kaja211
29.10.08,09:35
Pekný deň všetkým.
Mám jednu otázku v živnosti okrem iného mám maloobchod veľkoobchod. Keď napríklad kúpim v Poľsku botasky na bloček bez DPH / to je len príklad neberte to vážne/ale nevenujem sa predaju obuvy môžem si zaplatiť to DPH u nás?
Ďakujem za všetky odpovede.
Martin Mocko
29.10.08,08:38
Pekný deň všetkým.
Mám jednu otázku v živnosti okrem iného mám maloobchod veľkoobchod. Keď napríklad kúpim v Poľsku botasky na bloček bez DPH / to je len príklad neberte to vážne/ale nevenujem sa predaju obuvy môžem si zaplatiť to DPH u nás?
Ďakujem za všetky odpovede.

Pokiaľ kupuješ niečo v rámci EU a tovar slúži na podnikanie - preukážeš sa ako platiteľ DPH na SR - predávajúci ti predá tovar bez DPH a na SR urobíš "samozdanenie"

Pokiaľ kupuješ niečo v rámci EU a tovar NEslúži na podnikanie - nemôžeš sa preukazovať ako platiteľ - ale musíš kúpiť tovar s DPH štátu v ktorom nakupuješ.
kaja211
29.10.08,08:43
ďakuejm už to chápem.Pekný deň.
kaja211
30.10.08,10:16
Ešte jedna podotázka.
Čo ak mám montáž v živnosti a kúpim si trebárs aj u nás bagandže alebo monterky,ktoré používam na montáž.
ďakujem.
Tweety
30.10.08,10:22
Ešte jedna podotázka.
Čo ak mám montáž v živnosti a kúpim si trebárs aj u nás bagandže alebo monterky,ktoré používam na montáž.
ďakujem.
Dáš si ich do VOZD.
kaja211
30.10.08,10:37
Prosím ťa som úplný laik a VOZD je čo.Dík a prepáč za hlúpu otázku.
Tweety
30.10.08,10:53
Prosím ťa som úplný laik a VOZD je čo.Dík a prepáč za hlúpu otázku.
Výdavok ovplyvňujúci základ dane.
kaja211
30.10.08,11:17
čiže ak som to správne pochopil tak si to môžem dať do nákladov?Netreba mi k tomu neaký vnútorný predpis o používaní napr.ochranných pomôcok?