carmen-666
28.10.08,19:50
Ahojte poradcovia...
Prosim, nevie mi niekto poradit co by som mohla mat s PC ked sa po spusteni programu ARES sam od seba restartuje? Potom mi vyhadzuje tabulku: cinnosť systemu sa po vyznej chybe obnovila...
Virus nemam,aspon dufam - ak mozem doverovat AVG...
Dakujem
duves
28.10.08,20:04
Možno je chybna RAM-ka.
Musurko
28.10.08,21:49
skôr by som videl problém v operačnom systéme:)

Ak používas Windows, možno sa nainštalovala nejaká záplata ktorá koliduje s tebou spomínaným programom.

Tých dôvodov môže byť viac a myslím, že bez možnosti pozretia si počítača je veľmi ťažké určiť príčinu a nájsť riešenie.

Aký operačný systém používaš?
Neinštalovala si nejaký nový softvér resp. update operačného systému?
Ak máš zapnutý automatický update, tieto záplaty sa aplikujú automaticky.
carmen-666
29.10.08,08:18
Možno je chybna RAM-ka.
Neviem,asi bude najlepsie zajst za odbornikom...ja som absolutny laik,vobec sa nevyznam...dakujem za tip...
carmen-666
29.10.08,08:24
skôr by som videl problém v operačnom systéme:)

Ak používas Windows, možno sa nainštalovala nejaká záplata ktorá koliduje s tebou spomínaným programom.

Tých dôvodov môže byť viac a myslím, že bez možnosti pozretia si počítača je veľmi ťažké určiť príčinu a nájsť riešenie.

Aký operačný systém používaš?
Neinštalovala si nejaký nový softvér resp. update operačného systému?
Ak máš zapnutý automatický update, tieto záplaty sa aplikujú automaticky.

No,ide o to,ze len pred par dnami som si stiahla z netu novu verziu AVG (antiviru) a hned mi nasiel dva subory napadnute trojskym konom,dala som ich odstranit (oba mali koncovku .exe) nemoze byt chyba v tomto??? Totiz,prave od vtedy mi blbne PC ked spustim program ARES (na stahovanie hudby) Mozno by stacilo odstranit cely program - ARES,co ty na to??? Ked ho nespustim (ARES) tak PC funguje O.K. ale ak ho spustim,po desiatim minutach mi restartuje PC a vyhadzuje tabulky ze niektore subory boli tazko poskodene...
Stevo5
29.10.08,11:14
Skús na skúšku ARES odinštalovať a ak to potom bude v poriadku, tak ho nainštaluj znovu.
Možno je ARES poškodený a nová inštalácia to opraví.

A k tým vírusom -
Antivírus je denne aktualizovaný?
Je spustený rezidentne?
Máš nainštalovaný aj niektorý antispyware? Napr. Spybot search&destroy, Spyware terminátor alebo Windows defender ... . Sú zdarma.
Skús si skontrolovať počíač na vírusy - najlepšie v núdzovom režime.
carmen-666
29.10.08,11:41
Skús na skúšku ARES odinštalovať a ak to potom bude v poriadku, tak ho nainštaluj znovu.
Možno je ARES poškodený a nová inštalácia to opraví.

A k tým vírusom -
Antivírus je denne aktualizovaný?
Je spustený rezidentne?
Máš nainštalovaný aj niektorý antispyware? Napr. Spybot search&destroy, Spyware terminátor alebo Windows defender ... . Sú zdarma.
Skús si skontrolovať počíač na vírusy - najlepšie v núdzovom režime.
Presne to som mala na mysli,ci ho mozem skusit odinštalovať a nanovo nainštalovať...ďakujem za radu...
Ano antivirus je denne aktualizovany...to ci je spusteny rezidentne,to netusim,viem to niekde zistit???
A antispyware nemam - vsetky su v anglictine,vies mi poradit nejaky v slovenčine a aj nejaku stranku odkial si ho mozem stiahnut???
Dakujem
sthruska
29.10.08,11:47
Spybot search&destroy má aj slovenčinu.
carmen-666
29.10.08,11:51
Spybot search&destroy má aj slovenčinu.
Dakujem idem skusit pohladat a stiahnut...
Stevo5
29.10.08,12:24
Presne to som mala na mysli,ci ho mozem skusit odinštalovať a nanovo nainštalovať...ďakujem za radu...
Ano antivirus je denne aktualizovany...to ci je spusteny rezidentne,to netusim,viem to niekde zistit???
A antispyware nemam - vsetky su v anglictine,vies mi poradit nejaky v slovenčine a aj nejaku stranku odkial si ho mozem stiahnut???
Dakujem

Pokiaľ viem Spybot je v Sk a aj Spyware terminátor má slovenčinu, takže s nastavením nie sú problémy.
Osobne používam Spybot, teraz vo verzii 1.6. Ak si dáš tento, rezidentne bude spustený TeaTimer - ikonka obrazovky s takým zámkom. Klik pravým na ňu a z menu daj aktualizovať (Search for updates). Ponúkne ti možné servery, vyber niečo z Európy (nie je podmienka) a daj si vyhľadať aktualizácie. Zakáž aktualizácie jazykov - nemusíš - ale načo ti bude menu Čínsky alebo Japonsky. Ale veď sa tomu dá rozumieť, poskúšaj.

Spybot stiahneš tu:
http://www.stahuj.centrum.cz/internet_a_site/bezpecnost/ostatni/spybot-search-and-destroy/?g[hledano]=spybot%20-%20search%20&%20destroy&g[oz]=1.6

Terminátor tu:
http://www.stahuj.centrum.cz/utility_a_ostatni/bezpecnost/ochrana_pocitace/spyware-terminator/?g[hledano]=spyware%20terminator&g[oz]=2.3.0.494

Tie odkazy si skopíruj celé hore do riadku s adresou a ENTER
carmen-666
29.10.08,16:11
Pokiaľ viem Spybot je v Sk a aj Spyware terminátor má slovenčinu, takže s nastavením nie sú problémy.
Osobne používam Spybot, teraz vo verzii 1.6. Ak si dáš tento, rezidentne bude spustený TeaTimer - ikonka obrazovky s takým zámkom. Klik pravým na ňu a z menu daj aktualizovať (Search for updates). Ponúkne ti možné servery, vyber niečo z Európy (nie je podmienka) a daj si vyhľadať aktualizácie. Zakáž aktualizácie jazykov - nemusíš - ale načo ti bude menu Čínsky alebo Japonsky. Ale veď sa tomu dá rozumieť, poskúšaj.





Tie odkazy si skopíruj celé hore do riadku s adresou a ENTER
Dakujem...Podarilo sa mi stiahnut si ten Spybot,mam ho nainstalovany,aktualizovany a teraz sa chcem opytat,nieco mi tam naslo,co mam s tym spravit??? Mam tam ponuku opravit vyznacene problemy,ak to zvolim,nevymaze mi to nieco bez coho mi potom nepojde spustit niektore programy a tak???
carmen-666
29.10.08,16:14
[QUOTE=Stevo5;856946]Pokiaľ viem Spybot je v Sk a aj Spyware terminátor má slovenčinu, takže s nastavením nie sú problémy.
Osobne používam Spybot, teraz vo verzii 1.6. Ak si dáš tento, rezidentne bude spustený TeaTimer - ikonka obrazovky s takým zámkom. Klik pravým na ňu a z menu daj aktualizovať (Search for updates). Ponúkne ti možné servery, vyber niečo z Európy (nie je podmienka) a daj si vyhľadať aktualizácie. Zakáž aktualizácie jazykov - nemusíš - ale načo ti bude menu Čínsky alebo Japonsky. Ale veď sa tomu dá rozumieť, poskúšaj.






Dakujem...Podarilo sa mi stiahnut si ten Spybot,mam ho nainstalovany,aktualizovany a teraz sa chcem opytat,nieco mi tam naslo,co mam s tym spravit??? Mam tam ponuku opravit vyznacene problemy,ak to zvolim,nevymaze mi to nieco bez coho mi potom nepojde spustit niektore programy a tak???
carmen-666
29.10.08,17:35
No skusila som kliknut na "opravit vyznacene problemy",a vyhodi mi tabulku: "chystate sa odstranit vyznacene polozky.Prajete si pokracovat?" Ak to potvrdim,nevymazem aj nieco dolezite bez coho mi potom nepojde spustit niektore programy???
carmen-666
29.10.08,20:14
FAKT SA TU NENAJDE NIKTO KTO BY MI VEDEL PORADIT??? PROSIIIM!!!
carmen-666
30.10.08,14:33
Podarilo sa mi stiahnut si Spybot,mam ho nainstalovany, aktualizovany.
Nieco mi tam naslo - co s tym spravit???
Skusila som kliknut na "opravit vyznacene problemy",ale vyhodilo mi tabulku (pozri prilohu): "chystate sa odstranit vyznacene polozky.Prajete si pokracovat?" Ak to potvrdim, nevymazem aj nieco dolezite bez coho mi potom nepojde spustit niektore programy???
Spybot ma upozornuje ze po odstraneni niektorych "robotov" sa moze stat ze nebudem moct viacej pouzivat niektore materske programy - co to znamena???
Stevo5
30.10.08,16:30
Podarilo sa mi stiahnut si Spybot,mam ho nainstalovany, aktualizovany.
Nieco mi tam naslo - co s tym spravit???
Skusila som kliknut na "opravit vyznacene problemy",ale vyhodilo mi tabulku (pozri prilohu): "chystate sa odstranit vyznacene polozky.Prajete si pokracovat?" Ak to potvrdim, nevymazem aj nieco dolezite bez coho mi potom nepojde spustit niektore programy???
Spybot ma upozornuje ze po odstraneni niektorych "robotov" sa moze stat ze nebudem moct viacej pouzivat niektore materske programy - co to znamena???

Tak toto je ťažká otázka a ešte ťažšia odpoveď.
Ja si svoje PC poznám, viem čo som inštaloval, a ak mi Spybot niečo nájde čo mi nie je známe tak to dám odstrániť.
Ale on nájde aj všetky programy ktoré pravidelne prehľadávajú harddisk ako napr. Windows media player, Nero, Word ... - tieto viem že toto robia a nechám ich na disku.
Ak Spybot nájde niečo čo identifikuje ako hrozbu, tak napíše názov a druh možnej hrozby. Takéto by som isto dal vymazať.
Tiež istá nápoveda je akou farbou ti nájdené označí, nie nebezpečné veci napíše čiernou, možnú hrozbu červenou.
Vidím že ti to "vyfarbil" na červeno, tak je možné že je to niečo čo je hrozba pre PC.

Ja byť na tvojom mieste ešte vyskúšaj ten Spyware terminátor a podľa toho čo nájde tak sa zariaď.
Zazálohuj si dôležité veci a daj nájdené vymazať. Môže sa stať že ti program nebude fungovať tak ako predtým, ale tiež je možné že ak to ponecháš tak ako to je, tak ti "spadne" celý systém. Tiež je možné že sa nestane nič. Ale ak sa aj nestane nič viditeľné so systémom, neznamená že niektorý napr. keylogger nesleduje stláčané klávesy na PC, niekam to odosiela - a nedajbože ak používaš Internetbanking ... ... alebo inak píšeš nejaké citlivé údaje ... . V tom to je práve nebezpečné.
V každom prípade Spybot si robí zo všetkého čo dáš vymazať zálohy, je tam možnosť "Obnoviť" podľa jednotlivých položiek.
Ale ja osobne by som niečo podobné v PC nestrpel, predsa každý program sa dá nainštalovať odznova, je dôležité aby bol z dôveryhodného zdroja aby už v sebe pri inštalácii niečo nedobré neobsahoval. Ak to má v sebe už v inštalačnom tvare, tak ti antivír alebo antispyware bude stále "vyzváňať".

Mnoho zdaru.
carmen-666
30.10.08,18:37
Tak toto je ťažká otázka a ešte ťažšia odpoveď.
Ja si svoje PC poznám, viem čo som inštaloval, a ak mi Spybot niečo nájde čo mi nie je známe tak to dám odstrániť.
Ale on nájde aj všetky programy ktoré pravidelne prehľadávajú harddisk ako napr. Windows media player, Nero, Word ... - tieto viem že toto robia a nechám ich na disku.
Ak Spybot nájde niečo čo identifikuje ako hrozbu, tak napíše názov a druh možnej hrozby. Takéto by som isto dal vymazať.
Tiež istá nápoveda je akou farbou ti nájdené označí, nie nebezpečné veci napíše čiernou, možnú hrozbu červenou.
Vidím že ti to "vyfarbil" na červeno, tak je možné že je to niečo čo je hrozba pre PC.

Ja byť na tvojom mieste ešte vyskúšaj ten Spyware terminátor a podľa toho čo nájde tak sa zariaď.
Zazálohuj si dôležité veci a daj nájdené vymazať. Môže sa stať že ti program nebude fungovať tak ako predtým, ale tiež je možné že ak to ponecháš tak ako to je, tak ti "spadne" celý systém. Tiež je možné že sa nestane nič. Ale ak sa aj nestane nič viditeľné so systémom, neznamená že niektorý napr. keylogger nesleduje stláčané klávesy na PC, niekam to odosiela - a nedajbože ak používaš Internetbanking ... ... alebo inak píšeš nejaké citlivé údaje ... . V tom to je práve nebezpečné.
V každom prípade Spybot si robí zo všetkého čo dáš vymazať zálohy, je tam možnosť "Obnoviť" podľa jednotlivých položiek.
Ale ja osobne by som niečo podobné v PC nestrpel, predsa každý program sa dá nainštalovať odznova, je dôležité aby bol z dôveryhodného zdroja aby už v sebe pri inštalácii niečo nedobré neobsahoval. Ak to má v sebe už v inštalačnom tvare, tak ti antivír alebo antispyware bude stále "vyzváňať".

Mnoho zdaru.


Velmi pekne Ti dakujem za hodnotnu odpoved,skutocne si to velmi cenim...
Vsimla som si,ze ma Spybot pytal spravit zalohu a ako vravis, programy sa daju stale nainstalovat, tak skusim este stiahnut Spyware terminátor, uvidim ake budu vysledky a potom necham tie napadnute subory odstranit...
Este raz DAKUJEM...
NICOLEe
10.08.09,16:33
mam aj ja problem tiez sa mi sam restartne.. ale pri skype.. system bol preinstalovany a ramka menena tak neviem co s tym dalej ....som malicko zufala .........:(mimotemy
maros1971
11.08.09,02:47
k Aresu:treba si cez ovladacie panely-pridat odobrat sučasti systemu- pozriet či je doinštalované aby comp spolupracoval s P2P sieťami.
Ku Skype-chyba môže byť aj v ovladačoch sieťovky,zvukovej karty...
pistik71
11.08.09,06:47
ARES ako zastupca p2p programov si so sebou nesie aj potencialne nebezpecny kod (adware, podla nich legitimny), takze AVG ti mozno vymazal nejake moduly. Odinstaluj a nainstaluj, ale na stahovanie hudby pouzi nieco ine (aj ked vo vatsinu tychto programov antivirusy nemaju v laske).
maros1971
11.08.09,15:36
Ak chceš sťahovať hudbu je veľa fór s touto tématikou,kde sú zdielané linky priamo na servery.