anda
17.05.05,10:28
Poraďte mi prosím, ako zaúčtujem v PÚ daň z mimoriadnej činnosti a z bežnej činnosti.Nesedí mi to - HV z bež. činnosti, ani z mim. činnosti.Má sa rovnať zaplatená daň z daňového priznania so sumou zaúčtovania 591 a 593? Podávali sme aj opravné daňové s výššou sumou dane.
anda
20.05.05,08:06
Už to je vyriešené.
ondrejvla
22.05.05,14:26
pripojim otazku- nie som v tejto veci vobec znaly,tak budte zhovievavi:) .

1.je zmluva o spolupraci v oblasti sluzieb-praca popri zamestnani
2.cenove dojednanie-cena je povedzme 100 Sk/h BEZ DPH
3.Objednavatel je platcom DPH
4.Dodavatel nie je platcom DPH
-kolko vlastne dostane objednavatel
Z toho čo som porozumela, sa ti pokúsim odpovedať:
1. neviem, čo myslíš práca popri zamestnaní-služba? Buď je to služba na základe nejakej zmluvy pre SZČO alebo PO, alebo je to dohoda o vykonaní práce?!...
podľa ďalších bodov sa jedná pravdepodobne o nejakú zmluvu medzi dvomi zmluvnými stranami - cena včítane DPH 119,-Sk ak by bol dodávateľ platiteľ DPH!
2. Dodávateľ vystaví OF 100,- Sk
3. A čo má dostať objednávateľ? - on predsa dostane faktúru!, dodávateľ je ten, ktorý práce vykoná!!!!!!!!!!!!!
Napíš jasnejšie o čo ti ide, lebo inak neviem pomôcť!
lenkak
22.05.05,14:28
Zišlo by sa presnejšie popísať čo by si chcel vedieť.
pyton
22.05.05,15:29
Keď sa snažím porozumieť tvojej otázke, tak keď objednávateľ je ochotný zaplatiť 100,-Sk bez DPH a dodávateľ nie je platiteľ DPH, tak si myslím, že objednávateľ sa bude chcieť dohodnúť na konečnej sume 100,-Sk. /Podstatné je, že dodávateľ NIE JE platiteľ DPH, takže na tých 100,- Sk nemôže dať žiadnu DPH./
Manual
22.05.05,15:45
pripojim otazku- nie som v tejto veci vobec znaly,tak budte zhovievavi:) .

1.je zmluva o spolupraci v oblasti sluzieb-praca popri zamestnani
2.cenove dojednanie-cena je povedzme 100 Sk/h BEZ DPH
3.Objednavatel je platcom DPH
4.Dodavatel nie je platcom DPH
-kolko vlastne dostane doadavatel ?Jaro, ja to chápem nasledovne:
Dodavatel spraví službu za 100 Sk s čím odberatel súhlasí. Ak môže dodavatel vystaviť faktúru aj keď robí /podniká ?/popri zamestnaní tak mu bude faktúrovať 100 Sk a nepozerá na to, či je odberatel plátca DPH alebo nie to ho nezaujíma. Odberatel mu zaplatí 100 Sk a to je celé príjem pre dodavatela a odberatel si to dá celé do výdajov, bez členenia na DPH, pretože nakúpil službu od neplátcu DPH. Myslím, že je to zrozumitelné. Prípadne doplň otázku.
Pený podvečer...
Manual
22.05.05,16:25
dakujem-asi som to dost zamotal-skusim znova

Mam zmluvu na vykon prace popri zamestnani- dohodou(to je ta sluzba-oprava PC ako externista)-podla hodinovej sadzby dostanem 100Sk(bez DPH).
Ale dostanam realne 81 Sk(na ruku)-
V tej zmluve je -
3.Objednavatel( firma, pre ktoru pracujem) je platcom DPH
4.Dodavatel( t.j. ja) nie je platcom DPH
Sa mi tych 81 Sk nejako nezda-akoby bolo 2x odratana DPHJaro, ako som napísal. Ty si sa dohodol na sume 100 Sk na hodinu a tých 100 Sk Ti aj dajú a to je tvoj príjem. Bez ohladu či si to robil pre plátcu DPH, alebo neplátcuDPH. To je všetko. A tých 100 Sk faktúruješ? Ale aj tak je to jedno Tebe dajú 100 Sk.
Viki
22.05.05,16:53
Keby jaro.jaro uviedol aj to či má ŽL a bude fakturovať. Zatiaľ o fakturovaní nič nepísal.
Píše, že výkon popri zamestnaní - dohodou... uvažujem, čo ak je to už zrazená daň z príjmu 19%.

Takže jaro.jaro upresni ako to je... ako je formulovaná zmluva.
Ak to Ty fakturuješ, tak je to tak ako písal Manual - 100Sk/hod.
Ak je v zmluve, že 100Sk pred zdanením, tak Ti patrí tých 81Sk
Viki
22.05.05,17:12
Takže to bude asi dohoda o vykonaní práce? ano?
Z takej dohody zamestnávateľ-odberateľ zrazí zo 100Sk 19% daň z príjmu a Ty dostaneš na ruku - tak ako píšeš 81Sk - 19Sk je daň z príjmu.
Manual
22.05.05,17:17
Viki, ale jeho nezaujíma zdanenie - daň z príjmu ale DPH. A tam nie je čo riešiť Odberatel mu dá 100,- Sk a hotovo nie ? Ci to zdaní je iná vec a odberatel ho v zmysle oznamovacej povinnosti na DU oznámi, až keď mu za rok vyplatí 100000,- nie ?
Jaro asi sa nerozumieme. Ty čo podpisuješ, keď Ti dávajú peniaze ?
Viki
22.05.05,17:22
Keďže píše, že dostane na ruku 81Sk tak mi to vychádza len tak, že tých 100 už zdanili.
DPH som sa ani nezaoberala, lebo tam nie je čo riešiť.
Tak, čo myslíš prečo dostáva len 81Sk ?
Manual
22.05.05,17:26
Ano, je to podla toho zdanené, preto sa pýtam čo podpisuje. Veď nech napíše polopate ako mu dávajú peniaze, či má výplatnú pásku alebo čo. Ale on spomína stále DPH.
ondrejvla
22.05.05,17:32
Ale on chudáčisko asi skutočne nevie, čo podpísal a čo dostane popri poslaneckej činnosti!

Takže napíš čo si podpísal, ak je to dohoda o vykonaní práce( čo je čudné na upratovanie) tak máš dostať zdanené 81,-Sk, ako ti píšu tí predo mnou, prečo teba trápi DPH, keď : nie si živnostník, nie si plátca DPH, nefakturuješ! Ty si sa len s tou DPH zamotal.
Viki
22.05.05,17:33
Ano, je to podla toho zdanené, preto sa pýtam čo podpisuje. Veď nech napíše polopate ako mu dávajú peniaze, či má výplatnú pásku alebo čo. Ale on spomína stále DPH. Veď presne tak. Keď napíše čo podpisuje, budeme múdrejší.
Tá DPH už bola vysvetľovaná vyššie, tak som to zobrala ako vyriešené.
Len to ma napadlo, že to bude asi dohoda, keď dostáva len 81Sk
Manual
22.05.05,17:36
vyplatna paska (vyuctovanie)- je 81 Sk z kazdych 100Sk.Teraz si ale uvedomujem ,ze asi spomenuta DPH a dan z prijmu nebudu tie iste veci:rolleyes:No a sme doma, máš to zdanené a je to dobre.
Viki
22.05.05,17:38
Takže je to správne, z tých 100Sk je odvedená daň z príjmu 19Sk.
Daň a DPH nie sú tie isté veci, ale aspoň si nás vyskúšal :)
lenkak
22.05.05,17:41
vyplatna paska (vyuctovanie)- je 81 Sk z kazdych 100Sk.Teraz si ale uvedomujem ,ze asi spomenuta DPH a dan z prijmu nebudu tie iste veci:rolleyes:
To je krásne zistenie.
lenkak
22.05.05,17:44
Si špica, len sa pýtaj aj naďalej.
lenkak
22.05.05,17:47
Len to nechaj na pokoji.
ondrejvla
22.05.05,17:57
sak som varoval- ze som (uctovnicky)amater a spickovy profesionalny politik;)
Keď si špičkový profesionálny politik, tak aspoň trošku by si mal rozumieť aj úplne jednoduchým zákonom! Alebo...
Ale, radšej nič!
ondrejvla
23.05.05,04:22
naco? ved dolezita je sila mojho nezastupitelneho mandatu-stal nemale peniaze...:( .Pravda ,nie moje:cool:

Este raz dik,majte sa setci pekne a nerobte tak dlho do noci! :)
Jaro.jaro, nie je správne, že si strieľaš z našej bezplatnej pomoci tebe aj iným! Myslíš, že niekoho bude dlho baviť nechať sa urážať takýmito úbohosťami?! Nie všetko, čo sa tebe zdá vtipné, je aj v skutočnosti vtipným!
A potom, myslíš. že už nikdy viac nebudeš potrebovať našu radu? - po tomto pochybujem, že niekto z tých, čo sme sa ti tu snažili poradiť, ti bude ochotný opäť pomôcť! Tak sa len drž svojej "poslaneckej" metly, tá ti pristane najväčšmi!
Nerada urážam ľudí a ubližujem im, ale toto bola sila, vážený!
http://www.porada.sk/images/icons/icon4.gif
jaro.jaro
23.05.05,07:53
nikto nikoho neurazal-sak smajliky....

ze si to zle pochopil, nuz pardon-strielal som si z poslaneckeho mandatu(ako reakcia na poznamku ) a pokial viem,tak som sa podakoval za radu.Nepoznas zart....:rolleyes:
Zita5
23.05.05,08:52
Inak by som sa ani nečudovala , keby si bol poslanec ;)
heket
23.05.05,09:11
na ďakujem pekne za takýchto poslancov.Všetko či si tu jaro.jaro napísal by som radšej nikdy nečítala.Prajem Ti v tvojej práci veľa zdaru. Myslela som si o našej politike už všeličo , ale toto je exemlárne.
andrej_rv
23.05.05,09:38
kruci- zeby si nepoznala ironiu??? ja predsa nie som ani poslanec:D ,ani nemam nic spolocne z uctovnictvom,ani so zakonmi,dokonca ani s ekonomiou....keby si pozrel zaciatik, tak to vies..
No, radsej koncim....Ja som síce postrehol, že ide o iróniu, ale tie Tvoje duchovné cvičenia (odhliadnuc od počiatočného príspevku) by patrili skôr do kýblika "Po porade", (tam, kde Mojsejovci), aby si zbytočne nemotal ľudí, ktorí naozaj potrebujú pomoc.
heket
23.05.05,09:56
divná irónia.Nebudeš niekedy potrebovať ozaj poradiť!?
ondrejvla
23.05.05,14:12
chodim na vselijake fora,pocnuc IT a konciac medicinou- ale s takymi reakciami ako u niektorych som sa naozaj nestretol...Co su erupcie na Slnku?
A ked budem potrebovat poradit, urcite sa ozvem-mozno zmenim nick,alebo este lepsie IP adresu,aby niektori nemali problem...
Vieš, aj žart má svoju hranicu! Možno by ti mnohé z nás mohli byť nielen matkami, ale v mojom prípade možno aj starou mamou, čas ktorý sme venovali tebe, lebo sme ti chceli pomôcť, bol stratený! A možno práve niekto iný potreboval pomoc, a my sme ho nezbadali... A uvedom si, že my nemusíme, my chceme! A práve takí ako ty to zneužijú...
jaro.jaro
23.05.05,15:43
dufam ,ze som to vyriesil k obecnej spokojnosti a ze uz nebudu moje vyplody nikoho oberat o cas
Johanka
23.05.05,16:24
jaro.jaro, a čo si akože vyriešil? Akurát si pár ľudí vytočil!
jaro.jaro
23.05.05,16:52
tak predsa vam chybam:) -existuje dopyt po mojich vyplodoch....;) .Ake ze vyhovorky na stratu casu....
andrej_rv
23.05.05,17:07
tak predsa vam chybam:) -existuje dopyt po mojich vyplodoch....;) .Ake ze vyhovorky na stratu casu....Jaro, naozaj by sa uplatnil aj ako poslanec... Ak si si nevšimol, svoju tvorbu prezentuješ v téme "Daň z príjmu". Ak sa potrebuješ literárne realizovať, tak si založ nejakú tému v časti "Po porade", a tam píš, koľko chceš a čo chceš. Len si uvedom, že ľudia potrebujúci radu v oblasti dane z príjmu asi nie sú zvedaví na to, čo si doteraz v tejto téme vyprodukoval.
jaro.jaro
23.05.05,17:27
tak uz psss...tichucko....uz nerusim(aj ked som si vsimol, ze podla casu servera(aj ked je o hodinu posunuty) boli posledne prispevky pred hodinou-tak sa snad nic take nestalo...).Tak tentoraz uz naozaj......len aby niekto zase.....