dooker
28.10.08,19:33
dobrý deň,

začínam podnikať so svojím webom a začnem si pravdepodobne zárabať asi 20000 sk za mesiac (príklad) , chcel som sa spýtať ako z toho odvediem daň , koľko treba , kedy to treba , kde a všetko o tom mi prosím napíšte , nie som firma ani nič takého.

ďakujem
mysimis
28.10.08,18:37
Ponikatelia podávajú daňové priznanie 1x ročne a to do 31.03. V tomto daňovom priznaní uvedú svoje príjmy a výdavky, uvedú odpočítateľné položky a sami si daň vypočítajú.
Braňo
28.10.08,18:42
V každom prípade vykonávaš sústavnú činnosť za účelom dosahovania zisku, čiže nejskôr si vybav živnostenský list.
mysimis
28.10.08,18:44
V každom prípade vykonávaš sústavnú činnosť za účelom dosahovania zisku, čiže nejskôr si vybav živnostenský list.

Braňo, ja som predpokladala, že zadávateľ vlastní aspoň ŽL keď v úvode svojho príspevku píše, že začína podnikať....:confused:
katkaeli
28.10.08,18:52
Podľa mňa by si si mal prv vybaviť ŽL a tak s tým začať.
dooker
30.10.08,11:50
a ked nebudem mat ZL tak co , bez toho to nejde ?
mysimis
30.10.08,12:04
A na základe čoho chceš potom podnikať? ŽL si musíš vybaviť.
dooker
30.10.08,12:28
no ja mám webstránku proste a mal by som si zarábať pravidelne mesačne na reklame za ktorú mi bude platit jedna firma , ta firma najskor ziskava firmy ktore chcu reklamu a potom este kto ich bude zobrazovať tie reklamy , lenže je tu taký problem ja mam len 15 ale v podstate to bude na otca on sa vola tak isto a všetko ale on tiež neni živnostník , on je normálne zamestnaný , takže ako na to pls poradte , ešte som nedostalžiadnu platbu ani nič , tie platby by sa mohli pohybovať mesačne asi v sume 20000 sk podľa prepočtov ak tam budú firmy ktoré chcu reklamu a ak budem mať aspoň takú návštevnosť stránky ako mam teraz.
Muška
30.10.08,12:59
...musí si otec založiť živnosť, bez nej by to bolo neoprávnené podnikanie

Živnosť
§ 2

Živnosťou je sústavná činnosť prevádzkovaná samostatne, vo vlastnom mene, na vlastnú zodpovednosť, za účelom dosiahnutia zisku a za podmienok ustanovených týmto zákonom.
Muška
30.10.08,13:02
..prečítaj si tento článok, kedy "nemusíš" mať živnosť /čo ale nie je Tvoj prípad/ a čo Ťa čaká ak by si neoprávnene podnikal.

http://www.etrend.sk/podnikanie/firemne-pravo/podnikanie-bez-zivnosti/40284.html
dooker
30.10.08,17:27
tak teda diki , ja povim otcovi :D
dooker
30.10.08,18:47
Takže už som o tom hovoril aj s otcom a že tam by ma zaujímalo že akú živnosť si k tomu treba založiť a že ke už robí murára ale ne ako živnostník ale píše daňové priznanie s daňovníčkou čo mu s tým pomáha že ci sa to nedá cez to ,, čo si o tom myslíte?
dooker
01.11.08,06:27
pls poradte
Muška
01.11.08,09:04
Takže už som o tom hovoril aj s otcom a že tam by ma zaujímalo že akú živnosť si k tomu treba založiť a že ke už robí murára ale ne ako živnostník ale píše daňové priznanie s daňovníčkou čo mu s tým pomáha že ci sa to nedá cez to ,, čo si o tom myslíte?
robí murára - ako zamestnanec???
Prečo robí daňové priznanie sám????
dooker
02.11.08,07:20
nerobí ho sám ale daka daňovníčka tej firmy kde pracuje ale akoze s ním, ja nevim prečo , len som sa pýtal na to či môže mat aj ŽL a aký alebo či sa to nedá cez to čo odvádza tam.