gjana
29.10.08,11:35
Dobrý deň, používam MRP podvojné účtovníctvo, stiahol si už niekto z vás poslednú verziu 5.60? Je tam zapracovaná možnosť vyskúšať si prechod na euro menu, postupovala som podľa postupu, ale v tej novej skúšobnej firme sa mi údaje v eurách neukázali, zostali v Sk? A tiež by tam mala byť zapracovaná možnosť zasielania faktúr mailom, ale tlačítko Email, ktoré by tam malo byť, sa mi neukazuje. Ako je to u vás?
zuzanatahotna
20.11.08,08:31
Dobrý deň. Mám podvojné účtovníctvo multiverziu, mám stiahnutú aj poslednú aktualizáciu a mám ten istý problém. Všetky body splnené a údaje zostali v Sk.
lenkak
25.11.08,08:43
možno ešte čoskoro vydajú novšiu prepracovanejšiu verziu, treba počkať, a vyskúšať znovu.
Chudíková Katarína
25.11.08,08:50
Ano, je to tak, iba sa čudujem, že to dajú ako novú verziu a vôbec im to nejde. Neviem ako vy, ale ja s touto firmou a ani s programom nemám dobré skúsenosti. Iba tento program som zdedila. Vracajú mi tlačiva na DPH z daňového úradu a pod. Ale aj zlá reklama je reklama....
mysimis
25.11.08,09:01
Ano, je to tak, iba sa čudujem, že to dajú ako novú verziu a vôbec im to nejde. Neviem ako vy, ale ja s touto firmou a ani s programom nemám dobré skúsenosti. Iba tento program som zdedila. Vracajú mi tlačiva na DPH z daňového úradu a pod. Ale aj zlá reklama je reklama....

Mne nevracajú tlačivá z DÚ a podávam už roky len z tohto programu všetky prehľady, hlásenia, DPH priznania i daňové priznania....
lenkak
25.11.08,12:15
Mne ako kde, Kn berie, Nz nie.
Natalyk
25.11.08,12:32
Mne v NZ ešte nevrátili nič, ale daňové priznanie som ešte neskúšala, ale ostatné berú.
emily 2
16.12.08,07:46
Dobrý deň. Mám podvojné účtovníctvo multiverziu, mám stiahnutú aj poslednú aktualizáciu a mám ten istý problém. Všetky body splnené a údaje zostali v Sk.

Je uz niečo nové,
funguje to niekomu ? Ja mám tiez MRP JU , ale tiez to mam stale v SK.

emily 2
emily 2
16.12.08,08:45
posúvam
hanelie
19.12.08,08:43
posúvam :)
Anja111
19.12.08,08:56
Včera pridali aktualizáciu, v ktorej je už prechod na EURO spracovaný, a pre tých čo majú aj program Daň z príjmu, tak je už aj DP za rok 2008... Zatiaľ som to ešte neskúšala.
Anja111
19.12.08,09:05
Doplním: Je to verzia WIN 6.00.531.
emily 2
19.12.08,09:09
prave predvcerom posielali z MRP e-mail, že to bude fungovať na prelome rokov , tak dik za info , ak stihnem vyskusam uz dnes

emily 2
emily 2
19.12.08,09:28
skusila som, ale majú technické problémy na akt. serveri , neprešla mi aktualizácia, asi nas je veľa zvedavých
skusim večer

emily 2
ALDA
19.12.08,09:32
PU prešlo, ale JU je zastavené, robia novú aktualizáciu. Možno večer už pôjde.
Lenka1979
26.12.08,11:43
Ahojte,
skúšali ste už niekto urobiť prevod dát do novej meny EURO po poslednej aktualizácii 6.00?
Lenka1979
28.12.08,16:44
.... posúvam...
krasnavila
28.12.08,21:10
ako mam postupovat pri prechode na euro v mzdovom programe MRP? hladala som info aj na stranke MRp ale nenasla som tam nic konretne
Lenka1979
31.12.08,15:09
...trošku tomu nerozumiem, či sa najprv preklopí len účtovníctvo firmy, aby sa mohlo od januára účtovať v eurách alebo sa musí najprv urobiť účtovná závierka až potom urobiť preklopenie firmy a následne pokračovať v účtovaní v novej mene. Ale skôr mi sedí to prvé. Skúšal to už niekto z vás? ĎAKUJEM.

PS: Veselého Silvestra a šťastný nový rok všetkým poraďákom a poraďáčkam a ich rodinkám.
nadka1
01.01.09,17:16
...trošku tomu nerozumiem, či sa najprv preklopí len účtovníctvo firmy, aby sa mohlo od januára účtovať v eurách alebo sa musí najprv urobiť účtovná závierka až potom urobiť preklopenie firmy a následne pokračovať v účtovaní v novej mene. Ale skôr mi sedí to prvé. Skúšal to už niekto z vás? ĎAKUJEM.

PS: Veselého Silvestra a šťastný nový rok všetkým poraďákom a poraďáčkam a ich rodinkám.
Dnes som úspešne prešla v JÚ na euro, treba postupovať presne podľa návodu na webovej stránke MRP. Prajem úspešný nový rok.
lenkak
01.01.09,19:25
31.12. dali na net novú verziu.
ondrejvla
01.01.09,19:33
31.12. dali na net novú verziu.

Lenka, ale nie mzdy, teraz som pozerala, mám plne aktuálnu verziu: 5.61.009 a nech som skúšala akokoľvek, nedalo sa mi upraviť mena na €, tak som si to musela pracne prepísať do excelu a dať prepočítať na € na príkaze na úhrady. Nemali by byť trošku čipernejší, alebo je to stále MRP, a tým nič nové pod slnkom?
lenkak
01.01.09,19:34
Mzdy na win verziu boli 23.12.
ani1
01.01.09,20:41
mam otazku, idem prvý krát používať MRP, prvý účtovný zápis bude povedzme 2.1, ešte som neskúšala, ale ak mam prázdnu databazu, idem robiť prvú faktúru vydanú, alebo prvý výdavkový doklad... ako urobiť konverziu, predtým? alebo už mi to pôjde v eurách? asi nie, že? ešte som to neskúšala..... pomôžte mi prosím...
lenkak
01.01.09,20:44
Pozri si nastavenie - Program, tam nájdeš akú máš menu.
Teraz si si inštalovala program, poprípade podľa verzie akú Ti dali, tak podľa toho, ale podľa všetkého bude mena ešte v Sk.
Lenka1979
02.01.09,16:19
Dnes som úspešne prešla v JÚ na euro, treba postupovať presne podľa návodu na webovej stránke MRP. Prajem úspešný nový rok.
...áno, jasné, určite budem postupovať len podľa návodu, ja len že či už máš ukončený rok 2008 a zaúčtované všetky posledné účtovné prípady, predtým, než si prešla na euro? Alebo môžem prejsť aj teraz? Nebude to mať negatívny dopad na účtovníctvo starého roku?
ĎAKUJEM
lenkak
02.01.09,16:59
Lenka,
Čo sa týka mrp starého roku, tak citujem z mrp:
4. Vo firme označenej starým rokom si môžete doúčtovávať starý rok.



5. Po zaúčtovaní všetkých účtovných prípadov do firmy označenej starým rokom (napr. 2008) skontrolujte súvahu, výkaz ziskov a strát a vytlačte všetky potrebné výstupné zostavy. Doplňte uzávierkové zápisy Účtovný denník / Funkcie / Ročný prevod / Doplnenie uzávierkových zápisov, čím uzavriete starý rok. Vytlačte konečné stavy, t. j. účet 702, podľa ktorých si potom môžete skontrolovať Počiatočné hodnoty v novom roku (napr. 2009).

– Pri doplnení uzávierkových zápisov sa automaticky vytvorí súbor konečných hodnôt.



6. Konečné stavy prenesiete do firmy označenej nový rokom nasledovne:

– Otvorte firmu s údajmi nového roku (napr. po stlačení kláves Ctrl+F).

– Otvorte Účtovný denník.

– Kliknite na Funkcie a vyberte Počiatočné hodnoty.

– V tabuľke počiatočných hodnôt vyberte Funkcie a následne Načítanie stavov z predchádzajúceho obdobia.

– Aby sa počiatočné stavy úplne zaktualizovali znovu kliknite na Funkcie a vyberte Aktualizácia počiatočných stavov.
lenkak
02.01.09,16:59
JU ide v pohode,

doúčtovanie starého roku, citujem z mrp:

4. Vo firme označenej starým rokom si môžete doúčtovávať starý rok.



5. Po zaúčtovaní všetkých účtovných prípadov do firmy označenej starým rokom (napr. 2008) skontrolujte Ročný výkaz a Výkaz o majetku a záväzkov.



6. Konečné stavy prenesiete do firmy označenej nový rokom nasledovne:

– Otvorte firmu s údajmi nového roku (napr. po stlačení kláves Ctrl+F).

– Otvorte Peňažný denník.

– Kliknite na Funkcie a vyberte Počiatočné hodnoty.

– V tabuľke počiatočných hodnôt ručne upravte hodnoty podľa konečných stavov z predchádzajúceho roka.
lenkak
02.01.09,17:01
...áno, jasné, určite budem postupovať len podľa návodu, ja len že či už máš ukončený rok 2008 a zaúčtované všetky posledné účtovné prípady, predtým, než si prešla na euro? Alebo môžem prejsť aj teraz? Nebude to mať negatívny dopad na účtovníctvo starého roku?
ĎAKUJEM

nemám zaúčtovaný komplet rok, žiaľ už potrebujem robiť príkazy aj v sk, aj v euro už v novom roku takže musela som prejsť na nový rok euro, aj keď by som najradšej počkala. Bude s tým viacej roboty, :o ale čo už.
Lenka1979
02.01.09,17:05
Ďakujem Leni,
práve o to mi išlo, vieš, že či môžem pokračovať v účtovaní v starom roku, lebo ho nemám uzavretý (tak ako bolo po starom) , či už robiť aj prevod na euro. Ale keďže január ešte neúčtujem, tak to zatiaľ nechám tak, no keď už budem musieť urobiť DPH za január 2009, už to budem musieť aj urobiť. A teraz, doúčtovávať prípady starého roku klasicky v starom roku, a účtovanie v "eur" urobiť už po urobení tej zmeny? Takže budem mať akoby dve firmy?
Neviem, či mi rozumieš, čo chcem. Ale aj tak veľká vďaka.
lenkak
02.01.09,17:08
Lenka
môj názor, čím dlhšie počkáš, lepšie pre Teba.
mám dve databázy,
jedna je rok 2008 - tam účtujem ešte staré veci v Sk,
druhá je rok 2009 - robená cez skopírovaný rok 2008, po uzávierke roka urobený prechod na euro a v tejto fi už účtujem len v eur.
Lenka1979
02.01.09,17:14
Lenka
môj názor, čím dlhšie počkáš, lepšie pre Teba.
mám dve databázy,
jedna je rok 2008 - tam účtujem ešte staré veci v Sk,
druhá je rok 2009 - robená cez skopírovaný rok 2008, po uzávierke roka urobený prechod na euro a v tejto fi už účtujem len v eur.
Lenže Leni, ako mám potom účtovať január? To už budem musieť urobiť ten prechod, však?
AnnaK
02.01.09,17:32
nemám zaúčtovaný komplet rok, žiaľ už potrebujem robiť príkazy aj v sk, aj v euro už v novom roku takže musela som prejsť na nový rok euro, aj keď by som najradšej počkala. Bude s tým viacej roboty, :o ale čo už.
Lenka prosím ťa, to účtuješ takto v PÚ alebo v JÚ. Lebo ja mám presne taký istý prípad, že mám mesačného platcu DPH s.r.o. a budem musieť prejsť na rok 2009 ale ešte nebudem mať urobenú účtovnú uzávierku. Nerobím to prvý raz, ale akosi mi to dnes nezapaľuje. Ako potom opravíš rok 2009, opravíš ručne počiatočné stavy podľa uzávierky roka 2008? Ja si už normálne nepamätám, ako som to robila pred rokom.
Rozalka
02.01.09,17:38
Lenže Leni, ako mám potom účtovať január? To už budem musieť urobiť ten prechod, však?
Nepoznám tento softvér, no predstavujem si to podľa Lenkinho popisu, že máš svoju firmu,
odložíš si ju - firma 2008
preklopíš - budeš mať firma 2009
a keď príde nejaký doklad do r. 2008, zaúčtuješ do 2008 a do ps 2009 pridáš.
lenkak
02.01.09,19:06
Lenka prosím ťa, to účtuješ takto v PÚ alebo v JÚ. Lebo ja mám presne taký istý prípad, že mám mesačného platcu DPH s.r.o. a budem musieť prejsť na rok 2009 ale ešte nebudem mať urobenú účtovnú uzávierku. Nerobím to prvý raz, ale akosi mi to dnes nezapaľuje. Ako potom opravíš rok 2009, opravíš ručne počiatočné stavy podľa uzávierky roka 2008? Ja si už normálne nepamätám, ako som to robila pred rokom.

Zatiaľ JU, zajtra sa budem "zabávkať" :( s PU, malo by to byť takisto.
PS ako som písala sa budú dať preniesť z roku 2008 po všetkých úpravach. Nemusia sa ručne opravovať PS.
lenkak
02.01.09,19:14
Horšie je to z faktúrami:

Ak máte vytvorenú firmu pre rok 2008 aj pre rok 2009 a potrebujete pridať prijatú faktúru z roku 2008, ktorá nie je uhradená do 31. 12. 2008, je potrebné ju zaradiť aj do firmy roku 2008 aj do firmy roku 2009. :o Pri zaradení faktúry z roku 2008 do firmy roku 2009 ju zadajte s dátumom starého roku, čiastky zadajte prepočítané do meny EUR a dajte ju zaúčtovať do denníka. Program zaúčtuje faktúru do denníka ako archívny zápis, ak je nastavené účtovné obdobie.
AnnaK
02.01.09,19:21
Lenka, veľmi pekne ďakujem za užitočné rady.
misomiso
02.01.09,19:44
Apropos - teraz sa fajne porovnavaju ceny. Ked si otvorite v 3 oknach ikea.sk, ikea.cz a ikea.at, tak zistite, ze rozdiely v cenach su casto aj 47%, mozno niekde aj viac (s vynimkou el. spotrebicov vzdy v neprospech Slovenska - bohuzial).

Napriklad pozrite sedacku TYLOSAND na http://www.ikea.com/sk/sk/catalog/categories/departments/living_room/10668/

a potom na http://www.ikea.com/at/de/catalog/categories/departments/living_room/10668/.

Pri takych rozdieloch sa uz oplati spravit tych par km naviac a nakupovat vo Viedni, pripadne v Brne.
Silvia123
04.01.09,13:08
Ja by som chcela prejsť na nový rok v PU čo najneskôr, teda až pokedy nebudem musieť robiť DPH-čku za január 2009, ale jediné čo sa v našej firme musí hneď od začiatku roka je -vystavovať faktúry, moja otázka je: dá sa otvoriť len nejaká dočasná firma, v ktorej budem vystavovať faktúry už len v EUR za január a keď si preklopím starý rok dajú sa tie faktúry z tej dočasnej firmy spolu s ich zaúčtovaním preniesť do roka 2009? Ja som to totižto v jednoduchom účte robila takto každý rok -lenže tam nebolo treba faktúry účtovať, takže neviem či sa to dá aj v podvojnom takto, aby mi robota nevyšla nazmar. Mimochodom čo sa týka kurzov, tak to mi všetko urobí mrp-program sám -teda všetko mi prepočíta sám konverzným kurzom??? Alebo to musím urobiť ja? A faktúry, ktoré mám v starom roku vystavené v EUR? -tie ako prepočíta? -prípadne aj všetky lízingy mám v EUR. Mám z toho obavy...
bbbbb
05.01.09,13:57
Dobrý deň! Robím prvý krát ročnú uzávierku v podvojnom účtovníctve. Nie je mi jasné ako mám postupovať pri prechode na euro. Mám mať skontrolovaný celý rok 2008? Aké uzávierkové operácie mám urobiť? Prosím o radu, ako postupovať? Ďakujem.
abel
05.01.09,14:14
Robím mzdy aj v MRP (DOS) aj v alfe. Kým v alfe mi príkazy k úhrade pri odvodoch za 12/2008 vystavilo v eurách, v MRP mi príkazy stále robí v Sk. Treba ešte čakať na nový upgrade v MRP? Na ich stránke som sa nič nedočítala.
lenkak
05.01.09,15:29
Dobrý deň! Robím prvý krát ročnú uzávierku v podvojnom účtovníctve. Nie je mi jasné ako mám postupovať pri prechode na euro. Mám mať skontrolovaný celý rok 2008? Aké uzávierkové operácie mám urobiť? Prosím o radu, ako postupovať? Ďakujem.

už som tu popis presne prikladala, uzávierky pu aj ju,prejdi si predchádzajúcu stranu.
Takisto hocikde v programe po stlačení klávesy F1, sa Ti zobrazí help menu a tam klikneš na Začíname - príklady, nájdeš postup,
takisto www.mrp.sk.
lenkak
05.01.09,15:30
Robím mzdy aj v MRP (DOS) aj v alfe. Kým v alfe mi príkazy k úhrade pri odvodoch za 12/2008 vystavilo v eurách, v MRP mi príkazy stále robí v Sk. Treba ešte čakať na nový upgrade v MRP? Na ich stránke som sa nič nedočítala.

áno. Posledná verzia je z 23.12. pre win, takže nepredpokladám, že pre mzdy v dose by bolo už euro vyriešené.
lenkak
05.01.09,15:33
Ja by som chcela prejsť na nový rok v PU čo najneskôr, teda až pokedy nebudem musieť robiť DPH-čku za január 2009, ale jediné čo sa v našej firme musí hneď od začiatku roka je -vystavovať faktúry, moja otázka je: dá sa otvoriť len nejaká dočasná firma, v ktorej budem vystavovať faktúry už len v EUR za január a keď si preklopím starý rok dajú sa tie faktúry z tej dočasnej firmy spolu s ich zaúčtovaním preniesť do roka 2009? Ja som to totižto v jednoduchom účte robila takto každý rok -lenže tam nebolo treba faktúry účtovať, takže neviem či sa to dá aj v podvojnom takto, aby mi robota nevyšla nazmar. Mimochodom čo sa týka kurzov, tak to mi všetko urobí mrp-program sám -teda všetko mi prepočíta sám konverzným kurzom??? Alebo to musím urobiť ja? A faktúry, ktoré mám v starom roku vystavené v EUR? -tie ako prepočíta? -prípadne aj všetky lízingy mám v EUR. Mám z toho obavy...

Nič nebudeš prepočítavať, program spraví konverziu Sk na Euro sám, po spustení konverzie.
Tie fa sa dajú v dočasnej firme riešiť. Export - import mám odskúšané len pri nezaúčtovaných fa, t.j. ja som si sama po importe vyšlých fa robila ich zaúčtovanie do denníka.
bazil
05.01.09,18:58
Dobrý večer, chcem sa opýtať, ako by sa malo zaokrúhľovať školné ( napr.poplatok za školskú družinu ), matematicky alebo eurocent nadol? Pýtam sa preto, lebo škola kam chodí moja dcéra to zaokrúhlila matematicky ( smerom dohora ).Je to správne?
Rozalka
05.01.09,19:31
Dole sa zaokrúhľujú platby vo vzťahu k štátnemu rozpočtu.
Poplatok za družinu k nim zrejme nepatrí.
Alebo sa mýlim?
bazil
05.01.09,20:02
Dole sa zaokrúhľujú platby vo vzťahu k štátnemu rozpočtu.
Poplatok za družinu k nim zrejme nepatrí.
Alebo sa mýlim?

Nemýliš, to je platba pre školu, je v tomto smere na nich akým spôsobom si to zaokrúhlia? Ja som bol na tom, že ak ide o platby nás ( rodičov ) tak že sa ta zaokrúhli tak, aby to bolo pre nás výhodnejšie. teraz to prosím Rozálka ber tak, že nešpekulujem, či dám škole o cenťák viac alebo menej, len ma to zaujíma, lebo som pozeral aj tú vyhlášku 251 a tam som nič podobné nenašiel.
Rozalka
05.01.09,20:44
Podľa Generálneho zákona sa zaokrúhľuje matematicky, ak predpisy (rozne) neustanovia inak, teda výhodnejšie pre občana.
Ak tento príspevok nie je zaradený nikde (napr. Ministerstvo školstva mohlo vydať predpis), tak potom platí matematické zaokrúhlenie.
Vôbec to neberiem ako špekuláciu, človek chce mať isto, však?
Tá družina podlieha školstvu, či nebodaj je súkromná?
bazil
05.01.09,20:52
Podľa Generálneho zákona sa zaokrúhľuje matematicky, ak predpisy (rozne) neustanovia inak, teda výhodnejšie pre občana.
Ak tento príspevok nie je zaradený nikde (napr. Ministerstvo školstva mohlo vydať predpis), tak potom platí matematické zaokrúhlenie.
Vôbec to neberiem ako špekuláciu, človek chce mať isto, však?
Tá družina podlieha školstvu, či nebodaj je súkromná?

Podlieha školstvu. Takže podľa toho čo píšeš, škola musí zaokrúhliť poplatok matematicky. Rozálka ďakujem Ti veľmi pekne.
katka25
05.01.09,21:11
Robím mzdy aj v MRP (DOS) aj v alfe. Kým v alfe mi príkazy k úhrade pri odvodoch za 12/2008 vystavilo v eurách, v MRP mi príkazy stále robí v Sk. Treba ešte čakať na nový upgrade v MRP? Na ich stránke som sa nič nedočítala.

tiež robím mzdy v mrp a tesne pred záverom roka som bola zvedavá ako je to s novým upgradeom na euro - univerzálny systém, tak som si tam zavolala a bolo mi povedané, že upgrade mzdy-personalistika ešte nemajú dokončený. lebo vraj mzdy za december, ktoré sa robia v januári, sa ešte robia v starom mzdovom programe (za r.2008), t.z. v slovenských korunách, s čím by som aj súhlasila, ale predsa vyplatiť zamestnanca by som mala už v eurách, odvody do fondov takisto už v eurách , aj ked do 16.1. je možne ešte asi aj v korunách ... :confused: ale ona mi tvrdila, že zamestnancov mám vyplatiť v korunách :eek: , čo je myslím blbosť, ved každý čaká na prvú výplatu v eurách ako na zmilovanie . Ked som jej protiargumentovala, tak som ju trochu zneistila, ale každopádne ten mzdový upgrade ešte nemajú hotový, resp. teraz som nevolala, tak neviem ,ale podla toho http://upgrade.mrp.sk/faqwebpages/FaqSearch.aspx , ked si kliknete na riadok Konverzia na euromenu, mzdy tam stále nie su :rolleyes:
SlavkaS
05.01.09,21:55
robil už niekto vyplaty za 12/2008 v MRP ja som aktualizovala program a nenašla som tam nasledovné:
- mzdy nezaokruhlené na eurocent nahor
- nemožnosť vypracovať príkaz na úhradu v EUR
- mesačné vykazy v akom sú stave som nepozerala.

Podarilo sa tam niekomu dovolať ohľadne toho v tomto roku, bude aktualizácia, alebo je to potrebné urobiť ručne.

Vopred ďakujem
Jozef Mihál
05.01.09,22:28
Už sa tu v inej téme preberalo, že MRP toto vôbec nemá vyriešené a prevoďáky v € treba zadať ručne.
marikam
06.01.09,19:12
To je iba vtip, to mám pre 120 ľudí robiť prevody ručne ? To sa mrp nezmohlo na nič iné ?
STRELEC
06.01.09,19:36
Prikladám link - "duálny" prev. príkaz - jednorázový pre mzdy za december.
Eurá sú ale na tri desatinné miesta-nedalo sa ináč pre rôzne zaokrúhľovanie netto mzdy a odvodov:

http://www.porada.sk/t85772-p11-prechod-z-skk-na-eur-v-mzdovom-uctovnictve-a-odvodoch.html

PS: príspevok 218
SlavkaS
06.01.09,21:32
v MRP máme aktualizáciu pre mzdy. :)
počíta v EUR príkazy / verzia 6.00 / pre Win.
STRELEC
06.01.09,22:10
Vďaka Slávka za info - stiahol som si všetky tri. V MaP ale nie je prev. príkaz, ktorý by riešil úhradu za december - prevod ponúka len v SKK.
Je pravda, že som to teraz len v rýchlosti prebehol a možno som niečo prehliadol.
STRELEC
06.01.09,22:18
Duálne obdobie proste preskočili. Prevodné príkazy v Eur sú len premenovanie názvu meny. Prevodný príkaz za december vlastne nevytlačíš , lebo povedzme platbu do Sociálky z výpočtu za december len nazve Eur ale neprepočíta hodnoty !
SlavkaS
06.01.09,22:26
prepočítaj si ešte raz mzdy, pokiaľ si ich počítal pred aktualizáciu a malo by Ťi fungovať, mne funguje tak ako má.
STRELEC
06.01.09,22:49
Urobil som teraz jednozamestnancovú firmičku. Áno - výstup dáva v €. Ale:
a) drvivú väčšinu miezd už mám porobených a odovzdaných
b) nie je tu výstup - možnosť duálnej úhrady, resp. duálneho vyčíslenia čiastok k úhrade. Nie každý bude chcieť hradiť PP. Napr. má prebytok SKK v pokladni a ešte budú chcieť poplatiť aj fondy v SKK. Mzdy netto nie - tie idú (pôjdu) všetko v €.
Ale ... konečne sa rozhýbali v MRP aj u miezd.
SlavkaS
06.01.09,23:02
Urobil som teraz jednozamestnancovú firmičku. Áno - výstup dáva v €. Ale:
a) drvivú väčšinu miezd už mám porobených a odovzdaných
b) nie je tu výstup - možnosť duálnej úhrady, resp. duálneho vyčíslenia čiastok k úhrade. Nie každý bude chcieť hradiť PP. Napr. má prebytok SKK v pokladni a ešte budú chcieť poplatiť aj fondy v SKK. Mzdy netto nie - tie idú (pôjdu) všetko v €.
Ale ... konečne sa rozhýbali v MRP aj u miezd.
a/ si šikovný človej ja ešte len začínam
b./ vystup /mzdová agenda/ vyplatnica mzdy duálna. Keď budú chcieť poplatiť aj fondy v SKK, pri hromadnom prikaze si označíš veci ktoré chceš zaplatiť okienko v pravo / znak USA značky NIke /, teda iba mzdy netto a odvody Ti do toho nezoberie.

Slavka
STRELEC
06.01.09,23:12
Vidím, že už si to poprezerala:). Ja sa na to pozriem až zajtra. Teda - keď vstanem.Idem ešte zahrať piškvorky na jeden server (dúfam, že bude s kým) a pekne spinkať. Ahoj. Dobrú ... :):)
SlavkaS
06.01.09,23:20
Ja už pre dnešok končím, zajtra idem robiť ku klientovi do firmy tak ešte musím poplanovať robotu aby som tam bola čo najmenej a využila " plnohodnotne " svoj čas, ale radšej by som tie piškvorky.
zuzana
07.01.09,05:59
Je potrebné ak som mala MRP pod Windows si zakúpiť multiverziu progamu, alebo ako tam doplním rok 2009 ak multiverziu nemám?
Anja111
07.01.09,08:54
Je potrebné ak som mala MRP pod Windows si zakúpiť multiverziu progamu, alebo ako tam doplním rok 2009 ak multiverziu nemám?
Citujem zo stránky MRP:
Na to, aby ste mohli byť pripravení na prechod na EURO, potrebujete mať najaktuálnejšie verzie MRP programov. Z tohto dôvodu Vám odporúčame skontrolovať, či máte k MRP programom aktivovanú službu Upgrade cez Internet, ktorá umožňuje sťahovanie nových verzií programov cez internet. Ďalej Vám doporučujeme rozšíriť
základné verzie programov na multiverzie (http://www.mrp.sk/pages/produkty.html#multi), aby Váš prechod bol bezproblémový, rýchly a pohodlný.
lenkak
07.01.09,13:23
lepšie pre Teba je dokúpiť multiverziu a netrápiť sa s prechodom. Resp. jednoduchšie.
mizu24
07.01.09,16:54
Dobrý večer. Práve som urobila výplaty v jednej firme a vôbec mi to nechce načítať trvalý príkaz. Píše mi tam nejakú chybu - Pri operácii došlo k nasledovnej chybe: Format '%0:d' invalid or incompatible with argument. Neviem, kde je problém, výplaty som robila, až po stiahnutí najnovšieho upgrade, čiže 6.00.(001). A keď som si chcela skúšobne nastaviť obdobie 1/2009, a vystaviť skúšobnú výplatu, aby som videla ako to bude vyzerať v €, tak mi vypíše Nebol vykonaný prevod údajov na menu Euro. Neviete mi prosím Vás poradiť, kde robím chybu a ako sa vlastne ten prevod na Euro v Mzdách robí, lebo vôbec som nič k tomu nikde nenašla. Ani na stránke MRP, v otázkach.Ďakujem
lenkak
07.01.09,21:00
Zatiaľ majú nstavený len príkaz, ešte januárové výplaty sa nedajú robiť, určite treba prechod eura bude až v ďalších aktulizáciach.
u.erika
07.01.09,21:17
Zatiaľ majú nstavený len príkaz, ešte januárové výplaty sa nedajú robiť, určite treba prechod eura bude až v ďalších aktulizáciach.
Ja som mala taký istý problém, ako mizu 24, jednu firmu som pekne aj pomotala, terez mi tam píše "corrupt memo/BLOB file. A firme od augusta mám vymazané všetko. Už som písala aj do firmy MRP, som zvedavá aká bude odpoveď. Tri hodiny som robila s tým, myslela som, že som robila chybu ja, ale som aj robila, tú jednu firmu teraz neviem ako opravím
mizu24
08.01.09,07:56
Ale mne sa nedá načítať ani príkaz na úhradu za 12/2008.Keď ho dám vygenerovať, tak mi to pekne vypočíta v tej tabuľke, kde sa to generovalo, ale do príkazu mi to nedosadí, aby som ho mohla tlačiť.Mám ho prázdny.
lenkak
08.01.09,09:03
Ale mne sa nedá načítať ani príkaz na úhradu za 12/2008.Keď ho dám vygenerovať, tak mi to pekne vypočíta v tej tabuľke, kde sa to generovalo, ale do príkazu mi to nedosadí, aby som ho mohla tlačiť.Mám ho prázdny.

Mne v tej tabuľke vypísalo ešte, že príkaz skonvertoval mrp do euro a pekne som si ho vedela vytlačiť, uložiť do pdf súboru, a nebol žiaden problém.
Možno Ti nebrebol v poriadku upgrade, skús ešte raz preinštalovať verziu. A príkaz vytvoriť ešte raz.
lenkak
08.01.09,09:05
Ja som mala taký istý problém, ako mizu 24, jednu firmu som pekne aj pomotala, terez mi tam píše "corrupt memo/BLOB file. A firme od augusta mám vymazané všetko. Už som písala aj do firmy MRP, som zvedavá aká bude odpoveď. Tri hodiny som robila s tým, myslela som, že som robila chybu ja, ale som aj robila, tú jednu firmu teraz neviem ako opravím

Som zvedavá čo Ti odpíšu, ale asi Ti neprebehol upgrade úplne v pohode, dalo by sa to cez obnovu údajov riešiť, ak máš zálohu dat. Najprv preinštalovaním verzie.
mizu24
08.01.09,09:50
Mne v tej tabuľke vypísalo ešte, že príkaz skonvertoval mrp do euro a pekne som si ho vedela vytlačiť, uložiť do pdf súboru, a nebol žiaden problém.
Možno Ti nebrebol v poriadku upgrade, skús ešte raz preinštalovať verziu. A príkaz vytvoriť ešte raz.
Ďakujem veľmi pekne za radu,už som bola fakt zúfalá. Cez internet sa mi síce nedal stiahnuť ten istý upgrade, lebo mi to vypisovalo, že aktuálny už mám, ale stiahla som si to z MRP stránky a preinštalovala nanovo, takže to funguje OK! Ešte raz dík a prajem pekný deň.
mizu24
08.01.09,11:50
Práve som si našla mail, kde mi píše MRP:
Vazeni zakaznici,

pokial mate predplatene aktualizacie programu cez internet,
mozete si stiahnut verziu programu Mzdy a personalistika s
prikazmi na uhradu v mene EUR. Verzia programu s prechodom
na EUR menu bude k dispozicii v neskorsom obdobi, kedze
este mame vyplatne obdobie 12/2008.


MRP - Company spol. s r.o.
P.O.Box 94, Brezno

Tak škoda, že som sa dva dni zbytočne stresovala.
piškotka
08.01.09,16:51
Dobrý večer. Neviem kam mám zaradiť moju otázku, tak to skúsim sem. Potrebujem vystavovať v MRP faktúry v januári 2009 ale zdaňovacie obdobie je ešte december 2008. Ako by mala vyzerať táto faktúra, mám byť v € alebo Sk?????????? a čo so základom DPH a s DPH v akej mene má byť????? Prosím pomôžte mi. Vopred Vám ďakujem
lenkak
08.01.09,21:26
Odporúčam Ti ich vystaviť ešte v roku 2008. Ináč je tu veľa tém písaných ohľadom fa, treba pohľadať.
http://www.porada.sk/t97913-vystavenie-faktury-za-12-2008-v-januari-2009-a.html
Luboslava
09.01.09,10:58
Dobrý večer. Neviem kam mám zaradiť moju otázku, tak to skúsim sem. Potrebujem vystavovať v MRP faktúry v januári 2009 ale zdaňovacie obdobie je ešte december 2008. Ako by mala vyzerať táto faktúra, mám byť v € alebo Sk?????????? a čo so základom DPH a s DPH v akej mene má byť????? Prosím pomôžte mi. Vopred Vám ďakujem
Mozes pouzit typ vyslej faktury 036-v MRP Win,
bude vystavena v EUR aj v SK
marikam
11.01.09,13:53
Ahoj,
Mám zamestnanca, ktorému končí PP 09.01.2009, ako potom urobím mzdu za 01/2009, ak ma nepúšťa do 01/2009, iba ak prestup urobí SPRAVCA ? Do Soc.poisť. musím do 3 dní odovzdať ELDZ. Aká verzia má byť na 01/2009 ?
bbbbb
12.02.09,08:59
Dobrý deň! Prosím o radu. Program mi prepočítal odvody zaokrúhlené matematicky. Platbu do poisťovne som zaokrúhlila nadol. Prosím o radu, ako zaúčtovať centové rozdiely, ktoré mi vznikli. Ďakujem.

Ďakujem za odpovede.
Mzdy sú vypočítané správne. Ide o účet 336 odvody. Tie mi program prepočítal matematicky.
mizu24
13.02.09,14:57
Nechápem aké odvody ti program prepočítal matematicky. Vymeriavací základ pre poistné do Sociálnej poisťovne sa zaokrúhľuje na eurocent nahor.
Jednotlivé vypočítané poistné za zamestnanca a za zamestnávateľa sa zaokrúhľuje na 10 eurocentov nadol (zvlášť nemocenské poistenie, zvlášť starobné poistenie).
Vymeriavací základ na výpočet preddavkov na zdravotné poistenie sa zaokrúhľuje na eurocent nadol.
Preddavky na zdravotné poistenie zamestnanca aj zamestnávateľa za každého zamestnanca jednotlivo sa zaokrúhľujú na eurocent nadol.
Akurát som to pre istotu kontrolovala v jednej firme a mne to program prepočítal správne. Máš stiahnutý nový upgrade?
lenkak
13.02.09,19:11
Ja som tiež mala zaokrúhľovanie správne.
Pre istotu si pozri - Nastavenie - Parametre miezd, - Sociálne poistné -Soc.poistenie zaokrúhliť na dve des. miesta - od augusta 2006 - hodnota parametra má byť nie.
ondrejvla
14.02.09,21:31
Účtujete niekto v MRP DOS PÚ aj JÚ? Mám zakúpenú multiverziu, predplatený upgrade cez internet, skúšala som v JÚ prechod na EURo, samozrejme v skopírovanej firme, narobilo mi to len veľa galiby, neuhradené faktúry a otvorené položky vôbec neboli prekonvertované na EUR, našla som tam len zostatok v pokladnici € nula. Ale ono tam bolo aj nula v SKK... Riešili ste to už niekto?
lenkak
15.02.09,09:01
Konverzia dat prebehla v poriadku?
Výsledok testu sa zobrazí na obrazovke a je možné ho Ctrl+T vytlačiť. Výsledky testov je možné prezerať pomocou funkcie Ctrl+F9 - Zoznam tlačových zostáv - Test konverzie na EUR.
bbbbb
16.02.09,07:27
Dobrý deň! Ďakujem za odpovede mizu254 a lenkak. Program mi matematicky zaokrúhlil účet 336 odvody.Mzdy sú vypočítané správne. Mám k účtu 336 spraviť centové vyrovnanie cez účet 548? Ďakujem
lenkak
16.02.09,09:42
myslíš po exporte?
bbbbb
16.02.09,10:18
Áno, po exporte. Podobne je to aj na účte 311. Celková suma je o 0,01 väčšia, ako mám v knihe faktúr po jednotlivých faktúrach.
lenkak
16.02.09,10:32
Ja by som zatiaľ opravila v denníku účty ako majú byť po správnosti, treba dať pripomienku na mrp.