mzm
29.10.08,10:03
Chcela by som sa opytat, ci mozem priznat narok na 25 dni dovolenky 34 rocnemu zamestnancovi, ktory odpracoval 10 rokov v USA a 5 rokov vo Velkej Britanii.
Staci ako doklad pracovny posudok, v ktorom je uvedene obdobie trvania pracovneho pomeru? Vopred dakujem za odpoved.
Chobot
29.10.08,10:09
Chcela by som sa opytat, ci mozem priznat narok na 25 dni dovolenky 34 rocnemu zamestnancovi, ktory odpracoval 10 rokov v USA a 5 rokov vo Velkej Britanii.
Staci ako doklad pracovny posudok, v ktorom je uvedene obdobie trvania pracovneho pomeru? Vopred dakujem za odpoved.

A kde platil odvody? Tam, kde pracoval? Ja by som mu to len na základe pracovného posudku neuznal - pracovný posudok mu môže vystaviť akýkoľvek známy v zahraničí. TO nie je potvrdenie o odpracovaných rokoch.
mzm
29.10.08,11:11
A keby mi odovzdal potvrdenie o odpracovanych rokoch z USA aj z GB, mozem mu priznat 25 dni? Zapocitava sa tam aj praca mimo EU?
Chobot
29.10.08,15:12
A keby mi odovzdal potvrdenie o odpracovanych rokoch z USA aj z GB, mozem mu priznat 25 dni? Zapocitava sa tam aj praca mimo EU?


Myslím, že ak vierohodne preukáže, že toto obdobie pracoval, tak áno, lebo ZP v § 103 ods. 2 nepíše, kde musí pracovať:

(2) Dovolenka vo výmere najmenej piatich týždňov patrí zamestnancovi, ktorý do konca kalendárneho roka dovŕši aspoň 15 rokov pracovného pomeru po 18. roku veku.
mzm
30.10.08,05:47
Dakujem velmi pekne :)
Sica
10.05.11,07:00
Ja mam podobny problem. Zamestnankyna pracovala cca 9 mesiacov v Skotsku ako au-pairka. Chyba jej menej ako tych 9 mesiacov, ale keby som jej ich zapocitala, mala by narok na 25 dni. Cim sa mi ma preukazat, aby som jej to mohla uznat? Ma len viza v pase a peciatky, kedy prechadzala cez hranice :(
Dakujem.
Tweety
10.05.11,07:25
Ja mam podobny problem. Zamestnankyna pracovala cca 9 mesiacov v Skotsku ako au-pairka. Chyba jej menej ako tych 9 mesiacov, ale keby som jej ich zapocitala, mala by narok na 25 dni. Cim sa mi ma preukazat, aby som jej to mohla uznat? Ma len viza v pase a peciatky, kedy prechadzala cez hranice :(
Dakujem.
Tie víza sú na uznanie zápočtu málo,( z nich nie je jasné, že tam aj pracovala) musí mať konkrétny doklad o tom, že tam oficiálne pracovala.