aja7777
29.10.08,07:48
Poďme si podiskutovať na túto tému.
Na našej škole majú učitelia po 2 až 3 krúžky.Začínajú s nimi hneď po vyučovaní.Štvrtá hodina končí o 11.45 a 11.45 začína krúžok. Kedy si má ten chudák prvák oddýchnuť a naobedovať sa???
katica.vargova
31.10.08,08:01
To je pekné, že máte takých aktívnych učiteľov, ale berú ohľad na seba, aby si odfajkli krúžok? Ak dobre viem, tak krúžok máme viesť s min počtom hodín 60 ročne. To akože pracujú s takým nasadením, že tie hodiny dodržia, pretože vidia, že sú ohodnotení za svoju prácu finančne, alebo im stačí detská radosť?
Každopádne by si Tvoju otázku mala smerovať priamo na svojich kolegov.
lubinami
31.10.08,20:43
Reagujem na tú štvrtú hodinu? máte posunuté vyučovanie ?, u nás končí 4 hodina 11,15 a 1 ročník by mal mať medzi 4 a 5 vyučo. hodinou 30 minutovú prestávku, jedine ak sa jedná o nejakú spojenú dvojhodinovku výchov- V.V alebo T.v., môžu byť spojené. Takže neviem, tá krúžková činnosť by mohla byť len od 11.50 hod. a deti by mali byť odpočinuté, záleží aj od krúžku .
aja7777
01.11.08,07:57
Nemáme posunuté vyuč. Začíname o 8.05 hod., s malými prest. po 10 min. a veľká 20 minút. Takže 4 vyuč. hodina končí o 11.45 hod. Učiteľky si deti zoberú na obed, ale to už im beží krúžok cca. 30 min. sú v jedálni, ale za krúžkové prachy.
Dáša_
01.11.08,08:21
Ja neviem, pripadá mi, že riešiš nepodstatné veci.

Ja robím v škole tiež krúžok. Už druhý rok. Krúžok je vypísaný tiež hned po skončení 5 hodiny. Zopar detí ide najskor na obed, tak pridu trochu neskor. Ale su aj deti, ktore na obed nechodia. Začinam s tymi. Neviem, či je podstatné, či naozaj to dieťa strávi presne 1 a pol hodiny na kružku, alebo to, že ho tá činnosť baví a stíha urobiť to, čo je naplánované.
Minulý rok, ked som začínala, tak som sa veľmi trápila, že nie vždy som zaujala všetkých 16 detí. Dnes sa s tým už netrápim - maju aj nahradnu činnsoť a ked sa im nechce vyrábať to, čo navrhnem, robia si iné. A na čas sa veľmi nepozerám. Proste občas urobíme naplánované veci rýchlejšie - napríklad keD sme vyrábali voňavé mydlá. Ale posledne sme robili koralkové ozdoby na vianočný stromček a to ich tak bavilo, že robili úplne všetci a ešte som nastavovala pol hodiny, aby si každé odnieslo aj niečo domov aj niečo ostalo v kole.

Tým chcem povedať, že je podstatnejšie to, či sú deti na krúžku spokojné, či ich činnosť baví. Alebo tam chodia iba z prinútenia.