sojciakova
29.10.08,08:37
Dostali sme na asistenta učiteľa viac financií ako minieme. Čo s tým. Treba ich vracať štátu? Alebo ich môžeme previesť do ďalšieho roka ako to robíme s dopravným.Doteraz sme to totiž nerobili. Len teraz som sa naučila čítať štatistické výkazy o práci ,ktoré robí mzdárka.
judita1971
29.10.08,10:42
Zúčtovala si aj poistné fondy /620/ na asistenta učiteľa ?
judita1971
29.10.08,11:08
http://www.minedu.sk/index.php?lang=sk&rootId=221

na tomto odkaze si nájdi smernicu k asistentom učiteľa, je to 19/2006 čl. 7 hovorí o zúčtovaní.

Neviem ako to robia inde, ale ja si náklady na asistenta učiteľa zúčtovávam každý mesiac interným dokladom. V analytike si totiž vediem samostatne čerpanie na asistenta učiteľa, na vzdelávacie poukazy aj na dopravné. Tak viem kedykoľvek preukázať čerpanie.
Po oznámení rozpočtu na asistenta učiteľa zväčša je to najprv rozpočet na 8 mesiacov /2/3 rozpočtu si rozpočítam, koľko mi vychádza na jeden mesiac . Najprv sme dostali 110 tis. Sk, čiže na jeden mesiac som mala 13750,- Sk. Čiže som každý mesiac zúčtovala na asistenta na 611 10180 a 3570 ako náklady na 620. Po úprave 10 tis. Sk som to prepočítala a interným dokladom som doúčtovala čerpanie .

Toho roku, teraz došli papiere, je na jedného asistena učiteľa na mzdy a odvody 180 tis. Sk. Čiže na 1 mesiac to robí 15000,- SK na 610+620. Čiže na Tarifný plat na jedného vychádza cca 11,110,- Sk. Som aj personalistka- mzdárka, čiže viem, že asistenti učiteľa sú zaradení v 7 platovej triede a tam je základ bez praxe 11.180,- Sk. Čiže ak ste dostali tak ako my a máte asistenta učiteľa na 100 % úväzok, nemali by sa ti zvyšovať peniaze.

Takže si vyžiadaj od mzdárky podklady. Rada ti v tom pomôžem .
sojciakova
30.10.08,06:04
Ďakujem veľmi pekne za odpoveď. Určite si podklady od mzdárky vyžiadam a ozvem sa.
asma
30.10.08,08:47
ak ti po zaúčtovaní mzdy a odvodov na asistenta uciteľa zostanu nejake financie, ktore boli na neho určene mali by sa vratit - ide totiž o účelovú nemormatívnu dotáciu ktorá sa vykazuje zvlášť aj vo výkazoch
judita1971
30.10.08,09:36
Zvýšiť sa ti môžu napr. keby bol na PN.
sojciakova
07.11.08,05:37
Ahojte. Ďakujem za rady. Stretla som našu mzdárku a dohodli sme sa, že mi pošle výstup z počítača, kde budem mať asistenta samostatne od 1 do 10 mesiaca- koľko zarobila a aké boli za ňu odvody a a na základe tohto papiera si ju zaúčtujem na samostatnú analytiku. Super že to nemusím počítať ručne. Aj tak by som len narobila kopec chýb. Ahojte.
sojciakova
07.11.08,11:42
Teraz som zistila, že budeme mať asi o 30 000,- Sk viac na asistenta ako minieme na jej mzdu. Chcem sa opýtať, či ich môžeme minúť na nejaké pomôcky pre ňu, alebo to bude treba vrátiť späť do ŠR. Poraďte.Ďakujem.
judita1971
07.11.08,11:55
Tieto finančné prostriedky môžeš použiť iba na mzdy a odvody poistného - v hore priloženom odkaze na smernicu k asistentovi učiteľa je to tam určené. Už v nadpise a potom ďalej v texte sa píše o tom na čo sa to dá použiť.
sojciakova
19.11.08,12:31
Ďakujem Ti za odpoveď. Ahoj.
chisa
13.12.08,14:57
Dobry den, chcem sa opytat, aka je vyska platu asistenta ucitela. Viem, ze momentalne je odsuhlasenych 15 000,-Sk mesacne na jedneho, ale akosi mi nie je jasne, ako sa vypocitava celkovy cisty mesacny prijem, nakolko asistent je zaradeny do 7.plat. triedy s tarif. platom 11 140,-Sk, kam sa teda zvysok "stratil". Tarif. plat je vlastne mzda v hrubom?Pytam sa preto, nakolko pracujem ako asisten ucitela(mam VS vzdelanie), avsak neviem sa dopatrat, z akeho dovodu mi vychadza min. mzda. Dakujem
judita1971
13.12.08,16:01
na jedného asistenta je 15.000,- Sk, sú v tom mzdy /tzv. hrubá mzda / ale aj odvody, ktoré platí zamestnávateľ. Ty nie si platená podľa toho, koľko je na teba schválené, ale podľa zaradenia do platovej triedy a praxe. Choď za pracovníčkou, ktorá u Vás robí mzdy a ona ti určite vysvetlí. Taktiež musíš mať rozhodnutie o plate, kde je uvedené tvoje platové zatriedenie. Máš tam mať uvedenú triedu a roky praxe k 1.1. Pracuješ na 100 % úväzok ?
chisa
13.12.08,16:56
v prvom rade dakujem za info-odpoved, ano pracujem na 100perc. uvazok, mam VS vzdelanie II.stupna.
mima8
30.03.09,20:35
chcem sa spýtať, vie mi niekto odpovedať, prečo mi v škôlke hovoria, že deti so zdravotným postihnutím nemôžu mať asistenta učiteľa, keď som našla materiály, ktoré toto tvrdenie vyvracajú.( Tvrdia mi, že asistenta učiteľa môžu mať iba deti na základných školách. ) Čím mám argumentovať u vedenia, že na zavedenie funkcie asistenta učiteľa od 1.9. musia požiadať k 31.5. príslušný Krajský školský úrad a potom nebude problém ani s ufinancovaním tohto miesta. Pretože doteraz bol a je problém so zaplatením.
veľmi pekne ďakujem za odpoveď
judita1971
31.03.09,05:28
chcem sa spýtať, vie mi niekto odpovedať, prečo mi v škôlke hovoria, že deti so zdravotným postihnutím nemôžu mať asistenta učiteľa, keď som našla materiály, ktoré toto tvrdenie vyvracajú.( Tvrdia mi, že asistenta učiteľa môžu mať iba deti na základných školách. ) Čím mám argumentovať u vedenia, že na zavedenie funkcie asistenta učiteľa od 1.9. musia požiadať k 31.5. príslušný Krajský školský úrad a potom nebude problém ani s ufinancovaním tohto miesta. Pretože doteraz bol a je problém so zaplatením.
veľmi pekne ďakujem za odpoveď

nemáš čím argumentovať, neviem aké materiály máš ty, ale existuje smernica MŠ SR č. 16/2008 o asistentoch učiteľa:


Táto smernica upravuje
a) poskytnutie finančných prostriedkov zriaďovateľom škôl1) pre školy2) na mzdy
a odvody do poistných fondov asistentov učiteľa pre žiakov so zdravotným
znevýhodnením alebo pre žiakov s nadaním (ďalej len „asistent učiteľa“), vrátane
poistného a príspevku zriaďovateľa školy do poisťovní,

poznámka 2/ je

2) § 27 ods. 2 písm. b), § 95 ods. 1 písm. b) až e) a § 104 ods. 1 písm. b) a c) zákona č. 245/2008 Z. z. o výchove
a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení zákona č. 462/2008 Z. z.

A z tejto poznámky mi vychádza , že materské školy nemôžu mať asistenta učiteľa. Mrkni sa na paragrafy a uvidíš.
mima8
31.03.09,08:06
mám v rukách,okrem Smernice č. 16/2008-R, aj nový školský zákon č.245/2008 Z.z.,v ktorom sa v Prvom oddiely § 28 odst.14 hovorí: v materskej škole môže pôsobiť aj asistent učiteľa. ..... Kde sa dovolám pravdy? Kto mi správne vysvetlí zákon, aby som vedela argumentovať?
judita1971
31.03.09,08:50
mám v rukách,okrem Smernice č. 16/2008-R, aj nový školský zákon č.245/2008 Z.z.,v ktorom sa v Prvom oddiely § 28 odst.14 hovorí: v materskej škole môže pôsobiť aj asistent učiteľa. ..... Kde sa dovolám pravdy? Kto mi správne vysvetlí zákon, aby som vedela argumentovať?


obráť sa na Ministerstvo školstva, aj zákon aj smernica je ich, ony sú tí praví, čo ti môžu k tomu dať vysvetlenie. Pôsobiť asistent učiteľa môže, ale či dávajú na to peniaze. Alebo zavolaj na krajský školský úrad. Tam sa predkladajú žiadosti o asistenta učiteľa.Ak zavoláš na Ministerstvo školstva, možno upozorníš na chybu, ktorá sa v smernici vyskytla a do septembra 2009 to opravia, alebo bude do septembra nová smernica..
mima8
01.04.09,19:38
ďakujem za odpoveď i radu. všetko dobré
chisa
03.06.09,16:15
Dobrý den, chcem sa opytat, pracujem ako asistent ucitela od oktobra minuleho roku.Prac. zmluvu mam uzavretu na dobu urcitu, teda do 30.6.2009. Otazka sa tyka mojej nevycerpanej dovolenky, resp. ci mam narok na jej preplatenie, alebo ako mam postupovat, kedze vycerpat si ju nemam ako, nakolko ziak, kt. sa venujem je ZTP a bez mojej pritomnosti by do skoly chodit nemohol. Dakujem za opoved.
Sabadka
03.06.09,16:31
Dobrý den, chcem sa opytat, pracujem ako asistent ucitela od oktobra minuleho roku.Prac. zmluvu mam uzavretu na dobu urcitu, teda do 30.6.2009. Otazka sa tyka mojej nevycerpanej dovolenky, resp. ci mam narok na jej preplatenie, alebo ako mam postupovat, kedze vycerpat si ju nemam ako, nakolko ziak, kt. sa venujem je ZTP a bez mojej pritomnosti by do skoly chodit nemohol. Dakujem za opoved.
Nevyčerpanú dovolenku ti zamestnávateľ preplatí pri ukončení pracovného pomeru.
chisa
03.06.09,16:33
dakujem za odpoved
chisa
04.11.09,09:18
dobry den, pracujem ako asistent ucitela pre ziaka so ZTP, chcem sa opytat, co v pripade, ak je ziak napr. chory,ako postupovat, teda ci mam narok ist ho napr. zameskane ucivo doucit pocas prac. casu,alebo nie,pripadne ake povinnosti mam, ak ziak nie je v skole z dovodu choroby.dakujem za info.
Sabadka
04.11.09,11:00
dobry den, pracujem ako asistent ucitela pre ziaka so ZTP, chcem sa opytat, co v pripade, ak je ziak napr. chory,ako postupovat, teda ci mam narok ist ho napr. zameskane ucivo doucit pocas prac. casu,alebo nie,pripadne ake povinnosti mam, ak ziak nie je v skole z dovodu choroby.dakujem za info.

Správne si to napísala, ty pracuješ ako asistent učiteľa a a nie ako asistent žiaka so ZTP. Určite máš pracovnú náplň, takéto detaily ako opisuješ musí riešiť tvoj priamy nadriadený.
chisa
04.11.09,14:16
dakujem za info...:)