DonRidick
17.05.05,09:01
Dobrý ďeň sa praje, chcel by som sa opýtať na postup pri zakladaní taxislužby, chcem kupit auto ktore napisem na matku, fyz.osobu a auto si prenajmem! Som 1.8 živnostník! Treba vybaviť konsesiu alebo staci rozšíriž živnost? Treba kupovať taxameter, asi ano, tak kde a co to stojí! Poprosím Vás o čo najpresnejšiu radu! Celkovo ma zaujíma vsetko, co sa tohto smeru týka!
Pripadne mi možete poslat radu aj na email: ridick@post.sk alebo staci ak mate icq tak tu je moje cislo:258-567-250! Dakujem pekne za pomoc
Šebestová Jana
18.05.05,06:35
manžel bol 10 rokov taxikár, tak niečo o tom viem.
najskôr sa musíš prihlásiť na skúšky pre taxikárov na Krajskom úrade pre cestnú dopravu a pozemné komunikácie v Bratislave, Vajnorská ulica, tá budova pred Polusom bližšie k Bajkalskej, skúšky stoja 2500,-sk, bez toho ti nevydajú koncesnú živnosť, ktorá stojí 2000,-sk
Okrem toho si musíš kúpiť taxameter, do 10tis, transparent do 1500,-sk, vysielačkovú anténu do 1000.-sk , ak chceš ísť do nejakej firmy, musíš zložiť kauciu na vysielačku 5000,-sk, to je taká záloha, keby ti ju ukradli alebo by sa pri havárii zničila,na začiatku musíš ešte zaplatiť za stanoviská( cena záleží od počtu boxov, ktoré firma využíva)do 15000,-sk, ak budeš v Cechu taxikárov členské na rok je 500,-sk, potom musíš prihlásiť auto na daňový úrad a zaplatiť cestnú daň do 2500,-sk na rok vždy na začiatku roka.
Otázky na skúšky si musíš zohnať od nejakého taxikára