basterr1000
28.10.08,21:38
mam taki problem kupil som novu romku a novu grafiku po instalaci do pocitaca mi nic nejde pc sa zapne grafika sa zapne vsetko ide len hdd sa zapne na 10 sec a potom sa vipne ani len bios sa mi neukaze proste nic a neviem co mam robit bo som v tomto zaciatocnik
Chobot
28.10.08,21:00
mam taki problem kupil som novu romku a novu grafiku po instalaci do pocitaca mi nic nejde pc sa zapne grafika sa zapne vsetko ide len hdd sa zapne na 10 sec a potom sa vipne ani len bios sa mi neukaze proste nic a neviem co mam robit bo som v tomto zaciatocnik


Ťažko ti asi poradíme, keď nevieme, z ktorej osady si tú Romku kúpil...:D:D:D

Mal si asi na mysli pamäť RAM, nie? :rolleyes: Alebo si kúpil CD-ROM mechaniku?

Keďže si začiatočník, nedá mi spýtať sa - zapojil si príslušní komponenty do správnych slotov? Kúpil si správne a kompatibilné komponenty - pamäte a VGA?

V takomto prípade treba nahodiť naspäť pôvodné komponenty a postupne meniť. Začal by som tou pamäťou. Napíš presne akú značku a typ dosky máš a aké pamäte (presnú značku a typ) si kúpil. Potom skúsiť, či idú pamäte. Ak nie, tak tam je chyba. Ak áno, pokračovať s výmenou grafiky. Zase napíš, akú grafiku si kúpil a kam si ju zapojil.

Ešte raz sa chytím toho, že si začiatočník - nemáš nejakého známeho, kto sa v tom vyzná a ukázal by ti to? Takto na diaľku je ťažké radiť, keď nevidíme presne, čo tvoj komp robí.
basterr1000
28.10.08,21:12
vies kupil som novu blu-ray disc rewriter a po tom ako som videl ako mam zapojenu este druhu DVD romku tak som to presne tak isto zapojil a potom som vimenil aj ngraficku kartu z ge force 8600 na ge force 9600 ale s pametou teda ramkou som nic nerobil a po pusteni sa mi proste nic nezapne vsetko ide ale monitor mi ukazuje nema signal ani len bios sa mi nechce ukazat a potom to s tim hdd ale ked ho zapnem tak vsetko vizera ok okrem toho hdd
basterr1000
28.10.08,21:19
ako zistim aku mam zakladnu dosku ked mi nejde zapnut pocitac
Chobot
28.10.08,21:54
ako zistim aku mam zakladnu dosku ked mi nejde zapnut pocitac

Treba otvoriť skrinku a na základnej doske, niekde medzi PCI portami to je na doske napísané.

Pýtal som sa preto, lebo som si myslel, že máš staršiu dosku a chcel som skontrolovať kompatibilitu pamätí. Keďže s pamäťami si nič nerobil, tak to nie je podstatné. Aj GK je kompatibilná, ak si tam mal predtým 8600 a teraz 9600. Len malú poznámku - osobne si myslím, že výmenou GK si nič nezískal, len si zbytočne vyhodil peniaze za 9600-ku. Tá totiž nie je výkonnejšia ako 8600, len je z novšej rady, ale výkonovo sú porovnateľné.
basterr1000
28.10.08,22:05
ok neviem ci to pomoze viem len to ze mam stvorjadrovi procesor nieco okolo 2.6 potom viem len to ze moja maticna doska je znacki asus a mam vnej 4g RAM menil som staru grafiku GEFORCE8600 za novu GEFORCE 9800 potom to ma jednu DVD romku a dal som tam novu LG blu-ray disc rewriter po zapojeni tichto dvoch veci moj pocitac volako nejde visvetlim vsetko som zapojil mislim ze spravne bo to je vsetko na sata kable a plus vsetko vizera z funguje jedine co to robi je ze po pusteni pc vsetko sa zapne dokonca co sa ma rozsvietit sa rozsvieti len hdd sa ako keby zapol a po tak cca 10 sec vipol ani mi len nenaskoci obraz anilen uz ako som spominal ten bios skusil som to dat vsetko dodpovodneho stavu tak ako to bolo predtim ale stale nic skusil som podotlacat vstki kable aj ci je vsetko pozapajane a nic skusil som vybrat baterku z maticnej doski nic vsetko poodpajal zo siete nicjedina vec co neviem pochopit preco mi nejde ani len spustit ten bios bo ja si mislim no neviem mozno sa milim ale keby bol poskodeni hdd tak ten bios bi mal ist len vindovs bi nesiel a kebi to bolo nejaki hardver tak bi asi na nom nic neslo no neviem a jednu vec naozaj neviem nieje to nahodou tak ze ked sa poskodi maticna doska nejde vobec nic? ale znova je to len z pohladu lajika tak prosim ak mate niekto dake napady co to moze byt prosim piste ak mi poviete skus kazdu vec v inim pocitai tak to budem musiet neviem kde ale len som sa chcel spitat ze ci niekto nevie o niecom inom co robim zle alebo ako to dat do kopy dakujem
Chobot
28.10.08,22:05
vies kupil som novu blu-ray disc rewriter a po tom ako som videl ako mam zapojenu este druhu DVD romku tak som to presne tak isto zapojil a potom som vimenil aj ngraficku kartu z ge force 8600 na ge force 9600 ale s pametou teda ramkou som nic nerobil a po pusteni sa mi proste nic nezapne vsetko ide ale monitor mi ukazuje nema signal ani len bios sa mi nechce ukazat a potom to s tim hdd ale ked ho zapnem tak vsetko vizera ok okrem toho hdd

No tak asi viem, kde máš problém. Pre istotu odpoj tú novú mechaniku (inak sorry, že som ťa obvinil z pomýlenia si ROM a RAM ;)).

Najprv sa spýtam - pravdepodobne tá nová GK má aj osobitné napájanie. Pripojil si napájanie 12V na GK? Ak áno a nefunguje to, tak ideme ďalej.

Predpokladám, že tá základná doska má aj vlastný built-in video výstup, aspoň VGA. Tak na tento pripoj monitor. Potom zapoj novú GK a zapni komp. Ak teraz nabehne obrazovka, tak na 99% bude problém v chýbajúcich ovládačoch na GK. Následne nainštaluj ovládače na GK - asi máš k dispozícii CD ku karte s ovládačmi. Ak nie, tak si ich stiahni zo stránky výrobcu. Potom reštartuj komp a choď do BIOSu, tam aktivuj prídavnú grafickú kartu. Potom vypni komp a pripni monitor k novej GK a zapni. Malo by sa to rozbehnúť. Ak nie, tak budeme pátrať ďalej.
Chobot
28.10.08,22:07
ok neviem ci to pomoze viem len to ze mam stvorjadrovi procesor nieco okolo 2.6 potom viem len to ze moja maticna doska je znacki asus a mam vnej 4g RAM menil som staru grafiku GEFORCE8600 za novu GEFORCE 9800 potom to ma jednu DVD romku a dal som tam novu LG blu-ray disc rewriter po zapojeni tichto dvoch veci moj pocitac volako nejde visvetlim vsetko som zapojil mislim ze spravne bo to je vsetko na sata kable a plus vsetko vizera z funguje jedine co to robi je ze po pusteni pc vsetko sa zapne dokonca co sa ma rozsvietit sa rozsvieti len hdd sa ako keby zapol a po tak cca 10 sec vipol ani mi len nenaskoci obraz anilen uz ako som spominal ten bios skusil som to dat vsetko dodpovodneho stavu tak ako to bolo predtim ale stale nic skusil som podotlacat vstki kable aj ci je vsetko pozapajane a nic skusil som vybrat baterku z maticnej doski nic vsetko poodpajal zo siete nicjedina vec co neviem pochopit preco mi nejde ani len spustit ten bios bo ja si mislim no neviem mozno sa milim ale keby bol poskodeni hdd tak ten bios bi mal ist len vindovs bi nesiel a kebi to bolo nejaki hardver tak bi asi na nom nic neslo no neviem a jednu vec naozaj neviem nieje to nahodou tak ze ked sa poskodi maticna doska nejde vobec nic? ale znova je to len z pohladu lajika tak prosim ak mate niekto dake napady co to moze byt prosim piste ak mi poviete skus kazdu vec v inim pocitai tak to budem musiet neviem kde ale len som sa chcel spitat ze ci niekto nevie o niecom inom co robim zle alebo ako to dat do kopy dakujem

Ak si vyberal baterku, tak máš prístup na ZD. Pozri sa baterkou medzi PCI sloty, nájdeš tam typ a značku ZD. Opíš mi to sem.
basterr1000
28.10.08,22:12
neviem ci je to spravne al takim velkimi bielimi pismenami je tam taketo nieco IPIBL-LA a potom to asus
Chobot
28.10.08,22:18
neviem ci je to spravne al takim velkimi bielimi pismenami je tam taketo nieco IPIBL-LA a potom to asus

Nie, to nie je ono. Ak máš procesor Intel, tak to označenie bude začínať písmenom P, napr. ASUS P5KPL AM, ak máš AMD, tak to bude začínať M alebo K, napr. ASUS M3A78.
basterr1000
28.10.08,22:23
to vsetko som uz viskusal vsetko podpajat a zapojit to len na neviem ci je to spravne rgb na maticnej doske a stale nic a

a ak som to dobre pochopil tak toto je to co je na zdroji MODEL NO PS- 5301-08-HF [ROHS] DC OUTPUT 300W. mislis ze je slaby zdroj ale ked ja som skusal aj podpajat aj dvd romki a aj grafiku a stale nic
Chobot
28.10.08,22:26
to vsetko som uz viskusal vsetko podpajat a zapojit to len na neviem ci je to spravne rgb na maticnej doske a stale nic a

a ak som to dobre pochopil tak toto je to co je na zdroji MODEL NO PS- 5301-08-HF [ROHS] DC OUTPUT 300W. mislis ze je slaby zdroj ale ked ja som skusal aj podpajat aj dvd romki a aj grafiku a stale nic

Daj všetko do pôvodného stavu - daj tam pôvodnú GK, či to pôjde aspoň tak.

Vidím, že tam máš nie 9600, ale 9800-ku. Možno fakt bude ten zdroj slabý - najmä ak tam máš 4jadrový procesor plus tá nenásytná grafika.
basterr1000
28.10.08,22:31
no neviem ci je to spravne bo neviem presne kde to hladat ale nasiel som ze ASUS F800
G714LAF
FJ6430
basterr1000
28.10.08,22:37
najpred sa mi to ale stalo s tou starou grafikou bo som najpred chcel viskusat len tu novu dvd romku a uz vtedy sa to stalo a ked som uz nevedel co tak so tam napojila aj tu grafiku tak preto si nemislim ze je to aj zdrojom a dokonca som to vsetko aj poodpajal a skusil len to co treba teda mticnu, hdd, monitor som zapojil z maticnej a stale nic cize dve dvd rom- ki boli odpojene a aj ta stara grafika a stale nic
basterr1000
28.10.08,22:46
ked so mnatukal do googla to IPIBLA-LA tak mi to naslo tu stranku
a to vizera presne ako moja
Fero11
29.10.08,03:23
Skontroluj kabel medzi konektorom na grafike a monitore
duves
29.10.08,04:21
to vsetko som uz viskusal vsetko podpajat a zapojit to len na neviem ci je to spravne rgb na maticnej doske a stale nic a

a ak som to dobre pochopil tak toto je to co je na zdroji MODEL NO PS- 5301-08-HF [ROHS] DC OUTPUT 300W. mislis ze je slaby zdroj ale ked ja som skusal aj podpajat aj dvd romki a aj grafiku a stale nic
Myslim, že zdroj to nevydržal. Aj noname zdroj 350 W je malo ( http://www.pc.sk/modules.php?name=article&what=read&v=1216497088&p=21 )
Chobot
29.10.08,09:28
ked so mnatukal do googla to IPIBLA-LA tak mi to naslo tu stranku
a to vizera presne ako moja

Keď som ja naťukal IPIBLA-LA do googlu, tak mi našlo akurát tvoj príspevok. :confused: Prilep sem odkaz na tú tebou nájdenú stránku...

Buď si to zle opísal, alebo neviem... Ale ASUS nemá základnú dosku typu IPIBLA-LA v produktovom popise.

Pozri si dole obrázok, to je doska M2N68, toto označenie je presne vidno v strede dosky. Nájdi aj na tvojej také nejaké označenie, alebo mi odfoť všetky väčšie číselné označenia, čo na nej nájdeš. Aby si nevedel, aký typ ZD máš....:confused::confused::confused:. Kto ti robil tú zostavu? To určite nebude kupované v celku, že?
Chobot
29.10.08,09:47
najpred sa mi to ale stalo s tou starou grafikou bo som najpred chcel viskusat len tu novu dvd romku a uz vtedy sa to stalo a ked som uz nevedel co tak so tam napojila aj tu grafiku tak preto si nemislim ze je to aj zdrojom a dokonca som to vsetko aj poodpajal a skusil len to co treba teda mticnu, hdd, monitor som zapojil z maticnej a stale nic cize dve dvd rom- ki boli odpojene a aj ta stara grafika a stale nic

Ale už ma začínaš trochu hnevať... Veď ty nás tu zavádzaš. Najprv si tvrdil, že sa to stalo po tom, čo si vymenil gafiku a pridal novú mechaniku. A teraz píšeš, že ti niečo odišlo už v pôvodnej zostave. Prečo si to nenapísal hneď??

A zdroj, to nie je len primárne vinutrie 220 V a sekundárne 12V, ale je tam kopec sekundárnych napätí - od 2,2 V, cez 3 V, 5V, 12V a to dokonca vo viacerých vetvách. Takže ak ti ide aj 5 vetiev, stačí ak je jedno vinutie prepálené a nedodáva prúd napr. pre pamäte (2,2V) a už ti nepôjde celá zostava - a pritom sa môže tváriť, že má napätie.

AK je ten zdroj 300W, tak na tvojom mieste by som začal tam - kúp si zdroj aspoň 500 W (napr. tento (http://www.agem.sk/?cmd=tovar_detail&product=8806866), mám ho aj ja a je spoľahlivý). Stojí síce 2 tisícky, ale myslím, že keď tam máš 4 jadrový procák o frekvencii 2,6 GHz a kartu 9800, tak to nebude najdrahší komponent ;), skôr by som povedal, že primeraný k zvyšku zostavy.

A po zapojení nového zdroja začať pekne od začiatku. Všetko odpojiť, a nechať na doske len zdroj a procesor. AK máš na doske VGA, tak tam pripoj monitor. Zapnúť dosku. Mala by pípnuť. To znamená, že spolupracuje s procesorom. Ďalším krokom bude zapojenie pamätí. Zase zapnúť a počkať, čo to spraví. Malo by sa už aj na monitore niečo objaviť. A tak postupne pripojiť HDD, GK a ostatné zariadenia. Tak zistíš, či niektoré nie je pokazené.

Neviem, nakoľko sa vyznáš v skladaní PC, ale ak si fakt začiatočník, tak takýto proces radšej prenechaj niekomu, kto sa v tom viac vyzná, lebo môžeš narobiť ešte viac zla.
basterr1000
29.10.08,17:07
ne naozaj nezavadzam. ako som to tam uz napisal najpred som chcel vlozit len cd romku a po spusteni uz to bolo az potom som tam dal tu grafiku lebo ked uz je problem viriesit ho naraz aby som tam zase nieco neposral nahodou bi sa to podarilo a potom po vlozeni grafiki znova tak preto ak som to tam zle visvetlil tak prepac. a vravim som to skusal aj bez vsekeho a stale nic dal som to aj do povodneho stavu a stale nic uz som si mislel ze jeto doskou {stale moze} ale aspon timto si mia trochu povzbudil bo uz neviem ako dalej ale ten zdroj o tom so to nevedel bo vzdi som si mislel zly zdroj nejde mi nic tak ti dakujem budem musiet skus
basterr1000
29.10.08,17:11
neviem najst nic ine
basterr1000
29.10.08,17:25
://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/document?lc=en&cc=us&docname=c01077641&dlc=en

nechce ma to pustiti vraj az po 15 prispevkoch tak zom len vimazal zaciato ale toto je to co som tam nasiel a rad bi som poslal foto ale neviem ako zmensit fotku bo vraj je privelka ale tato vizera presne ako moja
Chobot
29.10.08,22:20
://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/document?lc=en&cc=us&docname=c01077641&dlc=en

nechce ma to pustiti vraj az po 15 prispevkoch tak zom len vimazal zaciato ale toto je to co som tam nasiel a rad bi som poslal foto ale neviem ako zmensit fotku bo vraj je privelka ale tato vizera presne ako moja

Môj nerv...:confused::D, však to je HP doska... Ale čo to má spoločné s výrobcom ASUS? (to nebola otázka na teba, len taká moja básnická:rolleyes:).

Ale aspoň sme ju našli a viem, s čím máme do činenia.;) Takže na tej doske je aj built-in VGA port, teda zabudovaný vývod na monitor, je to ten konektor č. 12. Na tento vývod pripoj monitor a zapni PC. Ak sa niečo na monitore ukáže, tak problém bude buď v nastavení PCIe grafického slotu, alebo v grafickej karte. Ak sa tam nič neukáže, tak to je vážnejšie a vtedy bude treba začať tým zdrojom a zistiť, ktorý komponent je vadný.

Ale stále ma hlodá červík zvedavosti - máš zostavu jak "delo" (až na ten zdroj), stálo ťa to nemalé peniaze, kto ti to zostavoval? Najmä ak uvádzaš, že si amatér - využiješ vôbec takúto zostavu? Na čo používaš tento komp, na bežné kancelárske práce asi nie, lebo to by bolo, ako keby si viezol manželku k lekárovi kamiónom. Si hráč? Alebo tam máš nejakú náročnú grafickú aplikáciu? Len som zvedavý...:rolleyes:

A kde si kúpil tú ZD, lebo u naších predajcov som ju v ponuke nenašiel...:rolleyes:
Chobot
29.10.08,22:29
a vravim som to skusal aj bez vsekeho a stale nic dal som to aj do povodneho stavu a stale nic uz som si mislel ze jeto doskou {stale moze} ale aspon timto si mia trochu povzbudil bo uz neviem ako dalej ale ten zdroj o tom so to nevedel bo vzdi som si mislel zly zdroj nejde mi nic tak ti dakujem budem musiet skus

Stále nemôžeme s istotou povedať, že to nie je vadná ZD. Pokazené môže byť čokoľvek, hádam okrem HDD, tam skutočne by aspoň BIOS nabehol.
basterr1000
30.10.08,17:49
VGA som tiez skusil ale stale nic. Prepac mi to stou doskou. :mee: a niesom hrac nic tak zahram sa ale nie zase sialene ze den noc. A inak ked som si pozrel este raz papiere od cd romki presnejsie {blu-ray disc rewriter a hd dvd-rom drive} to je v jednom tak tam pisali o tom ze to bude papkat vela energie ale ja som to nejak presvihol teda dufam ze je to to. teda ten zdroj ved uvidime cez vikend idem kupovat silnejsi. a to stim naco mi to je? ja viem ze to neviuzijem ale vies ako to je kedi si som chcel mat velmi dobre pc tak som to zacal realizovat
Stevo5
31.10.08,16:35
VGA som tiez skusil ale stale nic. Prepac mi to stou doskou. :mee: a niesom hrac nic tak zahram sa ale nie zase sialene ze den noc. A inak ked som si pozrel este raz papiere od cd romki presnejsie {blu-ray disc rewriter a hd dvd-rom drive} to je v jednom tak tam pisali o tom ze to bude papkat vela energie ale ja som to nejak presvihol teda dufam ze je to to. teda ten zdroj ved uvidime cez vikend idem kupovat silnejsi. a to stim naco mi to je? ja viem ze to neviuzijem ale vies ako to je kedi si som chcel mat velmi dobre pc tak som to zacal realizovat

Ak bude chyba v tom zdroji - prosím ťa poraď sa s niekým keď budeš ten nový kupovať.
Chobot
01.11.08,08:18
Ak bude chyba v tom zdroji - prosím ťa poraď sa s niekým keď budeš ten nový kupovať.

Ja som mu už vyššie poradil tento (http://www.agem.sk/?cmd=tovar_detail&product=8806866), čo ty na to, bude mu stačiť?:rolleyes:
basterr1000
01.11.08,10:23
tak som kupil tento
://video.aol.com/video-detail/trendsonic-ebuyer-650-watt-modular-psu-sli-certified/2379582256[/url]
neviem ci dobry ale bolo to ono dakujem pekne za pomoc a rady :)
vazne dakujem
Chobot
01.11.08,11:21
tak som kupil tento
://video.aol.com/video-detail/trendsonic-ebuyer-650-watt-modular-psu-sli-certified/2379582256[/url]
neviem ci dobry ale bolo to ono dakujem pekne za pomoc a rady :)
vazne dakujem


A kde si ho kúpil? Nikde u nás som značku Trendsonic nenašiel.

To akože teraz ti už PC funguje normálne? Aj s tou BD mechanikou?
Fero11
01.11.08,12:42
Ale aspon si moze byt na 100% isty, ze tam kde ma byt makke "i" tak ho tam urcite ma...... :)
basterr1000
01.11.08,12:50
tak teraz som z toho magor uz to robi zase to iste najpred to pekne islo. potom som ho vipol na cca 2h a ked som ho zase zapol uz to zase nejde moze to byt ze som znicil aj ten druhy?
basterr1000
01.11.08,13:01
skusil som to co si mi poradil uz predtim odpojil som vsetko a nechal som len ten novy zdroj a po zapnuti to pipne a potom dlhe pipnutie a tak dalej kretke dlhe ........................
basterr1000
01.11.08,13:06
no a po zapojeni pamete sa na obrazovke mi nic neukaze
basterr1000
01.11.08,13:24
teraz som tam zapojil hdd a uz to zase ide
tak uz vazne neviem
Chobot
01.11.08,15:31
teraz som tam zapojil hdd a uz to zase ide
tak uz vazne neviem

Ono niekedy mainstream je viac ako high-end. Netreba vždy a za každú cenu mať to najlepšie z najlepšieho. Neviem, či v praxi využiješ tú BD napaľovačku.

Tak nechaj len pripojené pamäte, GK a HDD 1-2 dni a uvidíš, či to bude stabilné. K BD disku neboli nejaké ovládače? Nie je tiež vylúčené, (hoci je to málo pravdepodobné), že niektorý komponent skratuje. To, ako sa to PC správa, je neštandardné. Možno by bolo fakt bolo dobré osloviť nejakého známeho, ktorý sa v PC lepšie vyzná ako ty, nech to všetko skontroluje fyzicky. Takto na diaľku je ťažké odhaliť chybu.
basterr1000
01.11.08,22:30
uz to to ide normalne vsetko som zapojil samostatne na ten zdroj a uz to prestalo vystrajat bo predtim to bolo vsetko na jednom kably. takze ak to dobre chapem tak ta mechanika musela odoberat velke mnozstvo prudu preto odisiel alebo nestihal ten prvy zdroj a potom si ten druhy vyzera nedokazal utiahnut vsetko cez jeden kabel tedaak som to dobre pochopil ale stale ti dakuje to stim zdrojom nieco nove co budem vediet dakujem
kio760
10.02.09,13:33
ja mam takyto problem doska abit-kg7 procesor amd ukazuje 1.6ghz naistaloval som windows vista ficalo procesor ukazoval bios ako neznamy,potom som ho chcel vymenit za rychlejsi amd athlon xp 1.8ghz nesiel bios ale vsetko ostatne ano potom som dal spat ten 1.6ghz co tam bol bios isiel aj vsetko,potom znova druhy amd athlon xp 1.4ghz nesiel bios znova som ho zamenil za 1.8ghz zase nesiel tak uz rozhodnuty ze to necham s tym co tam bolo dal som tam znovu ten 1.6ghz a uz nejde ani ten ale vsetko ostatne fici ventilator na grafike,disk huci ventilator na procaku ale ten bios uz nenabehuje.

co je stym???odisla doska alebo slot pre procak??
alebo ako to fixnut,opravit,rozbehat???

diki za pomoc
Chobot
10.02.09,13:56
ja mam takyto problem doska abit-kg7 procesor amd ukazuje 1.6ghz naistaloval som windows vista ficalo procesor ukazoval bios ako neznamy,potom som ho chcel vymenit za rychlejsi amd athlon xp 1.8ghz nesiel bios ale vsetko ostatne ano potom som dal spat ten 1.6ghz co tam bol bios isiel aj vsetko,potom znova druhy amd athlon xp 1.4ghz nesiel bios znova som ho zamenil za 1.8ghz zase nesiel tak uz rozhodnuty ze to necham s tym co tam bolo dal som tam znovu ten 1.6ghz a uz nejde ani ten ale vsetko ostatne fici ventilator na grafike,disk huci ventilator na procaku ale ten bios uz nenabehuje.

co je stym???odisla doska alebo slot pre procak??
alebo ako to fixnut,opravit,rozbehat???

diki za pomoc

Noo, ťažko povedať, čo si tam pošahal..:rolleyes:

Podľa popisu si asi tú dosku moc nešetril, keď si na nej vymieňal tie procesory ako ponožky. Výmena procesora je veľmi chúlostivá a ak si bol neopatrný, mohol si poškodiť nožičky procesora (ale to by si zistil aj vizuálne).

Teoreticky, ak si tie procedúry výmeny robil opatrne, tak by sa nemalo nič pokaziť. Treba len riadne nasadiť procák, a postupne dopĺňať komponenty - a zakaždým skúsiť zapnúť PC, či sa rozbehne. Tu som písal postup:

http://www.porada.sk/t82367-procesor.html

Ak to rozbehneš, pekne od začiatku nainštalovať Windows. Sa nedivím, že sa zbláznil Windows, pri každom väčšom zásahu (výmene dôležitého komponentu - procesor, ZD) je potrebné reinštalovať Windows.

A ešte vysvetli, čo to znamená "..nesiel bios .." "...ale ten bios uz nenabehuje...". To sa ako PC vôbec nerozbehne? Veď BIOS je základom pre spoluprácu komponentov. Neflashoval si náhodou nový BIOS? Pri flashovaní BIOSu sa stáva, že sa vymaže z EEPROM čipu a vtedy treba v servise dať nový čip.
kio760
10.02.09,14:46
takze vymeny som robil opatrne neposkodila som dosku ani procesor,problem e v tom ze nenabehne bios .pri starte pocitaca ti najprv nabehne bios detekuje vsetok hardware na doske a potom ide do windovsu,ale on nic zapnes a ide iba stava a ventilatory na vsetkom.

neflashoval som bios a teraz to uz nejde vobec uz ani stava nejde ani ventilatory.uz je ko
kio760
10.02.09,14:55
ono robil som to tisic krat ked vymenis procak na hociakej doske kolkorazy chces a ak ta doska ich podporuje musi ti ho detekovat bios vzdy a nemusis instalovat windows ide mi o bios ale s najvacsou pravdepodobnostou som kupil asi dovrzanu dosku kt.odisla do vacnych lovist
Chobot
11.02.09,08:24
ono robil som to tisic krat ked vymenis procak na hociakej doske kolkorazy chces a ak ta doska ich podporuje musi ti ho detekovat bios vzdy a nemusis instalovat windows ide mi o bios ale s najvacsou pravdepodobnostou som kupil asi dovrzanu dosku kt.odisla do vacnych lovist

A skúšal si resetnúť BIOS?

Treba začať od piky - ako som písal, všetko odpojiť, nasadiť len procesor, zdroj a pripojiť na monitor. Ak pípne dlhšie, znamená to, že našiel procesor. Potom PC vypnúť, pridať pamäte - zase zapnúť. PC by mal nejako pípnuť - pozri v manuáli pre ZD, koľko pípnutí čo znamená. AK je to OK, tak pridať HDD, GK a môžeš znovu pozrieť, čo sa objaví na monitore.

AK to v niektorom kroku nebude fungovať, tak zistiť chybu.

AK si resetol BIOS a nepomohlo to, tak je možné, že sa vymazal ten EEPROM čip. Ten je možné v servise nahradiť novým, alebo ho znovu naprogramovať - ale len v servise, doma to neurobíš. Mal som jednu takú dosku, kde sa vymazal tento čip a potom nenabehol BIOS. V rámci záruky to urobili za pár dní.

Ak je na doske poškodené niečo iné, tak nepomôže ani to, len kúpiť novú dosku. Záleží od toho, aká drahá je tá doska. AK je v cene okolo tisícky, tak by som sa s tým nepáral.:cool:
kio760
12.02.09,12:06
takze skusil som vsetko odpojil nechal len procak zdroj a dosku a bios mlci ani nepipne ale vsetky ventilatory ide aj stava.
kio760
12.02.09,12:07
aj ten bios som resetol hned este ked sa mi to stalo prvy krat ten bios mlci nepovie ani slovko to by bol dobry spion:)
kio760
12.02.09,12:11
uz prvy krat este ked to ficalo mi neslo do hlavy ako je mozne ze doska pre amd a v nej amd detekuje procesor ako neznamy