Fun
29.10.08,07:22
Chcela by som sa opytat, ci ma niekto skusenosti s platenou prehliadkou u nestatneho lekara. Konkretne ide o gynekologa, ktory je nestatny lekar a sestricka pri objednavani terminu na prehliadku ponukla terminy do konca tohto roka vo forme platenej prehliadky za Sk 300,-. Neplatena prehliadka je mozna az vo februari. Moze si lekar nesukromnej ambulancie pytat peniaze za prehliadku? Dakujem za odpoved.
sway
29.10.08,06:24
Chcela by som sa opytat, ci ma niekto skusenosti s platenou prehliadkou u nestatneho lekara. Konkretne ide o gynekologa, ktory je nestatny lekar a sestricka pri objednavani terminu na prehliadku ponukla terminy do konca tohto roka vo forme platenej prehliadky za Sk 300,-. Neplatena prehliadka je mozna az vo februari. Moze si lekar nesukromnej ambulancie pytat peniaze za prehliadku? Dakujem za odpoved.

No tu si nepýta peniaze za prehliadku, ale za prednostný termín..., či môže to veru neviem...;):rolleyes:
Nadena
29.10.08,06:30
Chcela by som sa opytat, ci ma niekto skusenosti s platenou prehliadkou u nestatneho lekara. Konkretne ide o gynekologa, ktory je nestatny lekar a sestricka pri objednavani terminu na prehliadku ponukla terminy do konca tohto roka vo forme platenej prehliadky za Sk 300,-. Neplatena prehliadka je mozna az vo februari. Moze si lekar nesukromnej ambulancie pytat peniaze za prehliadku? Dakujem za odpoved.

Ja platím u neštátneho gynekológa 600 Sk. Nezaplatím, čakám v čakárni. Je to o tom, že som obejdnaná na určitý deň a hodinu, vyšetrí ma komplexne. Keď nechcem, nemusím. Ale raz do roka sa to dá zvládnuť finančne a som kľudná, že som v poriadku. Takže nemusíš ani ty.
Tweety
29.10.08,06:37
Chcela by som sa opytat, ci ma niekto skusenosti s platenou prehliadkou u nestatneho lekara. Konkretne ide o gynekologa, ktory je nestatny lekar a sestricka pri objednavani terminu na prehliadku ponukla terminy do konca tohto roka vo forme platenej prehliadky za Sk 300,-. Neplatena prehliadka je mozna az vo februari. Moze si lekar nesukromnej ambulancie pytat peniaze za prehliadku? Dakujem za odpoved.
Je to tak, že na platenú máš nárok až vo februári, a kedže chceš ísť skôr, tak si túto neplatenú musíš samozrejme zaplatiť. Pretože túto teraz by mu ZP nepreplatila.
Fun
29.10.08,06:39
Dobre, chapem, ze by som nemala cakat a podobne veci, komplexne vysetrenie a podobne. Realita je vsak ina. Cakam, lebo takychto pacientok je tam viac. A okrem toho, bolo mi oznamene, ze krv mi brat nebudu, lebo vraj to uz nerobia. Zaujimave. Mna tych 300 netrapi. Otazka, ze fakt za co to je.
Fun
29.10.08,06:43
Chapem. Dakujem.
Nadena
29.10.08,08:05
Tak sa opýtaj, za to nič nedáš.
chlap
29.10.08,09:34
Chcela by som sa opytat, ci ma niekto skusenosti s platenou prehliadkou u nestatneho lekara. Konkretne ide o gynekologa, ktory je nestatny lekar a sestricka pri objednavani terminu na prehliadku ponukla terminy do konca tohto roka vo forme platenej prehliadky za Sk 300,-. Neplatena prehliadka je mozna az vo februari. Moze si lekar nesukromnej ambulancie pytat peniaze za prehliadku? Dakujem za odpoved.

Trochu dlhšie vysvetlenie financovania zdravotníckych zariadení:

Zdravotníctvo v SR funguje tak, že ja ako pacient si platím zdravotné poistenie. Zdravotné poisťovne takto vyzbierané peniaze "strčia do jedného vreca" a z tohto vreca potom rozdeľujú peniaze zdravotníckym zariadeniam - t.j. platia im za to, že ich poistencom poskytujú zdravotnú starostlivosť.
Tieto peniaze ale neplatia bez rozmyslu, ale zmluvne určujú lekárom LIMITY, koľko pacientov môžu mesačne vyšetriť, alebo inak povedané, koľko im maximálne mesačne zaplatia. Takže lekár vie, že mesačne môže vyšetriť napr. 300 pacientov, pretože poisťovňa mu iba toľko zaplatí (lebo toľko vyšetrení si u neho zmluvne objednala). Ak sa teda u lekára na dané vyšetrenie objedná 900 pacientov, je jasné, že vznikne poradovník, ktorý bude mať koniec o 3 mesiace. Lekári si preto štátom nechali odobriť tzv. poplatky za prednostné ošetrenie, ktoré keď pacient zaplatí, tak je prednostne ošetrený mimo poradia - lekár dostane zaplatené za svoju prácu a pacient je spokojný, že nemusí čakať.
Rozalka
29.10.08,16:54
Dobre, chapem, ze by som nemala cakat a podobne veci, komplexne vysetrenie a podobne. Realita je vsak ina. Cakam, lebo takychto pacientok je tam viac. A okrem toho, bolo mi oznamene, ze krv mi brat nebudu, lebo vraj to uz nerobia. Zaujimave. Mna tych 300 netrapi. Otazka, ze fakt za co to je.
Tá vaša sestrička si to zrejme nevie zorganizovať. Bežne si priplácam za objednanie na presnú hodinu, zatiaľ len jeden jedinýkrát ma zavolala len o pár minút neskôr, pretože predomnou bola u lekára pacientka na vozíku a trvalo jej trochu dlhšie, kým sa obliekla.
BXLmiami
30.10.08,00:57
Lekar v sukromnej ambulancii je podnikatel ako kazdy iny a tak si za svoju pracu moze pytat placu.Prednostne vysetrenia su schvalene a ked nechces cakat na februarovy termin z poistovne,musis si to zaplatit.Co sa tyka preventivnych prehliadok,je presne stanovene poistovnou,co tam lekar smie alebo nesmie spravit,ci vysetrit.Na Tvojom mieste by som sa skor zamyslela nad zdravotnou poistovnou do ktorej platis peniaze,ake limity dava a nie nad tym,ci ma lekar narok na peniaze za pracu.