mam v bankovnictve nejaky rok praxe za sebou. To je vsetko o ludoch. Funguje to tak, ako aj inde. Ak sa da priestor na lajdactvo, trpi tym klient. Nie je to o znackach, verte mi.
StavGaBe
29.10.08,08:21
Ok,takze, podnikat sa budem v oblasti stavebnictva, a teraz ignorujme ludsky faktor , mna cisto zaujima ze ktora banka je najlepsie prisposobena podnikaniu, bez toho aby sme tu analyzovali zamestnancov banky...
Teraz neriesme poplatky lebo tie nie su najvacsie polozky pre mna,ale celkovo ktora banka je najlepsia na slovensku pre podnikanie - a to v oblasti stavebnictva, ktora Vam najviac pomoze, ktore poskytne najlepsie uvery, atd
Dakujem:):):)
Martin Mocko
29.10.08,08:27
Podľa mňa sú všetky slovenské banky na jedno kopyto. Žiadna z nich nevyniká...tak ako sľubujú v reklamách. Keby skôr ukázali niečo klientovi iné..ako iba reklamu..reklamu a reklamu.
Ja som si vyberal banku podľa jednoznačných kritérií...vyhľadal som banky, ktoré majú pobočky v meste, kde sa najviac zdržujem. Pozrel ich poplatky (musím uznať, že boli úplne všetky takmer rovnako drahé) - tak som vybral tú, pred ktorou sa dá najlepšie zaparkovať :D
sway
29.10.08,09:15
Moja skúsenosť je dobrá s UniCredit Bank, rýchle vybavenie kontokorentu, či úverov s tým, že nepožadujú toľko papierovania (zostáv a štatistík ako napríklad VÚB už pri čerpaní... mesačné výkazy...prehľady pohľadávok...) v pobočke Trnava veľmi dobrý prístup kvalifikovaný personál... som spokojná.
chlap
29.10.08,09:20
Takze,budem potrebovat flexibilnu banku, na financovanie projektov,ci bankove garancie, mam uz skusenosti so SLSP ako fz. osoba a nemyslim si ze su kompetentny,akurat pre dochodcov (neviem ake mate vy skus.) .....

Takže ja mám v SLSP:
- 2 súkromné účty
- 2 účty dvoch rôznych firiem
- 1 hypotéku
- 2 spotrebiteľské úvery
- 2 firemné úvery

Zatiaľ som si nevšimol, že by SLSP bola nekompetentná ...... a dôchodca nie som :cool:

Nekompetentní sú väčšinou jednotlivci - či už klienti, ktorí si myslia, že úver môže získať aj nezamestnaný (stačí mať nehnuteľnosť za 10 miliónov) alebo jednotlivci za prepážkou, ktorí za tou prepážkou sedia 3 mesiace.
220870
02.02.09,16:33
Som teraz zrušil účet v SLSP.Pohár mojej trpezlivosti pretiekol.cez 25 minút čakať na vybavenie pri pokladni.Začo si stŕhajú mesačne 10€ na poplatky.To čo teraz tí idioti urobili v Topoľčanoch je vrchol neúcty k zákazníkovi.Svoju pobočku presťahovali do nových priestorov.Na tom by nebolo nič nezvyklé ale nechali len dve pokladne.Predtým mali 6 a aj to niekedy nestíhali.Nedokážem pochopiť ktorý idiot toto urobil.Sám chodím pomerne často platiť pri pokladne a viem ,že tam mali veľmi veľa zákazníkov dôchodcov, ktorým to pomaľšie myslí.Jeden dedo z vkladnou knižkou sa dokáže zdržať pri okienku aj hodinu.Dnes im fungovala len jedna pokladňa a aj to si pokladnička ešte stíhala vybavovať svoje klebety s kolegyňou.
wegamizi
04.02.09,15:09
Ja mam velmi dobru skusenost s tatrabankou. Uz som klientkou asi 6 rokov a mam napr karticku, ktora ma opravnuje k rychlemu vybaveniu. Pridelili mi pracovnicku, ked treba, ozvem sa u nej a ona sa o mna postara. Je to neuveritelne, ale je to tak:-)Zalezi, ako sa ponahlam, tak tu VIP karticku pouzivam. Mala som moznost vyskusat sluzby Slov. sporitelne, ale bola som ako Alenka v ríši divov, katastrofa, taktiez Unikredit, dost slabe. Este sa mi pozdavala Ludova banka, ale len tak okrajovo, nemam vyskusane vsetky sluzby. A este k tatrabanke, americky uver bez preukazania prijmu mi vybavili za 10 dni (september 2008 ). Tolko moje skusenosti.
bagger
04.02.09,23:03
Mam skusenost s TB, VUB, SLSP a CSOB a jednoznacne vyhrava TB
extras
07.02.09,12:18
Kritérií na výber banky je mnoho - výška poplatkov, možnosť prečerpania na účte, kvalitné elektronické bankovníctvo, nočný trezor, možnosť parkovania v blízkosti banky, príjemnosť a kvalifikovanosť zamestnancov, možnosť platiť z účtu v internetových obchodoch, sieť bankomatov, ...
Musíš proste vedieť, čo od banky očakávaš.
kukucka1979
09.02.09,14:44
No, pracujem v bankovnictve uz 9 rokov a ak mozem porovnat... Najlepsie mi pripada obsluhou a ochotou UniCredit Banka...
Joana206
09.02.09,18:00
Ja mám VUB, vôbec nie som spokojná, poplatky sú doslova za všetko, platby sa spracúvajú len pár krát za deň... Mám otvorený účet aj v M-bank, ten je super, ale peniaze sa dajú posielať len cez IB a nedá sa tam uskutočniť zahraničná platba. Čo sa týka úverov, myslím , že každá banka rada poskytne úver, každému, kto spĺňa podmienky....však si za to pýtajú pekné peniaze. Tiež ale súhlasím s tým, že treba si vybrať banku, ktorú máš v blízkosti.