janaGT
29.10.08,10:57
manžel má podstúpiť kolonoskopické vyšetrenie, chodí k lekárke do SC, avšak bývame v TT.
Lekárka mu dala tel. do BA. aby sa objednal. Tam mu povedali, že objednávajú až na január.
Internistka aj obvodná povedali, že to nemôže dovtedy čakať.
Neviete mi poradiť poprípade nejakého súkromného lekára? Okolie BA a TT.
Barbara
29.10.08,10:09
možno, že ti toto pomôže je to v BA

http://www.zzz.sk/?profil=270
kornelia2
29.10.08,15:12
www.thalion.sk
BXLmiami
30.10.08,01:04
Treba sa obratit na Vasu zdravotnu poistovnu,je povinna zabezpecit Vam vysetrenie ,pokial to nemoze cakat.Nech povedia,ktory lekar ma este limity a ak nie,nech daju pisomny prislub ze to zaplatia.Ale priprav sa,ze sa im to pacit nebude.Nie su zatial zvyknuti,ze sa pacienti dozaduju svojich prav tam kde platia,lahsie je rozculovat sa v cakarni u lekara,ktory s tym vlastne nic nema.Limity urcuju zdravotne poistovne.
VladoaKatka
31.10.08,05:11
manžel má podstúpiť kolonoskopické vyšetrenie, chodí k lekárke do SC, avšak bývame v TT.
Lekárka mu dala tel. do BA. aby sa objednal. Tam mu povedali, že objednávajú až na január.
Internistka aj obvodná povedali, že to nemôže dovtedy čakať.
Neviete mi poradiť poprípade nejakého súkromného lekára? Okolie BA a TT.

Keď počujem alebo čítam, nakoniec som aj ja mala možnosť toto zažiť na vlastnej koži, že na vyšetrenie objednajú až o niekoľko mesiacov. Vtedy ma ide uchytiť od jedu. Načo potom sú vyjadrenia nespočetných lekárov v televíznych či v rozhlasových reláciach alebo aj v novinách, časopisoch o "včasnej diagnostike". Kde je tá včasnosť? Hlavne pri takých vyšetreniach, ktoré majú odhaliť závažné ochorenie a kolonoskopické vyšetrenie určite také je.
Tuto som niečo našla o právach pacienta, len škoda, že "Právo na prístup k zdravotníckym službám" je niekedy už neskoro:mee:.

Základné práva pacienta

Právo na prevenciu.
Právo na prístup k zdravotníckym službám.
Právo na informácie.
Právo vyjadriť súhlas (to znamená právo na prístup ku všetkým informáciám, ktoré umožnia vašu aktívnu spoluúčasť pri rozhodovaní o vašom zdraví).
Právo slobodného výberu (metód aj poskytovateľov).
Právo na súkromie a zachovanie dôverného prístupu.
Právo na rešpektovanie vášho času – každý má právo byť ošetrený v krátkom a vopred určenom čase.
Právo na dodržiavanie úrovne kvality.
Právo na bezpečnosť.
Právo na inovácie (prístup k novým metódam nezávisle od ekonomických (http://www.sme.sk/storm/itextg.asp?idh=2519774&ids=6) alebo finančných okolností).
Právo predchádzať zbytočnému utrpeniu a bolesti.
Právo na liečbu zohľadňujúcu osobné potreby.
Právo sťažovať sa.
Právo na náhradu škody.

Zdroj: www.udzs.sk (podľa Európskej charty)
Manual
31.10.08,05:50
manžel má podstúpiť kolonoskopické vyšetrenie, chodí k lekárke do SC, avšak bývame v TT.
Lekárka mu dala tel. do BA. aby sa objednal. Tam mu povedali, že objednávajú až na január.
Internistka aj obvodná povedali, že to nemôže dovtedy čakať.
Neviete mi poradiť poprípade nejakého súkromného lekára? Okolie BA a TT.
Janka skús tu, to som našiel na google:
http://klucho.blog.sme.sk/
http://www.gastroenterolog.com/
Dr. Klucho
janaGT
31.10.08,06:03
ďakujem všetkým za rady,
nakoniec sa včera objednal na 3.12. v Nemocnici sv. Alžbety na Heydukovej v BA.
feron
31.10.08,06:07
Zdravotné poisťovne sa nadúvali, aký ony idú robiť manažment pacienta, že dokážu zabezpečiť dostupnú a včasnú starostlivosť, zdá sa mi však, že nerobia nič v tomto smere. Skutočne podčiarkujem to, čo napísala BXLmiami vyššie, toto, v čom vám pomáhajú ľudia z porady, by mala na profesionálnej úrovni robiť vaša zdravotná poisťovňa. Platíte tam nemalé peniaze, preto za ne žiadajte služby! Presne v zmysle práv pacienta. Lekár je v tom nevinne (na 99%, možno sú výnimky). Je limitovaný vlastnou kapacitou, tiež je len človek a môže vyšetriť určitý počet ľudí denne, je limitovaný poisťovňou, ktorá mu povie, že môže urobiť mesačne obmedzený počet výkonov, ostatné robí zadarmo resp.za malý zlomok hodnoty vyšetrenia. (napr.na začiatku mesiaca dostane za vyšetrenie 500SK na konci mesiaca 150 alebo nič, hoci ide o také isté vyšetrenie-logika ako delo). A okrem toho musí počúvať aký je on zlý lekár, lebo má dlhé čakacie doby. A práve u tých dobrých odborníkov je čakanie najdlhšie, lebo majú najviac pacientov. Pacienti u nás pasívne sedia v čakárni namiesto toho, aby šli do poisťovne a žiadali to, čo im sľúbili a čo im patrí. A ozaj, spýtali ste sa niekedy svojho lekára, či mu vaša zdravotná poisťovňa preplatila vaše vyšetrenie? Môže sa stať, že peniaze poisťovni zaplatíte, ale lekár ich nedostane, hoci svoju robotu urobil. Taký je tu systém.
Ingrid Ondruskova
31.10.08,06:38
Možno trochu mimo témy...musím maximálne súhlasiť s feron...minule na mňa "vyskočila" /v dobrom/ detská lekárka, že jej VšZp/musím konkretizovať!!/ nepreplatila vyšetrenie môjho bábätka, že vraj preto, lebo sme malej neskoro vybavili zdravotný
preukaz /čo je pekná blbosť, lebo sme ho vybavili v riadnom termíne/ a lekárka musela niekoľkokrát utekať do poiťovne, aby si vyhádala preplatenie výkonu!! Poisťovne sú obyčajní darmožráči!!!